Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: [156] Wymiana amortyzatora + sprężyny - jak? (+ ew. coś w stylu sam naprawiam)

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    Ściągacze załóż na opuszczonym samochodzie.
    Zdejmij koło i podeprzeć czymś wahacz, opuść samochód, załóż ściągacze do sprężyn, porządnie skręć wtedy dopiero podnoś oraz zabieraj się do ogólnej "demolki". Ułatwi Ci to bardzo wyjęcie go.
    No anioł_jojo złota uwaga będzie krótszy i łatwiej będzie manewrować w tym gąszczu. Bo faktycznie bez ściągaczy jak się rozciągnie nie jest to proste.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    No i, jak obiecałem sprawozdanie zdaje.
    Wahałem się pomiędzy oddaniem do ASO (350,-) a robieniem samemu. Na zrobienie tego samemu miałem teoretycznie jeden dzień. No i właściwie się udało, dość dziko bo z czasem na styk, ale daliśmy radę.
    Niestety dostała osłona przegubu jedna ponieważ niepotrzebnie odkręciliśmy jeden amortyzator ze źle ściągniętą sprężyną. Na razie jest to zaklejone, ale będzie trzeba wymienić. Przy okazji dowiedziałem się kilku innych ciekawych rzeczy, ale mniejsza z nimi. Jak my to zrobiliśmy?
    Odkręcamy koło, odkręcamy wahacz górny, odkręcamy amortyzator od widelca, odkręcamy widelec od wahacza, łącznik stabilizatora i teraz widelec w dół i odkręcamy amortyzator wraz z poduchą i kielichem górnym od budy (nie amortyzator od poduchy!) Teraz wystarczy żeby ktoś stanął na tarczy, całość idzie w dół i wyjmuje się złożoną kolumnę sprężyna + amor, bez ściągaczy. Potem są potrzebne do rozłożenia jej i przy składaniu także. Ale wyjęcie i włożenie samej kolumny można zrobić bez ściągaczy, wystarczy że ktoś stanie na tarczy ;D



    Trasa Włocławek Poznań właśnie zrobiona parę godzin temu, nie odczuwa się jakiegoś spadku komfortu, za to auto trzyma się zauważalnie lepiej oraz w końcu nic mi nie skrzypi ;D

Podobne wątki

  1. wymiana jednego amortyzatora
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 00:06
  2. Wymiana sprężyny amortyzatora przód .
    Utworzone przez RobertD1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 13:01
  3. wymiana podstawy amortyzatora
    Utworzone przez kiniek93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 15:54
  4. [145] luz sprężyny amortyzatora
    Utworzone przez xmajk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory