Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Montaż halogenów przednich -brak instalacji :(

  1. #1
    tomekd
    Gość

    Domyślnie Montaż halogenów przednich -brak instalacji :(

    Witam,
    wiosna jest, halogeny w zderzaku też więc wypadało by, żeby działały. Poczytałem, pogrzebałem co i jak i zabrałem się do pracy. Ku mojemu zdziwieniu w mojej belli brak instalacji o której się mówi, że i wtyczka pod maska, że tylko przełącznik i przekaźnik i śmiga. Wiec mam już podłączone halogeny, kabelek wciągnięty do samochody za schowkiem i... i właśnie, co dalej?
    Mam włącznik do przeciwmgielnych przód i tył, wtyczka ma 4 przewody, brązowy, czarny, czarno-brązowy i zielono - żółty. Za schowkiem jest brązowy przekaźnik, ale jak go wyciągnę, to nie działa p.mgłowy tylni, za to mijania działają. Mam tam za schowkiem tylko brązowy przekaźnik, ten co ma 3nóżki koło siebie i jakiś większy czarny. I zieloną wtyczkę na bezpiecznik. Ktoś wie jak i co połączyć, żeby wszystko działało i żeby się świeciła kontrolka, że przednie włączone?

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    w "zrób to sam" był chyba manual z dokładnym opisem








  3. #3
    tomekd
    Gość

    Domyślnie

    Jest, ale dla wersji gdzie jest instalacja i tylko trzeba wpiąć przekaźnik i zmienić włącznik.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    U mojego brata też niedawno podłączaliśmy halogeny, i nie było żadnego problemu ma on Alfe z 2001 r kupił tylko włącznik ten koło ręcznego, koło lampy z lewej strony z przodu była wtyczka na podpięcie halogenów, przekaźnika też nie musiał zakładać dodatkowego, na początku nam nie łączyło trzeba było wyczyścić styki w tej kostce i zaczeło działać na szczęście udało się bez zmian w instalacji. Popatrz dobrze może gdzieś jest schowana ta kostka w którą się wpina halogeny

  5. #5
    tomekd
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam tej wtyczki koło lampy przedniej ani lewej, ani prawej, ani nigdzie indziej w komorze silnika, szukałem długo i dobrze. Mam samochód z grudnia 98r, i nie jest on fabrycznie przygotowany pod halogeny.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rafalo
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle
    Auto
    Alfa156 1.8ts z 98r była Alfa GT 3.2 jest
    Postów
    137

    Domyślnie

    to dziwne też zakładałem halogeny w 156 z 98roku i instalacja była koło lewego reflektora wiązka kabli szła w duł po nadkolu

  7. #7
    tomekd
    Gość

    Domyślnie

    lewego znaczy od kierowcy czy od pasażera? Miałeś jakieś miejsce na przekaźnik czy coś za schowkiem?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rafalo
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle
    Auto
    Alfa156 1.8ts z 98r była Alfa GT 3.2 jest
    Postów
    137

    Domyślnie

    od strony kierowcy za schowkiem miałem miejsce na przekaźnik z 3 nuszkami i na bezpiecznik

  9. #9
    tomekd
    Gość

    Domyślnie

    ja tam mam jeden bezpiecznik, jeden duzy przekaźnik z trzema nużkami i jeden mały z piecioma.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rafalo
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle
    Auto
    Alfa156 1.8ts z 98r była Alfa GT 3.2 jest
    Postów
    137

    Domyślnie

    ja tam miałem jedno miejsce wolne na przekażnik i bezpiecznik

Podobne wątki

  1. [155] montaż halogenów
    Utworzone przez laska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 23:16
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 15:10
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 09:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory