Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: wtryski ?

  1. #1
    mag1987-22
    Gość

    Domyślnie wtryski ?

    Witam. Mam problem od jakiegos czasu. Wszystko bylo dobrze i nagle zaczelo mi smierdziec w aucie paliwem ? gazem?( bo posiadam instalacje gazowa ). Przestalem jezdzic na gazie bo mechanik ;d powiedzial mi ze to sa wtryski od gazu i ktorys z nich nie dziala i dlatego tak w srodku smierdzi.( instalacja gazowa posiada jakies osobne wtryski ?) Ale problem jest taki ze podczas jazdy na paliwie tez mi smierdzi wlasnie jakims paliwem albo spalinami ?! najbardziej na wysokich obrotach. Wogole zaczela mi swiecic kontrolka czerwona( jakby waz i lecaca z niego woda ) to chyba kontrolka od wtrysku. Prosze o pomoc czy przyczyna rzeczywiscie lezy w wtryskach czy moze uklad wydechowy a moze jakas inna wada silnika.
    Z gory dzieki i pozdrawiam wszystkich ALFAHOLIKOW !!

  2. #2
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Do gazu masz wtryski jeżeli jest sekwencja. Zdjęcie masz z Mondka mojego starego ale zobaczysz jak wyglądają wtryski. To te czerwone na silniku. Są oczywiście w innych kolorach też w zależności od firmy. Wtryski jak padają to zazwyczaj falują obroty, samochód potrafi szarpać, gasnąć.
    Zajrzyj do działu gdzie sa do pobrania instrukcje i zassij instrukcję i tam masz rozpisane kontrolki która od czego.


  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _Mumin_
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    W-W
    Auto
    156 1.9 JTD 105KM
    Postów
    437

    Domyślnie

    1. Czerwona kontrolka, tzw. marchewka rzeczywiście oznacza błąd któregoś z układów zasilania. Jednak przyczyn może być wiele, dlatego przede wszystkim należy podpiąć do kompa, a komp pradę Ci powie.
    2. Nie wiem jak jest z gazem (bo nigdy nie miałem), ale zarówno w Pb jak i w ON nie słyszałem, aby uszkodzenie wtrysku powodowało smród paliwa w kabinie. Taki objaw najczęśćiej spowodowany jest wyciekiem paliwa na trasie zbiornik --> silnik, czyli pęknięty zbiornik lub przewód paliwowy.
    Jeśl.i natomiast śmierdzi spalinami, to najczęściej jest to spowodowane przedmuchami na układzie wydechowym, czyli mówiąc najprościej gdzieś pojawiła się dziura i tamtędy smrodek sobie ucieka zamiast wylatywać za zderzakiem. U mnie np. mam dziurawy element elastyczny układu wydechowego i jak stoję z zapalonym silnikiem i otworzę drzwi, to po pół minuty rzygać mi się chce

Podobne wątki

  1. [155] wtryski 1.8TS 8v a 1.7TS i 2.0TS
    Utworzone przez Toofik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 20:30
  2. Wtryski w TS
    Utworzone przez devon58 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 20:27
  3. wtryski
    Utworzone przez grzesiek123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 23:11
  4. wtryski
    Utworzone przez xmajk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-06-2007, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory