Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Czy kupię w Niemczech Alfę 156 2.5 V6 lub 2.0 TS z 98 roku za 3700 euro?

  1. #1
    pedro220
    Gość

    Domyślnie Czy kupię w Niemczech Alfę 156 2.5 V6 lub 2.0 TS z 98 roku za 3700 euro?

    Mam pytanie!
    Czy jest sens jechac do helmutów po Alfe 156 2,5 V6 ewentualnie 2.0 TS z 98 roku mając w kieszeni około 3700 Euro? patrząc na ceny na mobile.de cos w tej cenie by się kupiło ale jak jest naprawdę? Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 01-11-2010 o 14:59

  2. #2
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    ja jednak wolałbym kupic coś w kraju mimo, że u nas jest troszkę drożej. Za 3700euro może da rade coś wyrawac, ale kupując za granicą nie masz pewności co do stanu auta

  3. #3
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm... ciężka sprawa!!!! W Niemczech Alfy są dość drogie porównując ceny w Polsce. Natomiast można tam kupić Alfe naprawde w dobrym stanie która była serwisowana w serwisie z prawdziwego zdażenia a nie jak to u nas często bywa w warsztacie u "PANA ZDZISIA" ale owszem nie jest to regółą!!!! Z obserwacji doszedłem do wniosku ze wielu właścicieli sprzedaje swoje Alfy bo po prostu sie posypały i to na max. tzn zawieszka przede wszystkim!!!!!! Jest to czysty przykład niedbalstwa o samochód!!!!!! Ale oczywiście to też nie jest regółą bo są właściciele tych pięknych samochodów którzy swoją Alfe traktują jak oczko w głowie np. użytkownicy tego forum Tak więc kupić Alfe jest paradoksalnie nie takie proste jakby się mogło wydawać. A poza tym podejżewam że 15tys. PLN na zakup 156 2,0 bądz 2,5 V6 w dobrym stanie z roku 98 to troszke mało będzie co sie oriętuje to bedziesz musiał dołożyć jakieś 7tyś. PLN jeszcze!!!!!

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    takiej pewnosci nie ma i u nas a u szwaba jest przewaznie lepsze wyposazenie.a znajac nasze serwisy to stan samochodu jest wielka niewiadoma

    [ Dodano: 2006-02-07, 16:56 ]
    chyba ze wybierzesz sie do angli

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    czy ja wiem czy u nas drozej... chyba taniej.. :| w niemczech za zadbaną alfe sobie bardzo duzo liczą..
    moim zdaniem generanie alfe gdziekolwiek kupisz mozesz trafic na skarbonke...
    w niemczech mechanikow znających sie na alfach to ze swieczką szukac.. duzo jest naprawianych od "fachowcow" od vw co nie wrozy najlepiej..
    no ale 98 rok w dobrym stanie za 3700 moze by sie dało gdzies poszukac.. V6 wiecej pali od twin sparka.. 2.0 16v jest nawet bardzo ekonimiczne jak na taka pojemnosc i osiągi.. koszty eksploatacji mysle ze to samo..

    plusem na zachodzie jest to ze oni sie nie bawią w szlify wałow naprawianie silnikow itp itd.. tam wkładają nowy silnik i wsio.. u nas mozesz sie natknąc na taki egzemplarz co własciciel oleju nie sprawdzał i zatarł silnik..

  6. #6
    pedro220
    Gość

    Domyślnie

    Tak sobie patrzyłem po mobile.de i w cenie do 4000 Euro jest sporo większy wybór. Oczywiście niektóre wyglądają bardzo dobrze, ale stan techniczny to raczej wielka niewiadoma.

  7. #7
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Ja ogladalem na Autoskout24 i allegro.

  8. #8
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Jak dla mnie ta z Alegro odpada bo Automat, no ale moze ktos lubi..... a ta na Autoskout no cóż jesli faktycznie za tą cene...... ciekawe w jakim stanie jest naprawdę?! ale lakier ma siakiś majtkowy taki :mrgreen:

  9. #9
    pedro220
    Gość

    Domyślnie

    skoro mówimy już o tych autach...
    Ta z autoscout ma wkręcony hak do holowania w przednim zderzaku, to chyba nie świadczy o niej najlepiej.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    przy tej niebieskiej przecie pisze ze ma motorschaden :wink:

Podobne wątki

  1. [159] Jak poznać Alfę 159 po lifcie z 2008 roku?
    Utworzone przez button w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 23:40
  2. 147 i Mito najlepszymi samochodami roku w NIEMCZECH!
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 21:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory