Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: [156] skrzypienie!!!

  1. #21
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    a jakie masz objawy z tymi felgami? turbulencje podczas jazdy?

  2. #22
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    biły podczas jazdy, już oddane do prostowania

  3. #23
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    biły tzn? pytam bo też mam problemy ale u mnie jedynie hałasują... dźwięk tak jakby łożysko było walnięte ale to nie łożysko, problem tkwi w kołach... tylko właśnie nie wiem czy felga czy może opona...

  4. #24
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    biły tzn? pytam bo też mam problemy ale u mnie jedynie hałasują... dźwięk tak jakby łożysko było walnięte ale to nie łożysko, problem tkwi w kołach... tylko właśnie nie wiem czy felga czy może opona...
    trzeba podjechać do wulkanizatora, przekręcić koła na maszynie i wyjdzie. Są tylko 2 możliwości albo felga albo opona. A może wystarczy tylko wyważyć. U mnie były 2 felgi do prostowania i jedną było na prawdę czuć, też z tyłu jeździła. 2 fele udało się wyważyć więc myślę, że bedzie oki. Oprócz tego 2 oponki jeszcze to wymiany. Trzeba się szykować na lato powoli...

  5. #25
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    no muszę podjechać ze swoją... tak z ciekawości - ile trzeba zapłacić za prostowanie?

  6. #26
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    100 zł z felge, mowa tu o aluminiowych + jeśli podczas prostowania pęknie 50zł za spawanie

  7. #27
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    nie pocieszyłeś mnie) no ale może w weekend pojade do wulkanizatora i sprawdzę, dzięki za info

  8. #28
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Przegrałem...Po wyciągnięciu wszystkich kratek wentylacyjnych, dokręceniu wszystkich śrubek, pospinaniu wszystkich luźnych kabli, wyciągnięciu maskownicy Poduszki pasażera...nic...nic nie pomogło, dalej z okolicy szyby przedniej koło pasażera, dobiega, na nierównościach, stukanie i pukanie. Nic nie pomogło. Szlag mnie trafia.
    Pozostają mi teraz 3 opcje
    1. Wyciągnąć całą deskę (wydaje mi się że to gdzieś w wentylacji przy szybie)
    2. Pogodzić się z tym stukaniem (kupić lepsze audio)
    3. Sprzedać samochód (dostaje już świra od tego stukania)

  9. #29
    NaY
    Gość

    Exclamation

    Cytat Napisał Emenems Zobacz post
    Przegrałem...

    Odświeżam temat.

    U mnie również występuje to "KLIKANIE"

    Prawdopodobnie w desce rozdzielczej, jak wpada w rezonans przy uruchamianiu silnika,
    na nierównościach i bardzo często podczas dodawania i szybkiego odpuszczania gazu
    coś tam sobie klika i nie mogę tego zlokalizować.

    Jakieś propozycje?

    (zawieszenie zrobione bez luzów, hamulce nowe, amortyzatory 65-70%)


  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalwaria Zebrzydowska
    Auto
    Giulia Veloce MY' 2019 2.0 280KM
    Postów
    268

    Domyślnie

    ma ktoś jakiś pomysł z tym skrzypieniem bo KOTA do głowy dostaję , klatki wentylacyjne wyciągnięte , długa klatka podszybia też pod kołki podłożyłem taśmę izolacyjną , postamowałem je smarem miedziowym i dalej coś "grzechocze"
    zrobiłem też pewną próbę mianowicie "wtykając"palce w podszybie można wyczuć łącznie deski z czymś w to łączenie wcisnąłem rurkę od wd40, posmarowałem nim i przestało na chwilę po czym jak wd wyschło zaczęło się od nowa, potem podkładałem karton między szybę a deskę pisk ustawał na "chwilę"dzień dwa, lecz juz nie mam siły ,jeszcze coś , odkręciłem śruby mocujące deskę na podszybiu, potem te długie na klucz 15 pod schowkiem , odsunąłem deskę , popsikałem wd40, i czymś tam jeszcze po złożeniu problem nadal występuje .
    to "stukanie" dochodzi od strony zegarów jak i pasażera... macie jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez Michał 12 ; 16-01-2014 o 21:48

Podobne wątki

  1. Skrzypienie zawieszenia
    Utworzone przez bart157 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 12:46
  2. Skrzypienie a klimatyzacja
    Utworzone przez hagi w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 22:00
  3. Skrzypienie w zawieszeniu
    Utworzone przez Werno w dziale 147
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:17
  4. skrzypienie
    Utworzone przez turbo42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 16:03
  5. skrzypienie
    Utworzone przez turbo42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory