Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: remont generalny czy wymiana silnika

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    [QUOTE=Obelix 70;599257]Witam i nteresuje mnie cena kapitalnego remontu 156 po lifcie 1.6 BG

    Może pomogę troszkę. (1.8 TS w trakcie remontu)
    -Głowica 1000zł
    -1 szlif wału,panewki g. i k. ,pierścienie,sworznie 1000zł
    -tulejowanie bloku-700zł
    -i masa pierdółek przy okazji - 1000zł

    ps.motor na części pierwsze rozebrałem sam (- koszta) składa mechanik

    Wszystko wyjdzie w jakim stanie jest silnik po rozebraniu i pomierzeniu, u mnie była masakra ( stąd np.blok do tulejowania)

    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 16-06-2011 o 19:24

  2. #12
    Obelix 70
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=kabanow;599309]
    Cytat Napisał Obelix 70 Zobacz post
    Witam i nteresuje mnie cena kapitalnego remontu 156 po lifcie 1.6 BG

    Może pomogę troszkę. (1.8 TS w trakcie remontu)
    -Głowica 1000zł
    -1 szlif wału,panewki g. i k. ,pierścienie,sworznie 1000zł
    -tulejowanie bloku-700zł
    -i masa pierdółek przy okazji - 1000zł

    ps.motor na części pierwsze rozebrałem sam (- koszta) składa mechanik

    Wszystko wyjdzie w jakim stanie jest silnik po rozebraniu i pomierzeniu, u mnie była masakra ( stąd np.blok do tulejowania)

    Witam to daj znać jak bedziesz miał po remoncie ile kasy wydałes i jak jest technicznie jak z olejem mocą bo mam pare namiarów na warsztaty i chce zweryfikowac i podac na forum namiary i ich ceny za kapitalne remonty oraz kogo polecaja .dzieki za dane pozdrawiam.

    ---------- Post added at 10:31 ---------- Previous post was at 10:20 ----------

    [QUOTE=QBA;595802]Przytargaj do nas to zrobimy kapitalke www.alfa-lancia.com.pl kupienie drugiego silnika nie zapewni ci że zaraz nie padnie. Jak to mówią stare jest dobre wino i skrzypce
    WITAM interesuje mnie jaki byłby koszt remontu kapitalnego i jaka dajecie gwarancję,na naprawę .mam nadzieję ze wszystko robicie na oryginałach żadnych zamienników bo remonty są drogie i po co płacić za lipę na rok czy dwa i zacznie żreć olej.pozdrawiam jesli się zdecyduję to jaka cena ja wstawiam wam Alfę wy robicie ,

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zwol4
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kłodawa
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    448

    Domyślnie

    Obelix na twoim miejscu kupił bym silnik 1.8TS w bardzo dobrym stanie, z wiarygodnym przebiegiem, ktory jest jeszcze w aucie by była możliwość przjechania się. Różnica między 1.6 a 1.8 jest czuc te 20/24 konie więcej, spalanie minimalnie większe...
    Była : 146 1.6Ts 97r (2006-2011)
    Jest : 156 1.8Ts (2010 - ?)
    146Ti 2.0Ts (2013 - 2016)

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    [/COLOR]
    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    WITAM interesuje mnie jaki byłby koszt remontu kapitalnego i jaka dajecie gwarancję,na naprawę .mam nadzieję ze wszystko robicie na oryginałach żadnych zamienników bo remonty są drogie i po co płacić za lipę na rok czy dwa i zacznie żreć olej.pozdrawiam jesli się zdecyduję to jaka cena ja wstawiam wam Alfę wy robicie ,
    Gwarancji jest pół roku, o koszta dzwoń jutro 793 399 686, robota przeważnie wychodzi tak samo ale twoje koszta mogą być rożne w zależności od tego w jakim stanie masz blok z tulejami, a tego bez rozebrania silnika nikt nie jest w stanie stwierdzić.
    Jak masz pieniądze to możemy zrobić na oryginałach... ale panewki i pierścienie stosujemy bardzo dobrych producentów których jakośc wcale nie jest gorsza od oryginału... śmiało moge stwierdzić że taka sama.
    Ostatnio robiony był kapitalny remont 2.0 TS i klient jest bardzo zadowolony.
    Dobrze zrobiona kapitalka zawsze będzie lepszym wyborem niż używany silnik...
    Po kapitalce masz praktycznie nowy.

    Jakość naszej pracy możesz śledzić tutaj:

    http://www.forum.alfaholicy.org/33_1...eo_164_q4.html
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 19-06-2011 o 12:08
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwol4 Zobacz post
    Obelix na twoim miejscu kupił bym silnik 1.8TS w bardzo dobrym stanie, z wiarygodnym przebiegiem, ktory jest jeszcze w aucie by była możliwość przjechania się.
    jakikolwiek silnik by nie kupił, to nie wiadomo co w nim jest, a gwarancja nawet na x czasu nie pozwala rozebrać silnika
    my z szefem tak kupiliśmy silnik (do KIA) który wytrzymał nieco ponad dwa miesiące i pękł w nim wał, koszt silnika ponad 4 tyś. i nie do udowodnienia czy to wada fabryczna czy coś innego bo okazało się że "blok był krzywy"
    jeżeli mi osobiście by przyszło wybierać (odpukać bo jest dobrze) remont czy zakup 'nowego" nie wiadomo czego nie zawahał bym się i remontował
    nawet jak bym miał możliwość przejechania się autem przed zakupem silnika to kto mi da gwarancje na pół roku jak np Maciek??
    a przebieg... hehe jak go niby sprawdzić?? wystarczy że mają kompa z przebiegiem 100km i przekładają go do kolejnego auta i tak w kółko. niby dużo roboty ale ile kasy i ilu chętnych do kupienia takiego silnika. kolejna sprawa. 100 kkm w kilkunastoletnim aucie
    u mnie w pracy jest skoda octavia która ma 3 lata i ponad 200 kkm i wcale dużo nie jeździła. kilka dłuższych wyjazdów po europie itp.
    a co oznacza bardzo dobry stan silnika?
    jak się go nie rozbierze to będzie to tajemniczy stan silnika....

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    156 3.0 v6 1998/01
    Postów
    45

    Domyślnie

    Ja rok temu stanąłem przed takim wyborem. Stwierdziłem, że ekonomiczniej jest kupić używany silnik. Co do kupna są dwie możliwości. 1. Zbierasz mechanika ze sobą, jedziesz do kolesia tam rozbieracie silnik i jesteś spokojny tak w 80%. 2. Kupujesz u dużego handlarza który ma dobre opinie. Tutaj może troszkę więcej wydasz, ale tak w 90% będziesz zadowolony. Po kupnie silnika niezależnie od opcji i tak będzie trzeba go pewnie lekko "odświeżyć", i koszta wymiany ci skaczą do góry.
    Zgadzam się z przedmówcami, że lepiej naprawić swój stary silnik niż kupować używkę. Jednak u mnie koszty naprawy znacznie przewyższały wymianę wiec nie było wyjścia. Konkluzja kupiłem używany, od prawie roku działa dobrze, byłem na hamowni przez 10 lat stracił 5-6% więc jest ok. Policz co się taniej wyniesie. Jeżeli porównywalnie to ja bym robił remont u sprawdzonego (polecanego) mechanika.
    P.S.
    W wolo ssących silnikach najtańszym tuningiem jest swap (wymiana) silnika.
    ruszczu Alfa 156 3.0 ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 22:37
  2. [145] Generalny remont alfy
    Utworzone przez piotrekgliwice w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 21:30
  3. Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 07:22
  4. Generalny remont silnika !!!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 11:34
  5. [155] Generalny remont zawieszenie ŁÓDŹ
    Utworzone przez plakwicz.maciej w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory