Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Żarówki zegarów i deski rozdzielczej - potrzebuje pomocy

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    ok to zbierajac do kupy:
    szukajka, nie wiem jak u was ale u mnie dziwnie działa, ale to chyba kwestia ustawień.

    zanim zaczniesz grzebać przy licznikach odłącz akumulator inaczej wywali Ci błąd AIR BAGU

    W licznikach są identyczne, w każdym motoryzacyjnym kupisz. Wymień od razu wszystkie, koszt minimalny, a będziesz miał spokój

    Pokrętła, dość skomplikowane, wymaga albo wydatku kilkudziesięciu złotych, albo umiejętności elektrotechnicznych. "patenty" na wymienę tej żarówki opisane w linkach podanych przez kolegów.
    Alternatywą jest kupienie pokręteł na szrocie/allegro.
    koszt zakupu nowych (używanych) w przybliżeniu równy jest kosztowi oryginalnej żarówki.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertWroc Zobacz post
    ok to zbierajac do kupy:
    szukajka, nie wiem jak u was ale u mnie dziwnie działa, ale to chyba kwestia ustawień.

    zanim zaczniesz grzebać przy licznikach odłącz akumulator inaczej wywali Ci błąd AIR BAGU

    W licznikach są identyczne, w każdym motoryzacyjnym kupisz. Wymień od razu wszystkie, koszt minimalny, a będziesz miał spokój

    Pokrętła, dość skomplikowane, wymaga albo wydatku kilkudziesięciu złotych, albo umiejętności elektrotechnicznych. "patenty" na wymienę tej żarówki opisane w linkach podanych przez kolegów.
    Alternatywą jest kupienie pokręteł na szrocie/allegro.
    koszt zakupu nowych (używanych) w przybliżeniu równy jest kosztowi oryginalnej żarówki.
    Akumulatora nie trzeba wyłączać. Wystarczy tylko nie przekręcać zapłonu. Ja w mojej 156 zamontowałem żarówki w sposób opisany w dziale "zrób to sam" i świeciły ok. Kupowanie używanych paneli po to, żeby zmienić na co najmniej 9 letnie żarówki raczej nie ma sensu moim zdaniem.

  3. #13
    RageKr
    Gość

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie.

    Czy moglby ktos napisac ile jest lacznie tych wszystkich zarowek ?

    Tzn zegary, wskazniki, pokretla.
    Chcialbym wymienic wszystkie i miec spokoj na dluzszy czas, pozatym wiadomo ze z czasem barwa troche sie zmienia.

    Czy ktos probowal podmienic oryginalne zarowki na ledy np takie ?
    http://allegro.pl/zarowka-t5-1-2w-le...514401418.html

    Jak tak to napiszcie jaki efekt czy jest jakas roznica...
    I ... moze to zabrzmi glupio ale te zarowki maja byc wszystkie normalne biale tak ?
    Sorry ze sie tak dopytuje ale wszystko na zielono swieci wiec wole sie upewnic

    Swoja droga czy probowal ktos zmieniac oswietlenie w alfie z zielonego na czerwony ?
    Ostatnio edytowane przez RageKr ; 01-04-2011 o 23:14

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Żarówki normalne białe. Diody nie dadzą rozproszonego światła tylko skupione i będzie to wyglądało mało ciekawie. Można kombinować z ich ustawieniem ale nie da to idealnego efektu. Te żarówki kosztują czasem nawet 50gr więc kup 20 sztuk i będziesz miał zapas. Ile ich jest nie pamiętam ale 10 to chyba minimum. Zmiana na czerwone podświetlenie nie będzie łatwa bo tam masz plastiki często barwione na zielono a to one przewodzą światło i nadają mu kolor.

  5. #15
    Piiotr
    Gość

    Domyślnie

    Sa bodajze 4 w liczniku, 4 obrotomierz, 5 zegarek i wskazniki, i chyba 3 w pokretlach ale tu sie moge mylic.

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o temat ledów już go przerabiałem. Tak jak kolega Belfer pisał dają one bardzo brzydki efekt w postaci skupionego światła. Są na to 2 sposoby. Albo kupno ledów, które rozprowadzają światło na 180 stopni (są takie na allegro) bądź zmatowienie papierem ściernym normalnych ledów co powoduje inne załamywanie się światła co za tym idzie inne jego rozprowadzanie.

    Jeżeli chodzi o zmianę koloru podświetlenia to jest z tym dużo zabawy. Należy rozebrać licznik i obrotomierz, dostać się do tarcz i delikatnie zeskrobać zieloną powłokę, która się na nich znajduje.

Podobne wątki

  1. [146] Brak podświetlania zegarów deski rozdzielczej
    Utworzone przez Henriks w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 13:48
  2. Element deski rozdzielczej
    Utworzone przez alfavirus w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 22:28
  3. Hałasy z deski rozdzielczej.
    Utworzone przez kusior007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 17:49
  4. Demontaż deski rozdzielczej
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:01
  5. [156] Wymiana deski rozdzielczej
    Utworzone przez damian3619 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory