Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Jak rozebrać kluczyk

  1. #1
    bellabambina
    Gość

    Domyślnie Jak rozebrać kluczyk

    Witam. Pytanie dotyczy kluczyka scyzoryka od AF156. Jak go rozebrac nie niszczac go ponieważ podczas składania nie zatrzaskuje sie do końca, tzn podczas składania nie ma wyrażnego kliknięcia jak sie go zatrzaskuje(wogóle sie nie zatrzaskuje) tylko składa sie nie wiodko.
    Jak rozebrać i dobrać sie do środka bez niszczenia klucza
    Pozdrawiam serdecznie i wielkie dzia z góry za rady

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Wyciągnij emblemat - logo Alfy z obudowy kluczyka a pod nim jest śruba. Po jej odkręceniu będziesz już wiedział co dalej. Jak będziesz go rozbierał to uważaj na sprężynkę żebyś nie zgubił.

  3. #3
    bellabambina
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki bardzo, dam znać jak przebiegła operacja

    Faktycznie prosta sprawa. Lekko podwadzic emblemat na kluczu, jest przyklejony na taśmę dwustronną i jest śrubka. Dalej juz intuicyjnie
    dzieki
    Ostatnio edytowane przez bellabambina ; 11-06-2011 o 23:36

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Rydzyk
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 147 1.6 T.S.
    Postów
    37

    Domyślnie problem z zamknieciem

    To moj pierwszy post, także Witam wszystkich, odswierzam temat, ponieważ kupilem właśnie alfe 147, i mam problem z kluczykiem. Mianowicie centralny dziala jak powinien, auto sie otwiera z kluczyka ale nie zamyka. Zauważyłem ze przy naciśnięciu przycisku zamknij, dioda wogole nie mruga, a sam przycisk jestjakby pusty w srodku jak by pod ta gumka go nie było wogóle, a jak nim potrzasne to jakby latało w nim coś małego, probowalem go rozebrać, ale nie da się tego zrobić bez zniszczenia kluczyka... teraz moje pytania, czy wychodzily może takie alfy z centralnym z przyciskiem do zamykania a bez możliwości zamykania z kluczyka, czy najprawdopodobniej przycisk sie urwał (dodam że mam tak w obu kluczykach!) drugie pytanie, czy kupowal ktos takie obudowy do kluczyka : http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-14...671740340.html czy jest porównywalne z oryginałem czy wszystko pasuje do takiej obudowy itp.?? pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Wszystko się da. Podważ logo AR, tam jest śrubka.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kusior007
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szadek, Poland
    Auto
    AR 156 SW FL 1,9 jtd 16v m-jet.
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rydzyk Zobacz post
    To moj pierwszy post, także Witam wszystkich, odswierzam temat, ponieważ kupilem właśnie alfe 147, i mam problem z kluczykiem. Mianowicie centralny dziala jak powinien, auto sie otwiera z kluczyka ale nie zamyka. Zauważyłem ze przy naciśnięciu przycisku zamknij, dioda wogole nie mruga, a sam przycisk jestjakby pusty w srodku jak by pod ta gumka go nie było wogóle, a jak nim potrzasne to jakby latało w nim coś małego, probowalem go rozebrać, ale nie da się tego zrobić bez zniszczenia kluczyka... teraz moje pytania, czy wychodzily może takie alfy z centralnym z przyciskiem do zamykania a bez możliwości zamykania z kluczyka, czy najprawdopodobniej przycisk sie urwał (dodam że mam tak w obu kluczykach!) drugie pytanie, czy kupowal ktos takie obudowy do kluczyka : http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-14...671740340.html czy jest porównywalne z oryginałem czy wszystko pasuje do takiej obudowy itp.?? pozdrawiam
    Moze Ci sie przycisk odlutowal,jak ruszasz kluczykiem to nic tam nie brzeczy w środku??Kolega tak miał jak ty,rozebrał,polutowal i działa.

    Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk
    "What We Do In Life, Echoes In Eternity"

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Rydzyk
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 147 1.6 T.S.
    Postów
    37

    Domyślnie

    wiem jak sie rozbiera, srobki juz nie ma, ale jest to klejone, i pilota juz zniszczylem wizualnie a jeszcze nie otworzylem... jak wspomnialem cos tam lata, tylko dziwi mnie ze oba piloty tak maja ?? kupowal ktos te obudowy ??

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Obudowy takiej nie kupowałem ale zasadniczo nie powinno być różnicy w stosunku do standardowej. Zasadniczo jeśli obudowy były klejone to znaczy że ktoś je rozbierał wcześniej i uszkodził gwint śrubki. Albo był zwyczajnie głupi i skleił obudowę. Kluczyk tak czy inaczej musisz rozmontować żeby dostać się do płytki i ocenić co jest uszkodzone i ewentualnie czy da się to naprawić bez problemu. Ewentualnie pytanie - czy masz kartę kodową? Jeśli tak to ja bym Ci polecił zakup np. tych kluczyków jeden z pilotem, drugi zwykły bez przycisków, przełożenie swoich grotów i pastylek immo oraz zaprogramowanie elektroniki z zakupionego pilota do swojego auta.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Rydzyk
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 147 1.6 T.S.
    Postów
    37

    Domyślnie

    karty kodowej niestety brak, takze chyba rozbiore kluczyc rozwalajac obudowe, (może sie uda bez totalnego zniszczenia) i w razie czego kupię nowa obudowę z nadzieja że bedzie pasować idealnie

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paczek.gsm
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Suwalki
    Auto
    156 SW 1.9 JTD
    Postów
    329

    Domyślnie

    Obudowy pasują idealnie.Jak by co mam nowe ale tylko do 2 przyciskowych.I jak już będziesz miał rozebrany kluczyk polecam wymianę odrazu wszystkich mikrowlaczników na nowe.

Podobne wątki

  1. [159] Jak rozebrać kluczyk w egzemplarzu z 2008 roku?
    Utworzone przez Remigiusz71 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 17:13
  2. Jak rozebrać kluczyk GT
    Utworzone przez szkodnik w dziale GT
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 13:25
  3. Kluczyk dwa przyciski scyzoryk - jak rozebrać
    Utworzone przez Pangien w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 11:25
  4. Jak rozebrać lusterko
    Utworzone przez Bouli Punk w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 20:51
  5. Jak rozebrać...
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 17:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory