Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Wymiana wtryskiwaczy wtrysków JTD czy wtryski wymagają kodowania?

  1. #1
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie Wymiana wtryskiwaczy wtrysków JTD czy wtryski wymagają kodowania?

    Witam,

    Wymontowałem wtryski i dałem do sprawdzenia - rezultat 1 sztuka leje - zakupiłem wtrysk od 2.4 JTD o tym samym numerze BOSCHA czyli 0445110002 - jescze nie zmontowałem czekam na podkładki miedziane.

    I teraz pytanie czy wtryski o tym samym numerze Boscha wymienionym wyżej są kompatybilne? Czy trzeba będzie coś kodować.

    Jutro i tak załączę sprzęt i sprawdzę czy nie pyrka i trzęsie zbytnio ale może ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie.

    i jeszcze jedno na wtrysku u góry są numery jeden to nr bosch który podałem a ciekawi mnie co oznacza drugi długi numer po lewej stronie jak patrzy się od góry,no i to oznaczenie 015.

    Moje auto to 1,9 jtd 105KM 2000 rok z czerwca

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kupion od 2.4jtd.jpg
Wyświetleń:	1527
Rozmiar:	70.4 KB
ID:	26162

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Nie jestem pewny ale z tego co słyszałem to trzeba wtryski konfigurować kompem po wymianie.
    Jeśli się mylę to proszę sprostować.

    Pozdro
    Dugi

  3. #3
    Niko123
    Gość

    Domyślnie

    w jtd nie trzeba ich kodować, wtryskiwacz który leje mogłeś dać do naprawy. Znam akurat dobry warsztat polecam wszystkim , jak moge to pomogę w dieslu

  4. #4
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    Nio sprawdziłem w intercarsie ten co kupiłem pasi do 2,4 136 KM oraz do mojego czyli 1.9 105 KM - to samo mówi katalog BOSCH wiec będzie oki.Poczytałem troszkę neta i na 99% nie trzeba kodować i dobrze,już nie mogę sie doczekać kiedy to złoże i wypróbuje,mogłem dać do naprawy powiedzieli coś koło 200 zł - a ja kupiłem od miejscowego rozbieracza Alfinek od brytyjskich przyjaciół za 65 zł z gwarancją pisemną więc wybór prosty,sam demontowałem i sam montuję a raczej z tatą który ma w mechanice 40 lat praktyki i robił wszystko w Alfinie więc jestem spokojny o efekty.Ale zobaczymy za parę godzin naskrobię jakie efekty - podepnę też pod kompa sprawdzę ciśnienia i wykresy - zobaczmy - może komuś te doświadczenia pomogą w przyszłości

    A jak zobaczyłem w intercasie samą końcówkę za 1206 zł brutto to zbladłem na początku

  5. #5
    Niko123
    Gość

    Domyślnie

    oczysc gniazdo wtryskiwacza sprawdz czy w miejscu gdzie lezy podkladka jest czyste, najlepiej przeczyscic frezem do gniazd zaworowych. do montazu oczywiscie nowa podkladka i smar najlepiej ceramiczny

  6. #6
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    mam u siebie smar miedziany do 800 stopni podoła czy mogę go zastosować do montażu wtrysków i co smarować samą podkładkę do montażu czy także wtrysk?

  7. #7
    Niko123
    Gość

    Domyślnie

    miedziany mozesz zastosowac lecz zalecany jest ceramiczny - miedz utlenia aluminium. posmaruj cały wtrysk az do podkładki nim. przed uruchomieniem silnika odpowietrz wtrsykiwacz przy zdjetej cewce z niego

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niko123 Zobacz post
    miedziany mozesz zastosowac lecz zalecany jest ceramiczny - miedz utlenia aluminium. posmaruj cały wtrysk az do podkładki nim. przed uruchomieniem silnika odpowietrz wtrsykiwacz przy zdjetej cewce z niego
    Tych wtrysków nie trzeba w ten sposób odpowietrzać.
    Poza tym wszystko się zgadza.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #9
    Niko123
    Gość

    Domyślnie

    a wlasnie ze powinno sie odpowietrzyć przeczytaj sobie instrukcje gdy zakladasz nowe.
    zasada ta dotyczy równiez uzywanych , wtrysk moze byc suchy, pusty nie wiesz co z nim sie dzialo wczesniej. A wtedy zatnie sie iglica w srodku i masz do naprawy. Czynność jakże prosta a pewność że bedzie ok stuprocentowa

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niko123 Zobacz post
    a wlasnie ze powinno sie odpowietrzyć przeczytaj sobie instrukcje gdy zakladasz nowe.
    zasada ta dotyczy równiez uzywanych , wtrysk moze byc suchy, pusty nie wiesz co z nim sie dzialo wczesniej. A wtedy zatnie sie iglica w srodku i masz do naprawy. Czynność jakże prosta a pewność że bedzie ok stuprocentowa
    W pewnym sensie masz rację.

    PS. Ustawiaj rozrząd i ciesz się Alfą
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. Jaki klucz do wtrysków/wtryskiwaczy 2.4 JTD??
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 11:39
  2. Wymiana wtryskiwaczy
    Utworzone przez szakal0606 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 21:15
  3. diagnostyka wtrysków, lejące wtryski.
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 19:21
  4. [166] Wymiana wtryskiwaczy w JTD
    Utworzone przez Leonsio w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory