Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: [156] skrzypienie!!!

  1. #11
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    adamek z tym olejem to zacznij od zdjęcia osłony i dokładnego sprawdzenia korka wlewu oleju, też miałem ten problem, już byłem w strachu że leci ze skrzyni albo miski olejowej gdyż w tamtych okolicach kapało, jednak po wizycie na kanale okazało się że to tak ładnie zacieka od samego koreczka... ogólnie oleju było full pod samochodem, chyba z pól litra dolałem jednak po uszczelnieniu korka wczystko jest ok nowy w ASO - 45zł...

  2. #12
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    byłem już dzisiaj pod samochodem rzeczywiście koło koreczka kręciła się kropeleczka
    ale oprócz tego koreczka poci się też obok na tym jak to nazwać... na tym deklu co sie go przykręca do miski. Dokręciłem delikatnie śrubki ale zdaje się, że trzeba będzie wymienić uszczelnienie a to wiąże się ze spuszczeniem oleju. Podłożyłem białe kartki zobaczymy jutro gdzie kapie Swoją drogą niech mnie ktoś naprowadzi po co takie cudo zrobili?? I jeszcze jedno ta osłona silnika od spodu to jest orginalnie przy TS 2.0?? bo ja nie posiadam

  3. #13
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał szamacz
    Mi też coś skrzypi do strony pasażera w desce rozdzielczej, ale co najdziwniejsze poszkrzypi trochę a potem dłuższy czas spokoju i znów powraca :x nie zwracam na to wogóle uwagi bo jak wsiadam do kumpla passata, to czuje się jakbym jechał z rodziną świerszczów :mrgreen:
    hahah dokładnie , mi tez czasem cos poskrzypuje ale auto ma juz prawie 10lat ;// a plastiki wiadomo nagrzewają sie itp. tu troszke poduszka od pasazera mi odstaje :roll: czy schowek juz nie przylega w 100% :roll: poprostu auto ma swoje lata i tego sie nie zmieni... :wink:

    pozdro
    [*]


  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Piękne podsumowanie to mi się podobało Takie z finezją i wyczuciem
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  5. #15
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    adamek ale właśnie jeśli leci spad korka to zacieka właśnie na ten dekielek więc nie wiem czy dobrze zrobiłeś dokręcając uszczelkę, jeśli będzie dokręcona zbyt mocno to pęknie i do wymiany swoją drogą przy dużej prędkości olej z tego koreczka rozpyla się tak znakomicie że miałem zajeb... cały silnik, zupełnie jakby jakimś spray'em spryskać)

    jeśli chodzi o osłonę pod silnikiem to jest montowana standardowo i jeśli nie masz to radzę kupić gdyż chroni silnik przed zabrudzeniem i dodatkowo powoduje lepszy obieg powietrza pod maską

  6. #16
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    no i chodzi CI o dekiel na górze obok korka? czy o miskę olejową? bo jeśli o ten na górze to do wymiany uszczelki oleju spuszczać nie musisz

  7. #17
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    provokator masz racje cieknie z koreczka i zacieka na ten dekielek już to sprawdziłem. Niestety zaisniała konieczność wymiany korka gdyż orgilnalny został potraktowany przez kogoś wczęsniej przecinakiem. Dzisiaj się zabieram za wymianę. A o dokręcaniu to coś wiem osobiście wymieniałem całą miskę w swojej piękności...ale to inna historia, drugi raz za to sie nie biore. Koreczek kupiłem bez problemu w ASO Fiat - 40zł + uszczelka 10 zł. Dla zainteresowanych jeśli cieknie wystarczy wymienić samą uszczelkę koszty mniejsze. Nie jest to zwykły pierścień miedziany jak w każdym innym samochodzie lecz w wewnętrznej częsci tego pierścienia jest jeszcze guma i jak jej braknie będzie cieknąć nawet po dokręcaniu przecinakiem co oczywiście odradzam. No i jeszcze ta osłona...
    co 3 dzień 100 w plecy nie wyrabiam.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    powodów skrzypienia pewnie może być nieskończenie wiele. U mnie pierwszym było zawieszenie - łączniki stabilizatora wahacze górne i dole, tu wyeliminowałem skrzypienie podczas jazdy na nierównościach na zakrętach oraz na leżących policjantach. Powodem drugiego skrzypienia były klocki hamulcowe. Jak wszystko to zmieniłem to auto jak nówka
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  9. #19
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    adamek oby były to ostatnie wydatki skoro nie masz nawet osłony pod silnikiem to chyba wcześniejszy właściciel nie przejmował się zbytnio stanem auta, no a Ty teraz na tym cierpisz...
    pzdr

  10. #20
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    he jeszcze tylko prostowanie felg i 4 nowe oponki i chyba koniec na weekend a od poniedziałku na pewno coś innego

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Skrzypienie zawieszenia
    Utworzone przez bart157 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 12:46
  2. Skrzypienie a klimatyzacja
    Utworzone przez hagi w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 22:00
  3. Skrzypienie w zawieszeniu
    Utworzone przez Werno w dziale 147
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:17
  4. skrzypienie
    Utworzone przez turbo42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 16:03
  5. skrzypienie
    Utworzone przez turbo42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory