Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [156] Paląca się kontrolka wtrysku na zimnym silniku!

  1. #1
    STRONG18
    Gość

    Domyślnie [156] Paląca się kontrolka wtrysku na zimnym silniku!

    WITAM!

    POSIADAM ALFĘ 156 1.6 16V I MAM TAKI PROBLEM. A MIANOWICE PODCZAS ROZRUCHU SILNIKA MUSZĘ CHWILĘ KRĘCIĆ I PO OK 4SEKUNDACH ODPALA. PO CHWILI ALFA ZACZYNA PO WCIŚNIĘCIU GAZ SIĘ DŁAWIĆ I STRZELAĆ W KOLEKTOR I NIEKIEDY ZAPALA SIĘ KONTROLKA WTRYSKU I ZAŁANCZA SIĘ WENTYLATOR.PO JAKIS 5min ALFA CHODZI JAK ZŁOTO.

    ZOSTAŁ WYMIENIONY CZUJNIK TEMPERATURY WODY I POWIETRZA PRZEPŁYWKA SONDA.JEŚLI PODŁĄCZE GO POD KOMPA NIE MA ŻADNEGO BŁĘDU.

    CO MAM ROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI???

    sorki za caps locka

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - po podłączeniu do kompa nie ma błędu, dziwne.
    Pompa paliwa lub czujnik obrotów wału korbowego, tylko ten czujnik daje błąd zawsze.
    jesli przebieg wiekszy niz 120000 km to mogą być także wtryski.

  3. #3
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    obstawialbym czujnik walu.

  4. #4
    webmaster007
    Gość

    Domyślnie

    jak czujnik położenia walu korbowowego to niema nic wspólnego z kontrolka wtrysku nie wyrzuca tego ,wiem bo mialem. auto jak na cieplym sie wylacza i nie chce od razu zapalic to wtedy ten czujnik .

    NIEKIEDY ZAPALA SIĘ KONTROLKA WTRYSKU I ZAŁANCZA SIĘ WENTYLATOR.PO JAKIS 5min
    to jest najdziwniejsze jedz do markowakiego na kompa i zobacz jeszcze raz czy na pewno nic nie on ma CDIF/2 50zł i wtedy bedziemy dalej myslec

    niech oprócz podlaczenia sie do centralki niech sprawdzi ci na live (na odpalonym silniku czy cos nie działą wg zalozen technicznych: pedalem gaz ile % reaguje na nacisk ; otwieranie egr itd

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    EGR chyba tam nie ma , to 156 ts.
    - czujnik Halla powoduje zapalenie lampki wtrysku ale też powoduje zapalenie błędu.
    chyba P0340.

  6. #6
    STRONG18
    Gość

    Domyślnie

    Jutro pojade do markowskiego zobaczymy co wymysli moze cos ciekawego powie.Czujnik Halla to to samo co czujnik położenia wału?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Czujnik Halla to nie to samo co czujnik położenia wału korbowego.
    Czujnik Halla mierzy położenie wałka rozrządu zaworów wydechowych. Właśnie niedawno wymieniłem ten czujnik, niestety ten nowowymieniony przestał działać po 3 miesiącach i teraz cały czas świeci mi się kontrolka wtrysku (błąd P0340), ale zapewniam, ze samochód pali z dotyku i jeździ nawet przyzwoicie, więc w Twoim przypadku awarię tego czujnika należy wykluczyć.

  8. #8
    hiho85
    Gość

    Domyślnie

    Maam problem takze z palaca sie kontrolka wtrysku... tylko najczesciej zapala sie na trasie, przy 5tym biegu przy popuszczaniu gazu... jezeli sie zapali to na luzie faluja obroty...
    nie mam pojecia co to moze byc... jakis geniusz podpowiedzial, ze to poprostu wtryski, wiec zamowilem wtryski i narazie czekam... a co Wy o tym sadzicie?!
    Jeszcze tez mam taki problem, ze na kazdym biegu pomiedzy 2000, a 2500 obrotow szarpie mi auto... wina krokowego?

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    hmm 3 letniego kotleta kolega odkopał.
    Myślę że najlepiej pod kompa się podłączyć i sprawdzić podstawy a nie w ciemno wymieniać.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 12:13
  2. [159] 159, 2.2 JTS - Migająca kontrolka temperatury oleju przy zimnym silniku.
    Utworzone przez JoRdaNnNnN -166 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 13:14
  3. paląca się kontrolka swiateł
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 19:12
  4. [GTV] Świecąca się kontrolka wtrysków na zimnym silniku
    Utworzone przez Dawidos w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-01-2011, 16:18
  5. Paląca się kontrolka wtrysków!!!
    Utworzone przez bolo1901 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 13:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory