Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
Wyświetlany wątek znajduje się w dziale 156 - Alfa Romeo 156 zadebiutowała na rynku w 1997. Jest najbardziej udanym handlowo modelem Alfy z lat 90. 156 zdobyła wiele wyróżnień w tym najważniejsze - Car Of the Year 1998. Montowano w niej silniki Twin Spark, 2.5 V6 (Internation Engine of the Year 2000), 3.2 GTA, JTS, JTD i JTDm. Do dziś 156 jest najpopularniejszym modelem Alfy na polskich drogach.
    tomkap
    Gość

Domyślnie [156] Jaki koszt wymiany zawieszenia?

Jednym z priorytetów przy kupnie alfy była cena, tak więc mam do wymiany zawieszenie. Zimę przejezdziłem i pora remont.Autko ma ok.155000km więc myślę że pewnie do wymiany kompletne, gdyż od nowości nie było robione. Jaki jest koszt naprawy? Czy wymieniać całe wahacze, czy tylko tulejki? Dodam że w sumie samochod prowadzi się poprawnie, stukocze tylko głownie z tyłu po nierównościach, co w sumie nie specjalnie mi przeszkadza. Martwi mnie jednak że koła są jakby rozkraczone na boki przez co ścina opony od wewnątrz.

Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Podziękowania za post / Lubię to
    Czas spędzony na forum
    1 d 18 h 46 m

Domyślnie

witam
    moim zdaniem nie baw się w wymianę samych tulei bo za chwilę padna ci swożnie i dwa razu pojdziesz w koszty. tymbardziej ,że cena kompletnych wachaczy nie odbiega od ceny wymiany samych tulei jak doliczysz koszty robocizny ( nie wiem jak u ciebie , ale u mnie za wyciśnięcie i wprasowanie tulei liczą sobie 10-20 za sztukę ) . przy okazji sprawdź gumy stabilizatorow ba jak nie wymienisz to co chwile będziesz wymieniał łączniki .koszt przodu wszystko ( w tym gumy stabilizatora i łączniki ) bez amorow to około 600-700 pln w zależności od części +robocizna , tył wszystko ( w tym gumy stabilizatora + łączniki ) bez amorow 550- 650 + robocizna . Amory 350 przod para bilstein tył 500 para bilstein . I obowiązkowe ustawienie geometri z przodu i tyłu w dobrym warsztacie ze stanowiskiem wyposażonym w komputer i obsługą wiedzącą do czego on służy i
    pozdrawiam

mojax
    Gość

Domyślnie

Ustawienie zbierzności kolego Kubacik nie geometrii, ta jest nieustawialna w 156
    Jeżeli chodzi o zawieszenie i ścinanie opon zapewne masz luzy na zawieszeniu i przez to brak zbierzności, tak więc prawdopodobnie czeka Cię wymiana elementów zawieszenia.
    Ja wymieniłem z przodu : wahacze górne 600 zł dolne 360 zł, łączniki stabilizatora przód 130 zł, poliuretanowe elementy stabilizatora 100 zł, z tyłu łaczniki 140 i również poliuretanowe elementy stabilizatora 60 zł.
    Koszt wymiany: przód 500 zł
    Tył: 150 zł
    Zbierzność: 90 zł
    Uff, to chyba tyle.
    Pozdrawiam!

GosuMask
    Gość

Domyślnie

Tuleje poliuretanowe (4x2 - wahacze poprzeczne(?) tył) poduszki stabilizatora tył i przód 0 400 zł
    Amortyzatory Monroe tył - 400 zł
    Łączniki stabilizatora przód - 50 zł
    Wahacz przedni górny prawy QAP - 100 zł
    Robocizna - 300 zł
    Zbieżność przód i tył - 100 zł
    Razem - ok. 1350 zł
    Wrażenia - BEZCENNE

To wymieniłem ostatnio u siebie. Zainwestowałem w Poliuretany i zobaczymy jak bedzie to smigalo Poki co wozi sie bajecznie, pieknie i cicho.

csscss
    Gość

Domyślnie

Przód
    - górne wahcze orginały 2 x 180zł ( teraz po 175zł)
    - dolne wahacze orginały 2 x 320zł ( teraz po 305zł)
    plus gumy stabilizatora 2x 20zł i łaczniki stab, 2x 75zł.
    Robocizna - 200zł.!!

Troche zachodu i jest tanio.

Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Czas spędzony na forum
    1 d 18 h 46 m

Domyślnie

[quote="mojax"]Ustawienie zbierzności kolego Kubacik nie geometrii, ta jest nieustawialna w 156

witam
    sorys , strach się odezwać , bo odrazu się dostaje po uszach . jak na uniwersytecie ops: . geometria - zbierzność zbierzność - geometria , kto by się w tych drobiazgach połapał :|?: . I tak wszyscy wiedzą o co chodzi . no nie ? :wink:

pozdrawiam

cysio
    Gość

Domyślnie

Do obojga:

A może zbieżność ?

mojax
    Gość

Domyślnie

Kolego, po to postawiłem żeby bardziej potraktować to jako formę żartu, a nie pouczania kogokolwiek bo tego nie mam w zwyczaju Sam nie wiem przecież wszystkiego i uczę się na własnych błędach. Ale wychodzę z założenia że nie ma sensu powielać i rozpowszechniać błędów skoro możemy właśnie wyciągać z nich wnioski
    Mam nadzieje że się nie gniewasz ...
    Fakt "ż"
    Pozdrawiam!

mrutyś
    Gość

Domyślnie

Cytat Napisał GosuMask
    Zainwestowałem w Poliuretany i zobaczymy jak bedzie to smigalo Poki co wozi sie bajecznie, pieknie i cicho.
    a co to takiego? ops: ops: ops:

Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Czas spędzony na forum
    1 d 18 h 46 m

Domyślnie

Cytat Napisał mojax
    Kolego, po to postawiłem żeby bardziej potraktować to jako formę żartu, a nie pouczania kogokolwiek bo tego nie mam w zwyczaju Sam nie wiem przecież wszystkiego i uczę się na własnych błędach. Ale wychodzę z założenia że nie ma sensu powielać i rozpowszechniać błędów skoro możemy właśnie wyciągać z nich wnioski
    Mam nadzieje że się nie gniewasz ...
    Fakt "ż"
    Pozdrawiam!

witam
    spoko spoko nie gniewam sie i myslę , że moj post nie sprawia wrażenia , że napisał go ktoś pogniewany ( zaraz pewnie jakis erudyta mnie poprawi , że to nie poprawnie , ale jakoś to przeżyję ) . Ważne , żeby kolega sobie dobrze auto naprawił i był zadowolony , a nie martwił sie po nocach , że wszystko wymienił , a bella dalej kulawa . A koledzy na forum zamiast podpowiedzieć , że trzeba zrobić zbie.ż.ność polemizowali o fachowj terminologi i ortografii ( z ktorą jest mi coraz gorzej , bo w kompie nie mam o ( u z kreska ) i muszę kombinować , jak wstawię w Wardzie u to mi samo poprawia a na forum samo nie chce i tak się człowiek uwsztecznia ) :mrgreen: .
    pozdrawiam
    A propos Mojax nie zasztywne masz zwieszenie na tych poliuretanach ? ja z tyłu wywaliłem bo po naszych tzw. drogach nie dało rady , nosiło tył na wszystkie strony , teraz na zwykłych wahaczach jest duzo lepiej .

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)