Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: [156] skrzypienie!!!

  1. #1
    adamek
    Gość

    Domyślnie [156] skrzypienie!!!

    witam
    mam mało poważny problem ale strasznie wpieniający, otóż coś mi skrzypi po stronie kierowcy. Wydaje mi się, że jest to w okolicach kierownicy tyle, że głębiej w desce, a już na pewno w tej połówce deski rodzielczej Może ktoś już to przerabiał i wie na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę zanim się zajmę tym irytującym skrzypkiem.
    Czekam na podpowiedzi

    Pozdrawiam

  2. #2
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    A mi coś pstryka od strony pasażera, na wysokości wylotu wentylacji (przy podszybiu). Rozkręciłem już połowę deski i nic. A tak mnie to wkur......

  3. #3
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    adamek ja bym nie szukał po plastikach tylko sprawdził np czy amortyzator dobrze dokręcony bo one lubię skrzypieć jak się poluzują;p ale jeśli już się uprzesz na rozbieranie środka to może plastik pod kierownicą?
    Emenems a to na pewno w środku? strzela na prostej drodze na dołkach czy może tylko przy skręcaniu? bo jak przy skręcaniu to wyglądało by raczej na przegub

  4. #4
    patryk156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems
    A mi coś pstryka od strony pasażera, na wysokości wylotu wentylacji (przy podszybiu). Rozkręciłem już połowę deski i nic. A tak mnie to wkur......
    Mi też coś pstryka. Mam takien sam samochód silnik i rocznik, ale moim zdaniem to dobiega z centralki sterującej wtryskami, która jest nad kolem prawym za zbiornikiem spryskiwaczy, nie wiem co mam z tym zrobić:/

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o prawą strone (pasażera) w okolicy wentylacji to czytałem już kiedyś na forum że jest pod deską tam taka śrubka z podkładą która właśnie tak się zachowuje z niedokręcenia więc jeśli to to, to czeka cię dużo rozbierania jak tak bardzo Ci to przeszkadza a wierze że tak jest bo mam to samo hehe Pozdrawiam


    I dużo racji ma jescze provokator że z amorem może być to że jest nie dokręcony ale to już inna sprawa bo tam bardziej skrzypi a w desce chodzi o stukanie
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    qrde sory teraz to ja namotałem chodziło o skrzypanie ops:
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  7. #7
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    Emenems a to na pewno w środku? strzela na prostej drodze na dołkach czy może tylko przy skręcaniu? bo jak przy skręcaniu to wyglądało by raczej na przegub
    Zdecydowanie na wybojach. Na prostej drodze jest oki. Nawet skołowałem specjalną rurę od odkurzacza, bo myślałem że coś do wentylacji wpadło. Nie nazwał bym tego skrzypieniem, tylko takim jakby klikaniem (jak klawiatura na mikrostykach). Ale to się dzieje tylko na nierównej nawierzchni.

  8. #8
    mojax
    Gość

    Domyślnie

    Ja wczoraj właśnie oddałem auto do serwisu i między innymi poprosiłem o naprawę tego co Emenems opisujesz, mechanik mi powiedział że może to być coś przy podszybiu, nie pamiętam dokładnie, jakaś uszczelka albo coś więc dziś lub jutro będę wiedział czy to było to i dam Ci znać. Stuki są własnie na nierównościach, ma się wrażenie jakby głos dochodził z okolic między obrotomierzem a prędkościomierzem i kolumną kierowniczą
    Mam nadzieje że jutro o tym zapomnę
    Pozdrawiam!

  9. #9
    ViP Pirat drogowy Avatar szamacz
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GT 1.9 jtd
    Postów
    261

    Domyślnie

    Mi też coś skrzypi do strony pasażera w desce rozdzielczej, ale co najdziwniejsze poszkrzypi trochę a potem dłuższy czas spokoju i znów powraca :x nie zwracam na to wogóle uwagi bo jak wsiadam do kumpla passata, to czuje się jakbym jechał z rodziną świerszczów :mrgreen:
    To co się liczy w życiu to szybkie dziewczyny i piękne samochody...

    AR 156 2.0 TS - była i jest dalej w rodzinie
    AR GT 1.9 jtd powered by Rperformance

  10. #10
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    to zdecydowanie jest po stronie kierowcy i coś pod deską, głębiej. Po stronie pasażera rzeczywiście jest jakiś tam moduł co czymś struje i wydaje dźwięki ale to raczej takie podobne do silniczka jakiegoś, bynajmnij delikatne. Można to pominąć prawie niezauważalne, jeszcze tego nie rozebrałem to nie wiem do czego to służy wszystko w swoim czasie myślę A skrzypi podczas jazdy na wprost i przy skrętach, zawieszenie to inna sprawa ale dla świętego spokoju sprawdze. Słychać to też podczas odpalania jak sie poruszy samochód. Musze w wolnej chwili czasu pochylić nad tym głowe na pewno jest to do zlokalizowania i likwidacji. Tyle, że dziś zauważyłem wyciek oleju więc to ważniejsze
    Jak ja kocham ten samochód...

Podobne wątki

  1. Skrzypienie zawieszenia
    Utworzone przez bart157 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 12:46
  2. Skrzypienie a klimatyzacja
    Utworzone przez hagi w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 22:00
  3. Skrzypienie w zawieszeniu
    Utworzone przez Werno w dziale 147
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:17
  4. skrzypienie
    Utworzone przez turbo42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 16:03
  5. skrzypienie
    Utworzone przez turbo42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory