Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: silnik 1.6, 1.8 czy 2.0? jakie różnice?

  1. #11
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Tyle że postawcie Lybrę i 156 obok siebie...i co wybierzecie (oczywiście bez urazy dla użytkowników Lancii) 147 myślę że też by był dobry wybór...moja żona szaleje za jej wyglądem i być może kiedyś się skuszę na drugi samochód.
    Przed zakupem swojej też wertowałem forum bo chciałem benzynę + LPG. Większość poleca 1,8 bo różnica w mocy do 2,0 jest znikoma a podobno spalanie mniejsze, ale nie mam więc nie odpowiem na to.
    Druga sprawa to jak żona lubi jeździć bo moja na ten przykład jak wsiadła do 1,8 jak oglądaliśmy i sie przejechała to powiedziała że jest OK ale mógłby byc mocniejszy... U mnie jednak względy ekonomiczne wygrały i moc została zamieniona na oszczędność.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    2.0 TS nie ma dwóch pasków rozrządu, tylko ma dodatkowy pasek do napędu wałków wyrównujących
    o to mi chodziło, ale źle się wyraziłem

    Ale się czepiacie tych T.S.ów. Zadbany egzemplarz z odpowiednią kulturą obsługi nie stwarza żadnych problemów, czego moja Alfa, obecnie z przebiegiem coś pod 170.000 jest przykładem. Wystarczy tylko podane w instrukcji terminy wymiany płynów i rozrządu podzielić przez 2 oraz pilnować poziomu oleju i przepis na żywotność T.S.'a gotowy.
    Problem tylko polega na tym, że znalezienie takiego na rynku wtórnym to spora ruletka...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #13
    Artur G.
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe i pouczające spostrzeżenia i fakty.
    Co do Lybry - od lat jestem miłośnikiem Lancii i działam w LKP, więc sentymentalnie jestem za Lybra, co do niej to dopowiem że silnik 1.8 jest tym najbardziej problematycznym, tez ma wariator, zaś 2.0 ma 5 cylindrów i 150 km, trochę za duży i ciężki, paliwożerny, zaś 1.6 103 km - to minimum do tego samochodu. Poza tym Lybra jest zauważalnie droższa a chwilowo jestem ograniczony do 8.000 z lpg. W tej cenie nie kupie Lybry, wogóle jest ciężko na Lybrę z lpg.
    Lybra z wyposażeniem i jakością bije alfę a wygląd? kwestia gustu chociaż mi podchodzi lepiej Alfa.
    Dlatego wybór padł na 156. 147 odpada gdyż musi być sedan.
    Może mi się uda kupić 156-ę i dbać o nią jak o wszystkie maszyny które miałem do tej pory.
    Pamiętam, moje ubiegło roczne poszukiwania Alfy 166 V6 3.0 po lifcie, ostatecznie 2.5. Była alternatywą do Lancii Thesis ale życie płata figle - kupiłem Jaguara. W styczniu.

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2010
    Auto
    MPK
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_1981 Zobacz post
    Większość poleca 1,8 bo różnica w mocy do 2,0 jest znikoma a podobno spalanie mniejsze
    11 dodatkowych koni wielkiej roznicy nie robi ale przydac sie moze, natomiast roznica w spalaniu jest chyba jeszcze bardziej pomijalna i zalezy jedynie od tego jak kto lubi jezdzic.
    Odczuwalna roznica w spalaniu bylaby moze w zestawieniu 1.6 vs. 2.0 - ale "dupohamownia" tez odczuwa wtedy wyrazna roznice

    Zreszta w Alfach z tego okresu raczej kierowac sie trzeba stanem spotkanego egzemplarza niz jego danymi technicznymi - brac po prostu ten w najlepszym stanie.

  5. #15
    Artur G.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xenocyd Zobacz post
    Zreszta w Alfach z tego okresu raczej kierowac sie trzeba stanem spotkanego egzemplarza niz jego danymi technicznymi - brac po prostu ten w najlepszym stanie.
    I tu masz racje, co do różnicy w spalaniu to jest najmniejszy problem, jest to róznica rzędu 1 litra w mieście i 0,5 wtrasie (1.6 vs 2.0) - to pisze na podstawie katalogu. Także małym problemem jest OC wyższa stawka.
    Najważniejszy stan techniczny i sedno pytania - czym różniły się te silniki konstrukcyjnie, różnice w kosztach serwisowania czy ewentualnych napraw (rozrząd, wariator - czy to te same elementy) podobnie jak osprzęt, sprzęgło, zawieszenie, amory, wydech itp. czy to jest to samo w tych silnikach? wersjach z tymi silnikami? O hamulcach wiem że są inne w 2.0 ... ?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Witam,

    Wiem, że to trochę odgrzewanie kotleta ale chętnie poznam odpowiedź na powyższe pytanie. Szukam 156-ki od 2003 i w górę i właśnie nie mogę się zdecydować czy wziąć silnik 1.8 czy 2.0 . Chodzi mi o usterkowość, czy w którymś silniku jest większa?

    Pozdrawiam, Mateusz

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szalonyJohn
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    76

    Domyślnie

    Kupuj 1,6 powiem po krutce bo miałem 1,6 i 2* 2,0 ts 2,0 ts to padaka z swoją rzekomo mocą 155 kM nie robi żadnych efektów a spalanie to granica jak by nie jeżdził 10-11L/100 1,6 mieści sie w 8L/100 no chyba ze żona bedzie miała nogę jak kowal rękę to połknie troszkę wiecej!

    ---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

    matezoma Twój wybór ja bybm brał 1,8

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Tylko słyszałem, że z tymi 1.8 sporo problemów... a to olej żłopie jak głupi, a to panewki.... Myślę nad benzyną bo diesel odpada dla mnie, robię sporo krótkich odcinków dziennie. I swoją droga strasznie mało z 1.8 t.s do kupienia na alledrogo/otomoto. To ze względu na awaryjność czy to są tak boskie, że nikt nie chce oddawać?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Widzicie z TS najlepszy jest 1.8 ale do CF3 (CF3 nie ma linki gazu) Wszystkie TS'y CF3 zaczynają brać szybko olej, ze względu na cieńsze pierścienie i ciut niższe tłoki (większe obciążenie). 1.6 ma dość słaby układ tłok - cylinder, 2.0 nader często obraca panewki, 1.8 to taki kompromis.... I tłoki wytrzymują i wał, zresztą jest to pierwszy z serii silnik. W grupie fiata 2.0 i 2.4 miały być 5 cylindrowe, 1.6 był pochodnym od starego 1.6 8v Tipo/Tempra, a 1.8 powstało z 5 cylindrowców, Tylko Alfa Romeo na nieszczęście dostała taką rozpiętość pojemności 1.4 - 2.0 w oparciu o jedną bazę...

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    A od którego roku montowano CF3 ?

Podobne wątki

  1. [145] drzwi jakie różnice 145 a 146
    Utworzone przez boxerek96 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 21:30
  2. 1.9 JTD 115KM a 140KM - jakie różnice??
    Utworzone przez Rodeush w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:54
  3. silnik 2.0 TS 150 KM vs. 155 KM - różnice ??
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 14:16
  4. Remap - przed i po - jakie wymierne różnice?
    Utworzone przez barat w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 22:23
  5. [164] 164 24v a 164 Qv 24v jakie są różnice
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 20:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory