Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Co to jest Meta System?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar KarolAR156
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa 156 fl 1.8 TS
    Postów
    62

    Domyślnie Co to jest Meta System?

    Witam!
    W mojej Alfie na przedniej szybie w rogu naklejona jest taka mała plastikowa puszeczka jak na foto
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S6304432.jpg
Wyświetleń:	1245
Rozmiar:	81.1 KB
ID:	25544
    Od czasu zakupu zastanawiam się co to jest. W googlach znalazłem, ze jest to jakieś zabezpieczenie. Firma ta produkuje alarmy, tyle wiem. W komplecie z tym było coś na podobieństwo "pendrive`a". Też mam foto
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S6304434.jpg
Wyświetleń:	2056
Rozmiar:	181.5 KB
ID:	25545
    Poprzedni właściciel, mówił, że jak się zostawia auto w niepewnym miejscu to, żeby tą kostkę brać ze sobą. Zrobiłem mały test, zabrałem ten breloczek do domu, wyszedłem do garażu i odpaliłem Belle, odpaliła od strzała. Nie jeździłem nią, więc nie jestem pewien czy po jakimś czasie silnik gaśnie. I tu moje pytanie, jak działa ten system, czy są tam jakieś baterie, które się wymienia? Rozebrałem tą puszkę na szybie, ale tam żadnej baterii nie ma....Może mi ktoś podpowiedzieć zasadę działania "Meta System" ? Ewentualnie podrzucić jakiegoś linka? Ostatnio mnie to bardzo zaciekawiło, a chciałbym wiedzieć co mam w aucie Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja mam alarm Meta system. Alarm był zamontowany przez ASO przy zakupie samochodu. W praktyce serwis do tych alarmów prowadzi tylko ASO fiata i alfy. W prywatnych warsztatach nic nie wiedzą.
    To mi wygląda na jakiś brelok, no chyba, że jest tam jakiś przycisk i to jest pilot. Moje piloty są okrągłe wielkości monety 5 zł z gumowym guzikiem na środku.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    180

    Domyślnie

    Witam.
    To auto alarm też taki posiadam, niestety dokładnego opisu jak cały ten system funkcjonuje nie posiadam, ale jeśli mówimy o tym "pendraku" to zapewne posiada Pan gniazdko za klapką bezpieczników obok gniazda OBD, które miało służyć do dezaktywacji tego systemu. Mnie się nie udało go wyłączyć gdy potrzebowałem i dlatego napisałem wcześnie, że nie mam dokładnego opisu jak to działa. Dowiadywałem się wcześniej w serwisie na ten temat i tak mi tłumaczono.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Ja mam ten alarm u siebie, ten sam brelok a'la pendrive. Ten "pendrive" to dezaktywator alarmu, przydatne gdy np. odpinasz akumulator. Pod pokrywą komory bezpieczników masz slot -> przykładasz ten "pendrive" do slotu, dociskasz, trzymasz do usłyszenia sygnały dźwiękowego - alarm masz dezaktywowany. Aby aktywować go ponownie powtarzasz czynność.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar KarolAR156
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa 156 fl 1.8 TS
    Postów
    62

    Domyślnie

    Aha...Wielkie dzięki za informacje. Zaraz lecę do garażu pobawić się z tym alarmem.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp. / Wrocław
    Auto
    AR 156 SW 1.9 JTDm 2005
    Postów
    3

    Domyślnie

    witam,
    też mam u siebie ten alarm "w spadku" po poprzednim właścicielu. Mam pytanie, bo zauważyłem takie coś: oddałem samochód do serwisu i pewnie odłączali akumulator (termostat był wymieniany). Po odbiorze zauważyłem, że po otwarciu ma dodatkowe 4 krótkie "beepy". Tak samo, jak zamknę i odczekam 25 sekund, to też są takie 4 "beepy". Wcześniej tego nie było. Ktoś wie o co chodzi?

    Pozdrawiam,
    Dawid.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Saimonse
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    3-CITY
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16 V 2007 Q-T | eks : AR 147 16 V TS 88 kW 2006
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomito Zobacz post
    Ja mam ten alarm u siebie, ten sam brelok a'la pendrive. Ten "pendrive" to dezaktywator alarmu, przydatne gdy np. odpinasz akumulator. Pod pokrywą komory bezpieczników masz slot -> przykładasz ten "pendrive" do slotu, dociskasz, trzymasz do usłyszenia sygnały dźwiękowego - alarm masz dezaktywowany. Aby aktywować go ponownie powtarzasz czynność.
    Oddawałem ostatnio rozrusznik do naprawy i dezaktywował mi się ten alarm. Szukałem slotu w strefie bezpiecznikowej i nic. W końcu kiedy już byłem totalnie zrezygnowany i chciałem zamknąć drzwi od strony kierowcy zobaczyłem ten slot na bocznej stronie kokpitu : )
    Ostatnio edytowane przez Saimonse ; 10-01-2013 o 15:13

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 2009 2.0 JTDM
    Postów
    755

    Domyślnie

    Mam chyba jeszcze gdzieś jakieś papiery zeskanowane do tego bo tez mam. Kto chce niech napisze na p.maiki@wp.pl maila w tytule META to podesle jak odnajde
    Pozdrawiam
    Michał (p.maiki)
    Było 146 1.4 TS 97r 2006-2008, 147 1.6 TS 02r 2008-2009, 156SW fl 1.9 JTDM 2003r 2009-2014

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    przez ASO Fiata od wielu lat sprzedawany, skatalogowany dla poszczegolnych modeli, dzis ... juz praktycznie robia jeden alarm do kilku modeli
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW
    Postów
    9

    Domyślnie

    Odgrzeje mega kotleta, ale dostaje już szału...

    Mam w aucie które kupiłem (156 SW 2000r) zamontowany alarm META SYSTEM. Ogólnie nie byłoby problemu, bo jak wiadomo, alarm zawsze spoko. Lepiej go mieć niż nie mieć. Natomiast wkurza mnie strasznie to, że uzbraja się on w momencie zgaszenia auta. A powinien się raczej uzbrajać w momencie zakluczenia auta. Cofam kluczyk aby wyłączyć silnik i już słyszę jak się uzbraja. I jak np nie mam zamiaru wyjść z auta tylko odpalić auto i jechać dalej to uruchamiam auto na uzbrojonym i drze jape i świeci kierunkami w trakcie jazdy. Niby drobnostka ale z czasem podczas normalnego użytkowania jest to irytujące. Myślałem że ten alarm to jakaś głupia "dokładka" ale widzę, że dużo alf ma go założone.

    Chciałem go dzisiaj powypinać i wyrzucić, ale chyba nie będzie to takie proste... tak wiec tutaj moje pytania do was drodzy forumowicze:
    -czy ktoś kto ma ten alarm to też mu się uzbraja po cofnięciu kluczyka?
    -czy komuś udało się usunąć/wyłączyć ten alarm?

    Pomóżcie Z góry dzięki!

Podobne wątki

  1. Alarm Meta System
    Utworzone przez misiekmnz w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2015, 19:57
  2. Centralka fabryczna Meta System 323.
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 19:43
  3. Centralka fabryczna Meta System 323.
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 12:52
  4. Meta System help
    Utworzone przez icek w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 23:26
  5. System w alfie 147 czy to jest ICS ?
    Utworzone przez italianovero w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 21:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory