Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kłopoty z demontażem tarczy hamulcowej

  1. #1
    Łuki_lubin
    Gość

    Domyślnie Kłopoty z demontażem tarczy hamulcowej

    Witam Was drodzy forumowicze. Mam wielki problem wiecie może jak sciągamy w 156 tarcze hamulcowe przednie... chciałem dzisiaj wymienić łożysko zdjełem koło odkreciłem śrube centrującą co nie było łatwe sciągnełem zacisk zwany jażmem i c dalej czy tarcza ma jakieś dodatkowe mocowanie? przyznam się , że nic nie znalazłem do sciągania tarczy... prosze o pomoc


    i jeszcze pytanie czy maglownica ma jakies sruby do ustawiana luzów kierowniczych bo nie wiem co jest ale mam luzy z prawej strony jak podniosłem kołoto leeeko chodziło na boki i to nie była wina łozyska bo jak odkręciłem koncówke drążka to luzy były wyczuwalne...


    bardzo proszę o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    może tarcza jest zapieczona na piascie?

  3. #3
    Łuki_lubin
    Gość

    Domyślnie

    ale wiesz waliłem młotkiem i nic... a nie ma żadnych dodatkowych śrub montażowych????

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Nie. Poobijaj tarczę na piaście (tam gdzie przychodzą śruby) w osi i po okręgu, zejdzie na bank.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rafalo
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle
    Auto
    Alfa156 1.8ts z 98r była Alfa GT 3.2 jest
    Postów
    137

    Domyślnie

    dodatkowych srub nie ma a po odreceniu kola odkreciles z przodu srube mocujaca tarcze chybana klucz 13

  6. #6
    Łuki_lubin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalo Zobacz post
    dodatkowych srub nie ma a po odreceniu kola odkreciles z przodu srube mocujaca tarcze chybana klucz 13
    no własnie gdzie ją mogwe znaleść ogolnie na tarczy mam jakiś otworek ale ani nie jest nagwintowany ani nie ma przelotu na wylot. sam nie wie jak to zdjąć waliłem wszędzie i nic a kur.... za kur... szła

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    a wykreciłes szpilki?? bo one moga trzymac rowniez tarcze i bez ich wykrecenia napewno nie wyjdzie, a mowie o szpilkach do ustalania polozenia felgi, nie srubach do przykrecania kola tak dla wyjasnienia

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o tarcze to po odkreceniu wszystkich szpilek musi zejsc. Moze trzeba "lutowac" mlotkiem jak koledzy pisali ale musi zejsc. Tarcza jest tylko centrowana na piascie i tam moze przyrdzewiec.

    Jezeli jednak chodzi o luz na kolumnie to sie nic nie reguluje i kolumna nie moze miec luzow. Skoro ma po odkreceniu drazka to sa dwie mozliwosci.

    1. Kolumna sie odkrecila (abstrachuje od tego jak) i lata na boki. Poznasz to po tym ze szarpiac za koncowke z jednej strony to z drugiej tez sie bedzie telepac. Bedzie latac calosc - proste.

    2. Najprawdopodobniej jednak masz luz na drazku kierowniczym. Kolumna kierownicza jest polaczona z koncowka drazka za pomoca drazka (jak sama nazwa wskazuje). Tam jest przegub kulowy ktory sie wybija. Nie widzisz tego bo to jest pod oslona gumowa. Wtedy bedziesz mial wlasnie taki luz.Czesc kosztuje psie pieniadze ale wymienic nie jest latwo. Zeby to odkrecic od listwy zebatej kolumny trzeba specjalny klucz albo jebitna zabe i niezle targac. Zazwyczaj nie ma zadnego naciecia na klucz. Po prostu krecisz za walek.

Podobne wątki

  1. Osłona tarczy hamulcowej tył
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 21:33
  2. [Giulietta] Rdzawy nalot na tarczy hamulcowej.
    Utworzone przez Carnivore w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 17:24
  3. [164] Osłona tylnej tarczy hamulcowej
    Utworzone przez lupo7 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 20:07
  4. Luz na tarczy hamulcowej
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 14:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory