Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Temat: Audio w 156-trudne dobrego początki.....

  1. #1
    Alfan
    Gość

    Domyślnie Audio w 156-trudne dobrego początki.....

    http://img47.imageshack.us/my.php?image=p1010787jt2.jpg
    To co mnie czekaTemat będzie ciągnięty dalej.Postaram sie zrobić z tego materiał poglądowy.Przy okazji wielkie dzięki dla Marcina, naprowadził mnie na odpowiedni tok myślenia o sprzęcie car audio i nie tylko
    CDN....
    A oto ciąg dalszy.Na fotce przygotowana wiązka zasilania wzmacniacza tuż przed montażem w AR.Jak widać obydwie żyły są czerwone, spokojnie, jedna żyła będzie miała zmieniony kolor na koncówkach.

  2. #2
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze,że masz 2.0,bo parę kilo Ci przybędzie. :wink:

  3. #3
    Alfan
    Gość

    Domyślnie

    Po przygotowaniu wiązki (fotka powyżej) przystepujemy do karkołomnej operacji przeciągniecia wiązki z komory silnika przez przegrodę do kabiny(trzeba wsadzić głowę pod deskę rozdzielczą).Do tego celu wykorzystujemy otwór do którego mozna sie dostac po odkreceniu podszybia, u mnie otwór jest po prawej stronie(kierownica po lewej) ale to chyba nie ma znaczenia.Otwór jest fabrycznie zatkany "korkiem" gumowym który widać na fotce powyżej(jest juz założony na peszel), w korku robimy dziurę pod peszel,nie za dużą żeby guma scisle przylegała do peszla aby zapobiec przedostawaniu sie jakiejś wody do kabiny.Ja przeprowadziłem jeden peszel w którym są dwie żyły, bo puszczam masę z akumulatora.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar arturo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 156 2,4 JTD 2001r
    Postów
    115

    Domyślnie

    Szczegółowa relacja się zapowiada Oby tak dalej bo nie kryję,że za jakiś czas też mnie to czeka i będe korzystał z opisu

  5. #5
    gizmocs
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe ciekawe, bede obeserowal. Ale powiedz gdzie zamierzasz umiescic ten najwiekszy garnek?

    Pozwiem Ci szczerze ze mi chodzi po glowie pomysl wsadzenia go w miejsce kola zapasowego. Chcem kolo odwrocic na druga strone i jakos wpasowac w to miejsce glosnik ze skrzynka. narazie o tym mysle ale to by mialo sens bo nie tracisz powierzchni bagaznika. a bagaznik to jest to czego potrzbuje jada do Polski .

    Pozdrawiam czekam na dalsze relacje

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Ty http://www.alfaromeo.pl/phpBB/viewto...891&highlight= poruszalem juz podobny temat wiec moze komus sie przyda

    Kable przeprowadzilem dokladnie w ten sam sposob co Alfan, z tym ze bez peszla
    U mnie ten otwor w podszybiu rowniez znajduje sie z prawej strony tak jak kierownica ( patrzac przodem w kierunku autka )

    Teraz zabieram sie za wymiane glosnikow z przodu Dls-y juz przyszly tylko czekac na sloneczna pogode i brac sie do roboty
    Moze opiszesz jak ty wymieniales swoj przedni zestaw Duzo by mi to pomoglo

    Oczywiscie wszystko dzieki marcinowi 737

  7. #7
    Alfan
    Gość

    Domyślnie

    SZEFja jestem dopiero przed pracami przy przednim zestawie.Idę po całości czyli wygłuszam drzwi, wstawiam dystanse zeby nie ciąć blachy i robię dodatkowe (oddzielne)przejscie dla przewodów głosnikowych w przednich drzwiach.Ja wstawiam na przód Phonocary Hi Tech.Relacja z tej operacji też oczywiście będzie.
    GIZMOSC- co do garnka to też dostałem propozycje aby go wsadzic nad koło zapasowe ale chyba skłonię sie w stronę skrzyni lub jakiejś zabudowy która troche mi ograniczy bagażnik ale co tam, bagaznik w 156 i tak jest do kitu bo oparcie sie nie rozkładaoczywiscie otwór na narty zostawię i bedzie to chyba pierwsza zabudowa z otworem na narty))))
    Z ostatniej chwili:kable pociągnięte do bagażnika czyli zasilający wzmaka i sygnałowy.Pozostały do pociągnięcia kable głóśnikowe dla przodu.Fotorelacja nastapi po poprowadzeniu tych przewodów.[/b]

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Alfan,

    No to czekam z niecierpliwoscia Fajnie bylo by gdybys porobil jakies fotki Bardzo uproscilo by mi to moje zadanie
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Dzis zalozylem glosniczki w przednich lewych drzwiach
    Niestety nie wszystko poszlo tak jak sobie zalozylem

    Chcialem wymienic przewody w drzwiach na takie o wiekszej srednicy i tu poleglem
    Najpierw zabralem sie za obejzenie kostki i tu juz wyszedl problem chyba nie do przejscia Piny w kostce sa bardzo malutkie i blisko siebie a w dodatku z tego co zauwazylem wszystkie zajete Z powodu braku miejsca w kostce , twardego plastiku i bardzo ograniczonego dostepu odrzucilem pomysl z przeciaganiem kabla glosnikowego Pomyslalem mowi sie trudno zlutuje go przed kostka w kabinie a w drzwiach zostana fabryczne Niestety tu rowniez nie dalem sobie rady Mimo tego ze zdemontowalem plastikowy prog odgiolem tapicerke i wytlumienie za cholere nie moglem dostac sie do wiazki kabli biegnacej do drzwi . Nie mowiac juz o zlokalizowaniu potrzebnego mi przewodu

    W zwiazku z powyzszymi problemami porzucilem pomysl ciagniecia nowej instalacji glosnikowej a swoj zestaw podlaczylem do standardowego okablowania :/ W kostke do ktorej byl podlaczony glosnik niskotonowy wlutowalem zwrotnice i podlaczylem pod nia woofer i sopran Kabel do ktorego wczesniej podlaczony byl fabryczny sopran zaizolowalem Zwrotnice przymocowalem do konstrukcji drzwi za pomoca zaciskowych tasiemek elektrycznych a do ich uszczelnienia uzylem czarnego silikonu montazowego Wykorzystalem go rowniez do wklejenia nowych sopranow w fabryczne miejsce

    Reszta montazu , a w zasadzie skladanie przebiegla bez problemu Jutro zabieram sie za druga strone i zestrajanie zestawu

    Alfan, Moze tobie uda sie rozgrysc jak w miare prosty sposob wymienic kable w 156

    marcins737,
    Narazie o wrazeniach odsluchowych trudno mowic ale jutro postaram sie co nieco naskrobac

    PS
    Standardowe glosniki to smiech na sali Wygladaja jak jakies papierowe tacki z magnesem o srednicy 4 cm Typowa chinszczyzna :shock:
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  10. #10
    arti4782
    Gość

    Domyślnie

    Jak znam życie to po wygłuszeniu drzwi i montażu głośników będą Ci drgać lusterka zewnętrzne (ja mam tak w golfie 3 - trzeba na czymś poeksperymentować przed usprawnianiem alfy :twisted: ) No i kable musisz wymienić całe bo wymiana fragmentów mija się z celem.

    Standardowe glosniki to smiech na sali Wygladaja jak jakies papierowe tacki z magnesem o srednicy 4 cm Typowa chinszczyzna
    Takiej tandety jeszcze niewidziałem.

Podobne wątki

  1. [159] początki korozji sw:((
    Utworzone przez bami159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 12:07
  2. Trudne poszukiwania auta
    Utworzone przez Toster94 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 19:51
  3. [159] Niemiłe? początki z moja Alfa sportwagn 159 1.8 :(
    Utworzone przez soulfly w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 20:28
  4. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 19:14
  5. Padnięty wtrysk = trudne odpalanie?
    Utworzone przez giezet w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2010, 18:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory