Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Żarówki zegarów i deski rozdzielczej - potrzebuje pomocy

  1. #1
    RageKr
    Gość

    Domyślnie Żarówki zegarów i deski rozdzielczej - potrzebuje pomocy

    Witam wszystkich.

    Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem AR 156 (no powiedzmy umiarkowanie szczesliwym bo na dzien dobry z powodu slabej znajomosci tego modelu wyszly mi ogromne nieplanowane koszta... ale to juz przeszlosc )

    Panowie potrzebuje pomocy z oświetleniem deski.

    Konkretnie.
    Nie świeci obrotomierz, nie świeci zegar ze wskażnikiem paliwa oraz nie świeci jedno pokrętło (to od klimy).

    Musze wymienic żarówki, niestety po długich poszukiwaniach google nie przyszedł mi z pomocą.
    Czy ktoś mógłby napisać jakie żarówki znajdują sie w zegarach, pokretlach i innych elementach deski rozdzielczej ?

    Bylbym bardzo wdzieczny...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar babus11
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    159 JTDm 150KM
    Postów
    262

    Domyślnie

    takich tematow juz bylo milion no ale

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...entralnej.html

    sa manuale jak wymienic te zarowki w zrob to sam

    wszedzie sa te same 1,2W

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Dodam od siebie jedną ciekawostkę.

    Żarówka w pokrętle klimatayzacji jest zamocowana na stałe w oprawce. Raczej nigdzie nie dostaniesz takiego egzemplarzu jak tylko w serwisie. W serwisie kosz takiej żarówki to 45zł (absurd). Polecam kupić żarówkę 1,2W odgiąć dwa druciki, które sie przy niej znajdują i przylutować w miejsce styków które widać na płytce. To rozwiązanie będzie cię kosztować 1zł za żarówke troszke cyny lutownica i prąd. Żarówka identycznie świeci jak te w oprawce.

  4. #4
    RageKr
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc panowie

    Jeszcze tak dla pewnosci zapytam...
    babus11 napisaleś, że wszędzie są takie same..

    Czyli zegary, pokrętła i wskażniki wszystkie mają na 100% te same żarówki 1.2W identyczne ?
    Ostatnio edytowane przez RageKr ; 01-04-2011 o 11:13

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar babus11
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    159 JTDm 150KM
    Postów
    262

    Domyślnie

    no z tego co czytalem to tak

  6. #6
    Piiotr
    Gość

    Domyślnie

    Pamietaj nie przekrecaj kluczyka w stacyjce bez podlaczonego licznika !! blad poduszki wtedy wyskakuje i trzeba pod kompa podpinac aby usunac

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Cytat Napisał RageKr Zobacz post
    Dzieki za pomoc panowie

    Jeszcze tak dla pewnosci zapytam...
    babus11 napisaleś, że wszędzie są takie same..

    Czyli zegary, pokrętła i wskażniki wszystkie mają na 100% te same żarówki 1.2W identyczne ?
    Czy powyżej jest mało wyraźnie napisane, że w pokrętłach są inne żarówki?!

    Kolega EXO podał dokładny opis z którego wynika, że jest różnica a tutaj jest instrukcja ich wymiany: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob..._pokretel.html

  8. #8
    RageKr
    Gość

    Domyślnie

    Dziekuje Ci za pomoc aczkolwiek nie lubie takich agresywnych i napastliwych wjazdów tymbardziej na nowego uzytkownika, ktory nigdy w zyciu nie mial do czynienia z Alfa.
    Pozatym moje pytanie odnosilo sie do tego co napisal kolega babus11 a pisal, ze wszystkie zarowki sa takie same.
    Dlatego wole zapytac 2 razy dla pewnosci niz popelnic blad.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Cytat Napisał RageKr Zobacz post
    Dziekuje Ci za pomoc aczkolwiek nie lubie takich agresywnych i napastliwych wjazdów tymbardziej na nowego uzytkownika, ktory nigdy w zyciu nie mial do czynienia z Alfa.
    Pozatym moje pytanie odnosilo sie do tego co napisal kolega babus11 a pisal, ze wszystkie zarowki sa takie same.
    Dlatego wole zapytac 2 razy dla pewnosci niz popelnic blad.
    Co tam było napastliwego? Poza tym czy nowy użytkownik nie może czytać dokładniej i używać opcji szukaj? Jest regulamin, który widać nadal nie jest czytany bo między innymi punkt 4 brzmi: "Zanim zadasz pytanie sprawdź czy temat nie był już poruszany na forum - opcja szukaj i dział zrób to sam." . Gdyby wszyscy tak zakładali tematy bo czegoś nie poszukali to pomyśl co by było z serwerem za jakiś czas.

    Pomagać to nie znaczy dawać wszystko na tacy.
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175 KM 2004
    Postów
    108

    Domyślnie

    Kolego w pokrętłach jak już napisano wcześniej są specjalne żaróweczki w plastikowej oprawce. Na szczęście można sobie poradzić bez psucia i lutowania płyty głównej zegarów. Wystarczy wydłubać starą żaróweczkę z oprawki. Rozgrzaną igłą powiększyć otworki po jej drucikach. Rozprostować druciki nowej standardowej żaróweczki 1.2W 12V i wsunąć w oprawkę tak, aby jej styki przeszły przez powiększone otwory. Na koniec wystarczy kapka cyny od szczytu oprawki, żeby przylutować żaróweczkę do oprawki. Może brzmi to wszystko skomplikowanie. W rzeczywistości bułka z masłem. Jedyny problem to nieco krótkie druciki żaróweczek 1.2W. Ledwo przechodzą na drugą stronę oprawki, a jeszcze trzeba je kapnąć cyną, aby przylutować do jej styków.

    Ogólnie temat wymiany żaróweczek przerabiałem kilkukrotnie. Za pierwszym razem wymieniłem tylko przepalone żaróweczki. Po jakimś czasie znowu jakaś siadła i znowu rozbieranie konsoli itd. W końcu wymieniłem wszystkie jakie się dało i mam od roku spokój. Radzę postąpić tak samo.
    Ostatnio edytowane przez slawex1983 ; 01-04-2011 o 20:16

Podobne wątki

  1. [146] Brak podświetlania zegarów deski rozdzielczej
    Utworzone przez Henriks w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 13:48
  2. Element deski rozdzielczej
    Utworzone przez alfavirus w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 22:28
  3. Hałasy z deski rozdzielczej.
    Utworzone przez kusior007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 17:49
  4. Demontaż deski rozdzielczej
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:01
  5. [156] Wymiana deski rozdzielczej
    Utworzone przez damian3619 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory