Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 156 1.9 JTD 105 PS 2000r - problem ze sprzęgłem - POMOCY!

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    pl-wlkp; d-bayern
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 M-Jet 16v 150 PS Distinctive 2005
    Postów
    5

    Domyślnie 156 1.9 JTD 105 PS 2000r - problem ze sprzęgłem - POMOCY!

    Witam; przedstawiam opis problemu: w dniu wczorajszym pedał sprzęgła w alfie został w podłodze, można było zmieniać biegi, ale auto nie jechało; poruszałem pedałem góra-dół (bardzo duży opór przy próbie podciągnięcia pedału) i po wrzuceniu biegu autem można było ruszyć/jechać, jednak pedał sprzęgła jest na wysokości ok. 3-4 cm od podłogi; w dniu dzisiejszym przejechałem z pedałem w takim położeniu ok 30km (mimo, że jest tak krótki skok sprzęgła biegi wchodzą idealnie) i poczułem, że sprzęgło zaczęło się ślizgać (biegi od 2 w górę - przyspieszam, obroty idą w górę a auto nie idzie, dopiero po chwili załapuje). Dziwi mnie także fakt, że tak trudno podciągnąć pedał sprzęgła do właściwego położenia i jeśli to zrobię - to auto mimo, że biegi wchodzą normalnie nie rusza/jedzie - tak jak by było na luzie, dopiero muszę poruszać pedałem sprzęgła i zostawić przy podłodze - wtedy auto reaguje na zmianę biegów- jedzie. Dodam, że pedał sprzęgła już wcześniej był twardy (od ok. 30 tys. km), ale nigdy nie było problemu z jego wysokością/zapadaniem. Moje pytanie brzmi: czy można na odległość zdiagnozować problem? A ponieważ jestem moją Alfą w Niemczech - 1000km od domu bardzo proszę o info (określenie prawdopodobieństwa) czy da rade jeszcze o własnych siłach dojechać do PL i czy jeśli całkiem padnie np. sprzęgło, jest opcja dalszej jazdy? Dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD Grigio Africa '01
    Postów
    76

    Domyślnie

    Jak dla mnie to padła pompa sprzęgła ale na odległość buty nie będziesz mi mieć 100% pewności diagnozy.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    pl-wlkp; d-bayern
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 M-Jet 16v 150 PS Distinctive 2005
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_RZ Zobacz post
    Jak dla mnie to padła pompa sprzęgła ale na odległość buty nie będziesz mi mieć 100% pewności diagnozy.

    oki, ale czy Alfa da radę przejechać 1000km z padniętą pompą?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _Mumin_
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    W-W
    Auto
    156 1.9 JTD 105KM
    Postów
    437

    Domyślnie

    Alfa "nie idzie" bo tarcze sprzęgła nie są do sibie dociśnięte i najzwyczajniej w swiecie sprzęgło sie ślizga. Jechac możesz, ale po pierwsze, po co zarzynac samochód, a po drugie możesz za chwile stanąć na dobre jak zjarasz do końca sprzęgło. NIe lepiej znaleźć pierwszy lepszy warsztat i przynajmniej zdiagnozować co się dzieje?
    Bunga, bunga per tutti!

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    pl-wlkp; d-bayern
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 M-Jet 16v 150 PS Distinctive 2005
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Mumin_ Zobacz post
    Alfa "nie idzie" bo tarcze sprzęgła nie są do sibie dociśnięte i najzwyczajniej w swiecie sprzęgło sie ślizga. Jechac możesz, ale po pierwsze, po co zarzynac samochód, a po drugie możesz za chwile stanąć na dobre jak zjarasz do końca sprzęgło. NIe lepiej znaleźć pierwszy lepszy warsztat i przynajmniej zdiagnozować co się dzieje?
    sprzęgło się ślizga tylko jak mocniej nacisnę na gaz - przy spokojnej jeździe nie da się odczuć. Rozumiem, że Twoim zdaniem nie przejade 1000km bo padnie sprzęgło (jazda non stop autostradą bez zmiany biegów); co do warsztatu w Niemczech - to podobnie jak u nas - wymieniają wszystko po kolei i kasują jak za zboże, a jak coś się nie uda to rozkładają ręce twierdząc, że to stary samochód i może być wszystko

Podobne wątki

  1. dziwny problem ze sprzęgłem - pomocy
    Utworzone przez l0pez w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 06:25
  2. problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez puszuszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 14:39
  3. [146] problem ze sprzęgłem pomocy!!!
    Utworzone przez maniutek1406 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 10:12
  4. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez dartvader w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 10:39
  5. [145] Pomocy.. coś nie tak ze sprzęgłem..
    Utworzone przez warhovn w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory