Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: pytanie zwiazane ze sprezarka klimatyzacji

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie pytanie zwiazane ze sprezarka klimatyzacji

    Mam pytanie.Czy zatarte łozysko w sprezarce klimatyzacji moze zmniejszyc moc (przyspieszenie elastycznosc)??
    Kupilem wczoraj autko AR 156 2,4 JTD 140KM (157 KM - maly bonus) wiedzalem ze sprezarka jest albo do wymiany albo do wymiany samo lozysko, ale w drodze do domu nie wiem co mnie pokusilo ze wlaczylem klime (wiedzialem ze dziala bo przy kupnie na sekunde wlaczylem zeby sprawdzic czy chlodzi i chlodzilo ale odrazu wylaczylem) bo bylo bardzo goraco...Ruszajac ze stacji benzynowej uslyszalem jakis dosyc glosny zgrzyt tak jakby bardzo mocno gdzies obtarl pasek ale sprawdzilem pasek to raczej nie byl wiec wywnioskowalem ze to bylo lozysko...Co zapserwowalem pozniej klima przestala dzialac wogole nie chlodzilo nawiew byl z samego wentylatora (cieple powietrze z zewnatrz) do tego wskazowka predkosciomierza po tym co sie stalo zatrzymywala sie na 100 km/h i dopiero po jakims czasie szla do gory albo przy hamowaniu opadala.Innym symptomem bylo to ze (to sa moje odczucia) auto stracilo tak jakby moc i nie chcialo dobrze przyspieszac...Jak kupowalem przed moja przejazdzka przewiozl mnie wlascicielm i nim sie obejrzalem mielismy juz 200 km/h przyspieszenie miala niesamowite (wedlog mnie lepsze od BMW 2,5 benzyna 192 KM ktore mialem wczesniej) a po tym zgrzytnieciu byla jakas taka ospala i dosyc ciezko zaczela przyspieszac.Zaraz po swietach wymienie sprezarke ale chcialem sie dowiedziec czy zatarte lozysko moglo miec az tak duzy wplyw na przyspieszenie auta.
    Pozdrawiam i wesolych swiat zycze.





    Mam jeszcze pytanie moze ktos bedzie wiedzial...Czy do motoru 2,4 JTD bedzie paswala sprezarka z innego silnika np 2.0 TS czy nie bardzo bo ja niestety sie nie orjetuje wogole w temacie a nie udalo mi sie skontakotwac z mechanikiem zeby mnie oswiecil...Jesli pasuje z innego silnika to prosze powiedziec z jakiego
    Ostatnio edytowane przez karsto1982 ; 24-04-2011 o 10:18

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    a jak włączasz / wyłączasz klimę to słychać takie kliknięcie elektromagnesu?

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    nic niestety nie slychac tylko slychac jak buczy lozysko...nie jest to glosno ale slychac


    nikt sie nie ma pojecia??Sprawa jest dosyc pilna bo po niedzieli po swietach chce to odrazu zrobic i sprawdzic tez czy to co tam sie stalo to to mialo wplyw na troche ospale przyspieszanie auta...
    Ostatnio edytowane przez karsto1982 ; 24-04-2011 o 19:36

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Pracująca sprężarka potrafi zabrać sporo koników, zauważalne szczególnie przy małych pojemnościach silnika, to pomyśl ile może zabrać zatarte łożysko. Jeżdżąc tak wykończysz pasek. A co do sprężarki to pewnie z podobnych roczników będzie taka sama, ale pewności nie mam.
    Cytat Napisał karsto1982 Zobacz post
    Jak kupowalem przed moja przejazdzka przewiozl mnie wlascicielm i nim sie obejrzalem mielismy juz 200 km/h przyspieszenie miala niesamowite (wedlog mnie lepsze od BMW 2,5 benzyna 192 KM ktore mialem wczesniej)
    Jak uporasz się z tą usterką to zapraszam na mały sparing....... twój dieselek z bonusem i moje gołe 190KM będziesz miał odniesienie do bmw.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    ok nie ma problemu... ze sprezarka chce uporac sie szybko zeby nie bylo niespodzianki zeby cos nie spsuc innego jak cos by strzelilo jeszcze...co do psaka to tez juz wiem ze dostaje w kosc...teraz jest zalozony nowy pasek poprzedni wlasciciel wymienil go przez sama sprzedaza bo bardzo piszczal a przy wymianie mechanik powiedzial mu ze jest lozysko do wymiany no a teraz to juz chyba nie ma sensu ozyska wymieniac bo w srodku pewnie jest sieczka wiec kupie jakas uzywke i po prostu wymienie zobaczymy mam nadzieje ze to lekkie oslabienie to wlasnie od tego...

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    na pewno ma wpływ na moc i przy sprawnej sprężarce daje sie odczuć spadek mocy, u mnie sprężarka prawie się zapaliła jak poleciało łożysko (raczej to na kole pasowym sprężarki) bo działo się to na wyłaczonej klimie , najpierw coś wyło cicho potem głośniej a na końcu poczułem dziwny zapach i po otwarciu maski dym ze sprężarki

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    no to tyle juz wiem ze spadek mocy moze byc przez uszkodzona sprezarke teraz chcialbym sie jeszcze dowiedziec czy np sprezarka z 2.0 TS bedzie pasowala do 2.4 JTD ale chyba przed wyciagnieciem jej z auta sie nie dowiem a nie chce unieruchamiac auta na czy 3 dni...no coz chyba nie bedzie innego wyjscia

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar komandos65
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    AR 155 2,5 TD VM31B Sportiva 1997 r. 125 KM/300 NM (Blu Armonico Metallic)
    Postów
    138

    Domyślnie

    Witam. Kolega coś niejasno o tej sprężarce pisze, ponieważ (przynajmniej u mnie) sprężarka nie ma własnego koła pasowego. Napędzana jest poprzez sprzęgło od pompy wspomagania kierownicy, tzn., że pompa wspomagania posiada koło pasowe do paska wielorowkowego, znajduje się w jednej linii ze sprężarką klimatyzacji, a połączenie następuje w przypadku uruchomienia autoklimatyzacji (z chłodzeniem) i wtedy zostaje zasprzęglona sprężarka. Gdy wyłączymy klimatyzację, lub wybierzemy tryb ekonomiczny, to sprężarka nie jest napędzana, bo sprzęgło ją rozłącza.
    Pozdrawiam.
    https://www.przewodnikprzemysl.pl
    CX 0.29 ... i wszystko jasne!

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    ale pasek wielorowkowy napedzany jest caly czas...a moim bledem bylo po kupnie choc wiedzialem ze lozysko jest do wymiany zalaczenie klimatyzacji i wlasnie po zalaczeniu byl ten glosny zgrzyt i tak mi sie wydaje oslabienie...teraz jest caly czas klima wylaczona no bo tez przestala dzialac i dmuchac zimne powietrze...Tak ze sprezarka jest napewno do wymiany tyle wiem tylko chodzi mi o to czy od innych wersji silnikowych pasuje czy musze szukac tylko od 2.4 jtd bo np od 2.0 lub 1.8 TS sa tansze...a nowej chyba tez nie ma sensu kupowac...tz moze i jest sens ale pewnie jest bardzo droga...
    To ze cos sie stalo po zalaczeniu klimy i zgrzytnieciu jest pewne bo chwile wczesniej wszystko bylo w stanie idealnym i silnik pracowal idealnie

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    nie wiem jak u ciebie ale w ts sprężarka jest z przodu silnika i doskonale ja widać jak i zieloną kartkę z oznaczeniami więc najlepiej spisz te nr i kup taka samą

Podobne wątki

  1. [159] Łożysko sprężarki klimatyzacji pytanie:
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 16:25
  2. [164] Pytanie dotyczące działania klimatyzacji
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 08:52
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 13:29
  4. pytanie zwiazane z liftingiem
    Utworzone przez mor w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 13:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory