Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [156] Alfa Romeo 1.6TS- eksploatacja

  1. #1
    under28
    Gość

    Domyślnie [156] Alfa Romeo 1.6TS- eksploatacja

    WItam wszystkich jestem tu nowy ( dla moderatorow : juz sie przywitalem w dziale witam ;p ) , od wczraj jestem posiadamczem Alfy 156 1.6 TS Sportwagon (chyba wszystko dobrze napisalem ) autko jest z 2001 roku na ok 90 tys przejechane, jest piekne sliczne i wogole. NIe planowalem kupna tego samochodu myslałem raczej nad czyms miejszym ( fiat bravo , brava ) a decyzja o kupnie alfy byla podjeta w ok 2-3 godzin , natrafila sie okazja i jest. Mam nadzije ze ten wybor byl dobry . Dodam ze jest to moje pierwsze auto, prowadze raczej spokojnie ( predkosc maxymalna z jaka prowadizlem 150 km/h , wiecej sie poprostu boje-wyobraźnia ). Czytalem troche forum i widzialem ze jest tu chyba wiecej przeciwnikow niz zwolennikow stego silnika, chcialby sie dowiedzec podstawowych rzeczy czyli :

    1.Spalanie
    2.Najczestrze awarie
    3.Jak dbac o ten silnik/samochod
    4. na co zwracac szczegolna uwage
    5.No i jak na kazdym forum sa specjalisci ktorzy wiedza rozne przydatne i wazne rzeczy i jakby byli tak mili i mi pomogli.

    Dodam ze nie bylem nigdy wielkim fanem motoryzacji wiec prosze wszytko jak konowi tlumaczyc i sie nie krepowac

  2. #2
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Zwracaj uwage na zawieszenie, różne poki piski itd plus n asilnik, głównie rozrzad który powinno sie robic od razu po zakupie jeżeli nie jestes na 1000000 procent pewien kiedy był robiony ostatnio.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeżeli świece jeszcze nie były wymieniane, to dobrze byłoby o tym pomyśleć. Co prawda platynowe NGK wystarczają wg instrukcji na 100 tys. km, ale większość alfaholików uważa, że to jest przesada - przy 90 tys. km można (a nawet trzeba) już wymieniać. Co do przewodów zapłonowych to różne są opinie, ale po 7 latach też byłby na to czas zwłaszcza, jeżeli masz instalację LPG.

  4. #4
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    tak dokładnie jak koledzy napisali jeszcze mozesz sprawdzic wariator czy nie klekocze oraz wszelkiego rodzaju płyny,olej,filtry profilaktycznie wymienic bo nigdy nie wiadomo ile kto na czym smigał oraz akumulator mozna jesli siedzi jeszcze od nowosci

    pozdrawiam
    [*]


  5. #5
    under28
    Gość

    Domyślnie

    Nie gazu nie posiadam(benzyna), kurde to pewnie jeszcze ze 3 tys trzeba bedzie w niego wladowac ale co tam bo rozrzad, ubezpieczenie,przerejestrowanie i to co tam mi napisaleslice

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze stan klocków hamulcowych, bo może ich żywot już się kończy.

  7. #7
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Ja proponuje jak nie znasz sie na mechanice i mało wiesz o Alfach a tak z opisu wynika pojechał bym do ASO zapłacił parę zl i zrobią ci w godzinę taki generalny przegląd wszystkich części.

  8. #8
    under28
    Gość

    Domyślnie

    Widze ze tu kolega też z Ciechanowa, czy twoja Alfa nie stała wczraj w godzinach wieczornych na sienkieiwcza ? I masz racje jestem zielony jeżeli chodzi o samochodu, wiem gdzie jest silnik , gdzie sprawdzic olej wlac plyn itp ale tam zeby rozebrac silnik czy ocs samemu w nim zrobic to by byly pewnie ze 3 Alfy z jednej

  9. #9
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie.
    Każdy z nas jak zaczynał znajomość z Alfą to stopniowo poznawał - wgryzał się w zasady obchodzenia się z tymi autkami . Bedzie dobrze.

    Podstawa po kupnie auta to wymiana paska rozrządu z rolkami ( rolka napinająca najlepiej z metalowymi ząbkami), dobrze wymienić też odrazu pompe wody. ( pasek do wymiany po ok. 60 tyś km lub po 4 latach, lub jak nie masz pewności że był robiony).

    Druga podstawa to wymiana oleju max po 10 tyś km.I Częsta kontrola jego poziomu na bagnecie. Najlepiej utrzymywać go cały czas na poziomie max na skali bagnetu.
    Minimum to środek skali między minimum i maksimum.

  10. #10
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Masz internet więc nie zginiesz, bo o wszystkim poczytasz na forum. Gorzej by było gdybyś nie miał takiej możliwości, bo mechanika który zna sie na alfach i nie chce zedrzeć ostatniej koszuli, ciężko znalezć.

Podobne wątki

  1. Jak to jest z eksploatacja 75 TS
    Utworzone przez xakner w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 18:48
  2. Ile wam pali GT V6 ? | Jak eksploatacja?
    Utworzone przez twardy w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 16:48
  3. Akumulator - eksploatacja
    Utworzone przez as w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 15:06
  4. [164] Eksploatacja automatu
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2008, 18:18
  5. [164] Eksploatacja TB
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-01-2008, 15:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory