Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: [156] skrzypienie!!!

  1. #31
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Walka z wiatrakami, tym bardziej że to jeszcze CF2.
    Wyciągnij tą długą kratkę pod szybą, popuść śruby (bodajże 5szt). Usłyszysz zmiany Może to tam jest problem.
    Części do AR i nie tylko. Na stronie tylko część asortymentu.
    Rozrządy, hamulce, zawieszenie.
    Zaktualizowane ceny i poszerzony asortyment:
    www.a-moto.pl

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock - Sierpc
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark 144KM 1998r Sedan
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ;65561
    Nie nazwał bym tego skrzypieniem, tylko takim jakby klikaniem (jak klawiatura na mikrostykach)
    Może to któryś z przekaźnik się kończy i na nierównościach włącza i wyłącza się i słychać charakterystyczne "klikanie" przekaźnika ??

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalwaria Zebrzydowska
    Auto
    Giulia Veloce MY' 2019 2.0 280KM
    Postów
    268

    Domyślnie

    z Tymi śrubami spróbuję i dam znać co i jak Dzięki .
    Cytat Napisał lxxx20 Zobacz post
    Może to któryś z przekaźnik się kończy i na nierównościach włącza i wyłącza się i słychać charakterystyczne "klikanie" przekaźnika ??
    Nie to nie przekaźniki , to jest dzwonienie jak by luźne kołki, luźna śrubka dzwoniła w metalu albo coś w tym stylu .

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock - Sierpc
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark 144KM 1998r Sedan
    Postów
    33

    Domyślnie

    To nie wiem nie mam pomysłu kiedyś też miałem podobny problem w megane podczas jazdy jak wrzucałem na luz albo jak ruszałem z jedynki na samym sprzęgle bez gazu i buda wpadała w drgania to też coś grzechotało dzwoniło w okolicy tunelu miedzy siedzeniami i musiałem to znosić aż w koncu ją pogoniłem i do dziś nie wiem co to za dzwięk był

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalwaria Zebrzydowska
    Auto
    Giulia Veloce MY' 2019 2.0 280KM
    Postów
    268

    Domyślnie

    Będę z tym walczył jak tylko z Gipsu wyjdę, ja mam ten problem od 3 miesięcy jak tylko zimno się zrobiło, na pewno do tego dojdę , w ostateczności wyciągnę deskę rozdzielczą a tak poza tematem to:
    ale też mi się coś nie podoba bo alfa z 1998, a deska z 2000r wiec juz chyba ktoś tam kopał, a historii alfy nie znam(mam ją ok7mcy), a znaków nie ma aby był aż tak potężny dzwon , jeszcze problem poduszek mam , lampka się nie zawieca przy włączaniu zapłonu od airbag, i też przebiegi dziwne są licznik 230tys, Ecu 480tys , airbag albo abs 120tys Km i bądź tutaj mądry.
    poza tym za duzo $ dołożyłem do niej aby ją sprzedać z powodu "dzwonienia" ..

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock - Sierpc
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark 144KM 1998r Sedan
    Postów
    33

    Domyślnie

    Ludzie różne wałki robią, stosują różne patenty czasem jak coś robię przy aucie i widzę jak ktoś coś zrobił na odpier..... to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać ale tak to jest w używanych samochodach. Najgorzej to mnie drażni jak ktoś się nie zna na elektryce a coś grzebie coś podłącza napieprzy kabli żeby aby działało a potem nowy właściciel niech dochodzi co gdzie było itd to jest koszmar. A co do przebiegu no taka jest większości z nas mentalność ludzie wolą kupić zajeżdżony ale z małym przebiegiem niż z dużym przebiegiem a w dobrym stanie stąd to wszystko się wzięło cofanie liczników itd ja osobiście przebiegiem się nie przejmuje jeśli auto jest w dobrej kondycji ale no cóż kombinatorów jest od groma.

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalwaria Zebrzydowska
    Auto
    Giulia Veloce MY' 2019 2.0 280KM
    Postów
    268

    Domyślnie

    Kondycja mojego jtd jest raczej idealna , nie rusza oleju, nie kopci,nie ma wycieków oleju żadnych, chip tuning przyjął dobrze wiec myślę ze z nim nic się nie dzieje
    ale masz rację w tym co mówisz.
    Sam kiedyś pracowałem w zakładzie elektromechaniki pojazdowej to widziałem co "domowi fachowcy" potrafią .
    a z ilu alf jest złożona moja to sam nie wiem , nie byłem w stanie wszystkiego sprawdzić podczas zakupu, teraz wychodzą różne rzeczy z którymi się borykam
    ale juz jest prawie idealnie gdyby nie ta deska....;/

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock - Sierpc
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark 144KM 1998r Sedan
    Postów
    33

    Domyślnie

    Ba no ja też nie wiem z ilu jest moja złożona mam tylko nadzieje że nie była składana z kilku . A to tak jest że jak kupujesz samochód to wszystkiego nie sprawdzisz zwłaszcza jak sam kupujesz czy nawet w 2 osoby najlepiej jest wziąć ze sobą kilka osób które się orientują coś zawsze ktoś coś dopatrzy. Ja swoją kupowałem to nie zauważyłem nawet że klimatyzacja jest rozwalona a nie sprawdzałem bo jakoś uciekło mi to tyle co sie przejechałem itd a musiałem zająć sie papierkami. Dopiero jak tak w domu usiadłem i zacząłem oglądać to zobaczyłem że spręzarka rozwalona poprzedni właściciel zrobił taki patent próbował ją sam naprawić bo prawdopodobnie łożysko poszło to ku mojemu zdumieniu zamiast łożyska to gość nawinął tone drutu oczywiście to nie miało prawa chodzić bo jak w efekcie popsuł korpus sprężarki wiec postanowił założyć pasek od wersji bez klimy i sprawa załatwiona teraz ja musze wybulić kilkaset PLN żeby ją naprawić. Ludzie mają mase pomysłów a ja sie zastanawiam widząc takie "rozwiazania" co oni mają w głowie i o czym mysleli w chwili "naprawiania" tego.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalwaria Zebrzydowska
    Auto
    Giulia Veloce MY' 2019 2.0 280KM
    Postów
    268

    Domyślnie

    No więc śruby zostały poluzowane i nic to nie dało nadal jest to dziwne stukanie, trzeszczenie ...
    Ostatnio edytowane przez Michał 12 ; 28-01-2014 o 21:47

Podobne wątki

  1. Skrzypienie zawieszenia
    Utworzone przez bart157 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 12:46
  2. Skrzypienie a klimatyzacja
    Utworzone przez hagi w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 22:00
  3. Skrzypienie w zawieszeniu
    Utworzone przez Werno w dziale 147
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:17
  4. skrzypienie
    Utworzone przez turbo42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 16:03
  5. skrzypienie
    Utworzone przez turbo42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory