Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: [156] Jaki koszt wymiany zawieszenia?

  1. #1
    tomkap
    Gość

    Domyślnie [156] Jaki koszt wymiany zawieszenia?

    Jednym z priorytetów przy kupnie alfy była cena, tak więc mam do wymiany zawieszenie. Zimę przejezdziłem i pora remont.Autko ma ok.155000km więc myślę że pewnie do wymiany kompletne, gdyż od nowości nie było robione. Jaki jest koszt naprawy? Czy wymieniać całe wahacze, czy tylko tulejki? Dodam że w sumie samochod prowadzi się poprawnie, stukocze tylko głownie z tyłu po nierównościach, co w sumie nie specjalnie mi przeszkadza. Martwi mnie jednak że koła są jakby rozkraczone na boki przez co ścina opony od wewnątrz.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    witam
    moim zdaniem nie baw się w wymianę samych tulei bo za chwilę padna ci swożnie i dwa razu pojdziesz w koszty. tymbardziej ,że cena kompletnych wachaczy nie odbiega od ceny wymiany samych tulei jak doliczysz koszty robocizny ( nie wiem jak u ciebie , ale u mnie za wyciśnięcie i wprasowanie tulei liczą sobie 10-20 za sztukę ) . przy okazji sprawdź gumy stabilizatorow ba jak nie wymienisz to co chwile będziesz wymieniał łączniki .koszt przodu wszystko ( w tym gumy stabilizatora i łączniki ) bez amorow to około 600-700 pln w zależności od części +robocizna , tył wszystko ( w tym gumy stabilizatora + łączniki ) bez amorow 550- 650 + robocizna . Amory 350 przod para bilstein tył 500 para bilstein . I obowiązkowe ustawienie geometri z przodu i tyłu w dobrym warsztacie ze stanowiskiem wyposażonym w komputer i obsługą wiedzącą do czego on służy i
    pozdrawiam

  3. #3
    mojax
    Gość

    Domyślnie

    Ustawienie zbierzności kolego Kubacik nie geometrii, ta jest nieustawialna w 156
    Jeżeli chodzi o zawieszenie i ścinanie opon zapewne masz luzy na zawieszeniu i przez to brak zbierzności, tak więc prawdopodobnie czeka Cię wymiana elementów zawieszenia.
    Ja wymieniłem z przodu : wahacze górne 600 zł dolne 360 zł, łączniki stabilizatora przód 130 zł, poliuretanowe elementy stabilizatora 100 zł, z tyłu łaczniki 140 i również poliuretanowe elementy stabilizatora 60 zł.
    Koszt wymiany: przód 500 zł
    Tył: 150 zł
    Zbierzność: 90 zł
    Uff, to chyba tyle.
    Pozdrawiam!

  4. #4
    GosuMask
    Gość

    Domyślnie

    Tuleje poliuretanowe (4x2 - wahacze poprzeczne(?) tył) poduszki stabilizatora tył i przód 0 400 zł
    Amortyzatory Monroe tył - 400 zł
    Łączniki stabilizatora przód - 50 zł
    Wahacz przedni górny prawy QAP - 100 zł
    Robocizna - 300 zł
    Zbieżność przód i tył - 100 zł
    Razem - ok. 1350 zł
    Wrażenia - BEZCENNE

    To wymieniłem ostatnio u siebie. Zainwestowałem w Poliuretany i zobaczymy jak bedzie to smigalo Poki co wozi sie bajecznie, pieknie i cicho.

  5. #5
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Przód
    - górne wahcze orginały 2 x 180zł ( teraz po 175zł)
    - dolne wahacze orginały 2 x 320zł ( teraz po 305zł)
    plus gumy stabilizatora 2x 20zł i łaczniki stab, 2x 75zł.
    Robocizna - 200zł.!!

    Troche zachodu i jest tanio.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    [quote="mojax"]Ustawienie zbierzności kolego Kubacik nie geometrii, ta jest nieustawialna w 156

    witam
    sorys , strach się odezwać , bo odrazu się dostaje po uszach . jak na uniwersytecie ops: . geometria - zbierzność zbierzność - geometria , kto by się w tych drobiazgach połapał :|?: . I tak wszyscy wiedzą o co chodzi . no nie ? :wink:

    pozdrawiam

  7. #7
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Do obojga:

    A może zbieżność ?

  8. #8
    mojax
    Gość

    Domyślnie

    Kolego, po to postawiłem żeby bardziej potraktować to jako formę żartu, a nie pouczania kogokolwiek bo tego nie mam w zwyczaju Sam nie wiem przecież wszystkiego i uczę się na własnych błędach. Ale wychodzę z założenia że nie ma sensu powielać i rozpowszechniać błędów skoro możemy właśnie wyciągać z nich wnioski
    Mam nadzieje że się nie gniewasz ...
    Fakt "ż"
    Pozdrawiam!

  9. #9
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GosuMask
    Zainwestowałem w Poliuretany i zobaczymy jak bedzie to smigalo Poki co wozi sie bajecznie, pieknie i cicho.
    a co to takiego? ops: ops: ops:

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojax
    Kolego, po to postawiłem żeby bardziej potraktować to jako formę żartu, a nie pouczania kogokolwiek bo tego nie mam w zwyczaju Sam nie wiem przecież wszystkiego i uczę się na własnych błędach. Ale wychodzę z założenia że nie ma sensu powielać i rozpowszechniać błędów skoro możemy właśnie wyciągać z nich wnioski
    Mam nadzieje że się nie gniewasz ...
    Fakt "ż"
    Pozdrawiam!

    witam
    spoko spoko nie gniewam sie i myslę , że moj post nie sprawia wrażenia , że napisał go ktoś pogniewany ( zaraz pewnie jakis erudyta mnie poprawi , że to nie poprawnie , ale jakoś to przeżyję ) . Ważne , żeby kolega sobie dobrze auto naprawił i był zadowolony , a nie martwił sie po nocach , że wszystko wymienił , a bella dalej kulawa . A koledzy na forum zamiast podpowiedzieć , że trzeba zrobić zbie.ż.ność polemizowali o fachowj terminologi i ortografii ( z ktorą jest mi coraz gorzej , bo w kompie nie mam o ( u z kreska ) i muszę kombinować , jak wstawię w Wardzie u to mi samo poprawia a na forum samo nie chce i tak się człowiek uwsztecznia ) :mrgreen: .
    pozdrawiam
    A propos Mojax nie zasztywne masz zwieszenie na tych poliuretanach ? ja z tyłu wywaliłem bo po naszych tzw. drogach nie dało rady , nosiło tył na wszystkie strony , teraz na zwykłych wahaczach jest duzo lepiej .

Podobne wątki

  1. Koszt wymiany rozrządu i zawieszenia
    Utworzone przez tommi w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 17:50
  2. Jaki jest koszt wymiany świec w 2.0 TS
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 16:21
  3. jaki koszt wymiany łożska oporowego
    Utworzone przez barjew w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 22:58
  4. Jaki jest koszt wymiany skrzyni w 2.5 V6
    Utworzone przez Roswell w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 05:32
  5. [156] Jaki koszt wymiany rozrządu w JTSie?
    Utworzone przez Kamil_WR w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 10:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory