Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Uszczelka głowicy, wymiana

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie Uszczelka głowicy, wymiana

    W najbliższym czasie chcę wymienic uszczelkę głowicy, ponieważ zaczyna się coraz bardziej pocic olejem. Właściwie to już kilka kropel na 100km się wysączy. Mój mechanik zdiagnozował to jako wyciek z uszczelki głowicy.
    Teraz moje pytanie:
    Mechanik powiedział że jak będę kupował uszczelkę głowicy to żebym kupił cały komplet uszczelek. Wiem że na pewno muszę kupic uszczelkę głowicy ( może ktoś poleci dobre i sprawdzone marki) i uszczelkę pokrywy. Czy ktoś mógł by mi podac jakie jeszcze.
    Korzystając z wymiany uszczelki będę wymieniał uszczelniacze, świece i regulacja zaworów. Mam tylko nadzieję że kompresja jest jak należy. To będę wiedział za parę dni. Czy ktoś mógł by napisac czym jeszcze warto się zainteresowac przy tym zabiegu.
    Z góry dzięki za odpowiedz
    Pozdrawiam Rychu

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    z mojej strony to na pewno bym wymienił pasek rozrządu, uszczelkę kolektora wydechowego x2 no chyba że na pastę starą będzie mechanik kleił. simeringi na wałkach rozrządu jeszcze bym dorzucił. to tyle jak coś jeszcze mi wpadnie do głowy to napiszę.
    GOETZE, GLASER - coś z tych uszczelek możesz brać - oczywiście są jeszcze inne marki ale te póki co zakładałem do siebie.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    uszczelkę kolektora wydechowego x2
    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    cinas
    idą 2 uszczelki??Dać jeszcze jakiś sylikon??

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    ...uszczelkę kolektora wydechowego x2...
    Też jestem ciekawy czy są dwie uszczelki, bo nie wiem ile kupic.
    Uszczelkę/i kolektora na pewno kupię. Co do paska rozrządu to się zastanawiam czy go wymieniac. Kompletny rozrząd + pompa wody + wariator i simeringi były robione 2200km temu. Co do samego paska to mam wątpliwości czy go jednak nie wymienic, ale w sumie jest praktycznie nowy. Mechanik mówi że nie ma potrzeby. A jakie wasze zdanie na ten temat?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Zasada jest taka, ze po ściągnięciu paska nawet po 1000km zakładamy nowy.Koszt mały ok 80 zł a spisz spokojnie.
    Ja na pasku przejechałem 500km i zakładam nowy.(ale to jak skończę remont silnika )

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Śruby głowicy koniecznie kup nowe, nie są specjalnie drogie, a mogą zaoszczędzić czasu i nerwów ...
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Śruby można 2 razy odkręcać, chociaż lepiej kupić nowe. Koniecznie oryginalne albo coś z oferty standardowej ARP. Pasek obowiązkowo nowy, reszta może zostać. Uszczelki jak koledzy mówią, GOETZE albo GLASER. Na początek można spróbować dokręcić o 45 stopni każdą śrubę głowicy.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Śruby można 2 razy odkręcać
    Teoretycznie tak, ale ... skąd masz pewność ile razy ktoś je odkręcał przed Tobą ?? Ostatnio składałem 1,4 twin sparka na starych śrubach, które bankowo nie były wcześniej ruszane i co ?? przy ostatnim przekręceniu o 90 stopni pierwsza śruba strzeliła stwarzając mi kupe niepotrzebnej roboty.
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dobra śruby kupię na pewno.
    Właśnie wybieram się do sklepu poznac cenę wszystkich części ( jak wrócę to się podzielę tą wiedzą), a dokładnie:
    Uszczelka głowicy, świece, uszczelka pokrywy zaworów, uszczelniacze, pasek rozrządu i wspominane śruby.
    W chwili obecnej jestem w Irlandii i najpierw sprawdzę ceny tutaj, a potem w Polsce. Jeśli nie będzie znacznej różnicy to kupię na miejscu.
    Czy coś jeszcze kupic? Dodam że Alfa strasznie mi pali olej już od kiedy ją kupiłem. Czy może na to miec wpływ coś innego (oczywiście poza wyciekami) jak brak kompresji lub walniente uszczelniacze? Oleju ubywało jeszcze przed wyciekami z uszczelki około 1l na 1000km\
    Co do rozrządu, to w tym momencie mam pasek "Gates" jakie są opinie tej marki? Czy przy wyborze paska zostac przy tej marce, czy raczej kupic coś innego?
    Jeśli coś nie fachowo nazwałem, bądź pomyliłem to proszę o wyrozumiałośc i poprawienie mnie. Bo w temacie motoryzacji dopiero zaczynam dobrze raczkowac.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Prócz uszczelniaczy, możesz mieć uwalone pierścienie w cylindrach. Uszkodzona uszczelka pod głowicą również może być przyczyną ubytków oleju.
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

Podobne wątki

  1. Uszczelka głowicy do wymiany? 2.0 TS
    Utworzone przez EC30 w dziale 166
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 08:23
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 10:42
  3. Jaka uszczelka głowicy?
    Utworzone przez nelo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 00:43
  4. Potrzebna uszczelka głowicy do 1.8 ts na dziś!!!!!!
    Utworzone przez DRACUS666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 21:50
  5. [156] Uszczelka głowicy?
    Utworzone przez Redian w dziale 156
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory