Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: remont generalny czy wymiana silnika

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie remont generalny czy wymiana silnika

    Czesc Panowie,

    Waszym zdaniem jaka inwestycja jest bardziej oplacalna - wymiana silnika czy zabawa z pierscieniami i uszczelniaczami ? Chodzi o silnik kolegi 2.0 TS po modernizacji
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Przytargaj do nas to zrobimy kapitalke www.alfa-lancia.com.pl kupienie drugiego silnika nie zapewni ci że zaraz nie padnie. Jak to mówią stare jest dobre wino i skrzypce
    Jakie modernizacje przeszedł ?
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 12-06-2011 o 09:05
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Mowiac po modernizacji mam na mysli ze to silnik z katem przy kolektorze i 3 sondami. Ogolnie nie ma tragedii - zbiera sie ok, kompresja ok ale za duzo oleju chuli juz - blisko litr na 1000 km

    Mozna wyslac do was ? jaki ewentualny koszt zabawy ?
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    podam ci na priv mój nr tel. i dzwon jutro około 15-16
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar niknak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 2000r.
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał KornelPL Zobacz post
    Czesc Panowie,

    Waszym zdaniem jaka inwestycja jest bardziej oplacalna - wymiana silnika czy zabawa z pierscieniami i uszczelniaczami?
    Mój silnik już dwa razy był u mechanika. Za pierwszym razem skończyło się na kwocie porównywalnej z wartością samochodu (głowica, panewki, pierścienie i masę innych "drobiazgów"). Silnik wytrzymał jakieś 3 miesiące, a potem zaczął puszczać olej każdą możliwą dziurą. Po roku od wymiany pierścieni zaczął też poddymiać Rok temu silnik wrócił do mechanika na uszczelnienie. Kosztowało to jakieś 15% drożej niż koszt używanego silnika. Już leje się z niego olej, a dymienie pojawia się nawet przy ok. 3 tys. obr. bo mechanik chyba miał okres i nie zauważył, że auto dymi.

    Szykuje się właśnie do zakupu używanego silnika. Jeżeli będzie suchy, to zyskam przynajmniej tyle :/

  6. #6
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Miałeś złego, nieuczciwego mechanika. To nie znaczy że teraz powinieneś kupować używany silnik bo znowu będziesz w punkcie wyjścia. Jeśli robiłeś remont kapitalny a silnik jest do D.. to reklamuj usługę. Ale widzę że nie robiłeś remontu kapitalnego tylko ,,leczenie''. Niestety teraz mechanik powie że to nie jego wina, że sam tak chciałeś. Sama wymiana pierścieni w wyeksploatowanym silniku bardzo często tak się kończy. Ale o tym to przede wszystkim ten niby mechanik powinien Ci powiedzieć. Przecież to on jest mechanikiem nie Ty. I on wziął za to pieniądze.
    To że miałeś patałacha a nie mechanika to nie znaczy że należy kupować stare silniki i je zakładać. W 90% przypadków to dopiero jest wtopa.
    Tylko remont ale rzetelny u gościa który się na tym zna.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar niknak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 2000r.
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał syfon Zobacz post
    Tylko remont ale rzetelny u gościa który się na tym zna.
    I o problem mechanika sprawa się rozbija. Mój silnik (230 tys. przebiegu) załatwiany był na raty przez co najmniej dwóch mechaników. Mam dość. Kupuje silnik z gwarantowanym przebiegiem i z pisemną gwarancją. To da się wyegzekwować - spierd... przez patałacha naprawy nie...

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał niknak Zobacz post
    I o problem mechanika sprawa się rozbija. Mój silnik (230 tys. przebiegu) załatwiany był na raty przez co najmniej dwóch mechaników. Mam dość. Kupuje silnik z gwarantowanym przebiegiem i z pisemną gwarancją. To da się wyegzekwować - spierd... przez patałacha naprawy nie...
    Kolego zakup używanego jest ekonomicznie bardziej opłacalny.Ważne trafić/wybrać dobry egzemplarz.Przerabiałem to.Moja rada to przy oględzinach silnika koniecznie zdejmij pokrywę klawiatury,to tylko parę śrubek.Stan wałków,osad powie Ci bardzo wiele.Jeśli wałki są nie tknięte,w zakamarkach nie ma smoły i nagaru z oleju możesz być prawie pewien że silnik jest ok.Jeśli wałki (szczególnie przyjrzyj się wydechowemu)są podtarte,syf pod klawiaturą to niżej jest tylko gorzej.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar niknak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 2000r.
    Postów
    30

    Domyślnie

    O smole wiem, ale dzięki. Mój silnik trafił na warsztat właśnie z powodu tej smoły (co ciekawe mam komplet faktur z ASO - wygląda na to, że chłopcy "zapominali" wymieniać olej; ten numer ćwiczyłem już w moim poprzednim aucie). Padły wałki rozrządu, bo pozatykały się kanały olejowe. Poza tym podtarły się panewki. Kupiłem wszystko nowe i w znaczniej większości oryginalne (zamienniki tylko sprawdzone). A potem okazało się, że "się nie da" uszczelnić silnika, "się nie da" tego i owego. Bujam się z tym coraz bardziej rozklekotanym złomem od fahofca, do fahofca i tylko kasa ze mnie wypływa, a olej nie chce przestać

  10. #10
    Obelix 70
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał niknak Zobacz post
    Mój silnik już dwa razy był u mechanika. Za pierwszym razem skończyło się na kwocie porównywalnej z wartością samochodu (głowica, panewki, pierścienie i masę innych "drobiazgów"). Silnik wytrzymał jakieś 3 miesiące, a potem zaczął puszczać olej każdą możliwą dziurą. Po roku od wymiany pierścieni zaczął też poddymiać Rok temu silnik wrócił do mechanika na uszczelnienie. Kosztowało to jakieś 15% drożej niż koszt używanego silnika. Już leje się z niego olej, a dymienie pojawia się nawet przy ok. 3 tys. obr. bo mechanik chyba miał okres i nie zauważył, że auto dymi.

    Szykuje się właśnie do zakupu używanego silnika. Jeżeli będzie suchy, to zyskam przynajmniej tyle :/
    Witam jeśli stane sie pomocny to odradzam zakup silnika na 100% bedzie brał olej mam namiar na fiat alfa Kraków,remont około 4tys + gwarancja za silnik trzeba dac ze 2.5tys + wymiana i niewiadomo co sie kupi.pozdrawiam

    ---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Przytargaj do nas to zrobimy kapitalke www.alfa-lancia.com.pl kupienie drugiego silnika nie zapewni ci że zaraz nie padnie. Jak to mówią stare jest dobre wino i skrzypce
    Jakie modernizacje przeszedł ?
    Witam i nteresuje mnie cena kapitalnego remontu 156 po lifcie 1.6 BG

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 22:37
  2. [145] Generalny remont alfy
    Utworzone przez piotrekgliwice w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 21:30
  3. Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 07:22
  4. Generalny remont silnika !!!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 11:34
  5. [155] Generalny remont zawieszenie ŁÓDŹ
    Utworzone przez plakwicz.maciej w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory