Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: 156 2.0 JTS wyniki badania

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Moim zdaniem te gadanie z tym nagarem w pierwszych rocznikach to trochę niepotwierdzone info. Moja prawdopodobnie do przebiegu 125tyś km jeździła na 10w40, ponieważ poprzednią jedyną właścicielką była kobieta, więc pewnie zalewali to, co na naklejce na masce (sam też pierwszą zmianę zalałem 10w40 dopóki nie zalogowałem się na forum i nie dowiedziałem się, że ma być 10w60). Aktualnie ma 146tyś km na liczniku (na odometrze również) problemów z mocą jakichkolwiek brak-210 solo idzie bez problemu, więcej nie miałem okazji, bo nie ma gdzie, 200 z czwórką na pokładzie również bez problemu, chociaż na hamowni nie byłem, to nie mam konkretnych wyników, ale 1.8T w golfie kumpla zupełnie nie daje sobie rady. Oliwki popija mi od wymiany do wymiany 0,5-1l na 8-9tyś km, w zależności od ciężkości nogi, moim zdaniem również jest to w porządku wynik. MCSF zapalił mi się raz (błąd wypadanie zapłonu), wymieniłem świece na dedykowane NGK i nigdy już nie usłyszałem tego komunikatu. Ja osobiście swoim JTS'em od maja ubiegłego roku zrobiłem 30tyś km i złego słowa o tym silniku nie powiem. Jedyne co w nim musiałem wymienić to świece, rozrząd dla własnego spokoju no i olej z filtrami. Poza tym totalnie bezproblemowy i dynamiczny silnik. Do tego spalanie moim zdaniem bardzo w porządku jak na osiągi, które oferuje.

    Jak znajdziesz zadbanego JTS'a to moim zdaniem bez wahania można brać

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Moim zdaniem te gadanie z tym nagarem w pierwszych rocznikach to trochę niepotwierdzone info.


    Jak znajdziesz zadbanego JTS'a to moim zdaniem bez wahania można brać
    Niestety potwierdzone.

    Aczkolwiek jeśli trafi się zadbany egzemplarz to również jak najbardziej polecam. Naprawdę nie jest z nimi tak źle. Znam przypadki 100% zadowolenia i braku problemów z tym silnikiem.
    Jest tylko 1 problem. Trafić na taki.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    autor nie podal bardzo waznej informacji nt tego auta a mianowicie ceny. chyba od teego wszystko zalezy. jak cena bedzie dobra i znajdzie kumatego mechanika to doprowadzi ja do uzywalnosci i jeszcze sie nia pocieszy.

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar MICHAL-TBG
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Bravo 1.4 T-jet
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cena wystawiona na otomoto to 15 500 zł. Wyniki badań były ogromnym zaskoczeniem dla właściciela, zaproponowałem 12 500 zł-nie zgodził się sprzedać. Przód dodatkowo był malowany, a ciecz w zbiorniku wyrównawczym poniżej minimum.
    Ostatnio edytowane przez MICHAL-TBG ; 26-06-2011 o 12:13

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Poczytałem trochę na forum RIAR (włoskim AR) - co do JTS'a to także zalecają ostrożność przy wyborze, jeśli nie ma się z zamiarze zajechania tego motoru olbrzymimi przebiegami czy agresywnym traktowaniem bez rzetelnej obsługi - można kupować, ale pod warunkiem sprawdzenia egzemplarza. Z tego co piszą włosi JTS jest delikatniejszy od TS'a w sensie jakości obsługi, ponoć TS zniesie niezbyt dobre traktowanie - JTS tego nie wybaczy. Główne zalecenia do serwis co 10 tyś. km bez gadania - wysokiej klasy olej, filtr, sprawdzenie na komputerze, monitorowanie zużycia oleju. Oleju JTS'y zwykły brać więcej niż TS, ale na tak wysilony motor w takiej technologii piszą że to normalne. Po zakupie - rozrząd, rolki, napinacz, najlepiej cały zespół napędu rozrządu - części oryginalne. Do tego świece. Płukanie miski olejowej, płukanie-czyszczneie pompy oleju, oględziny dołu silnika, klawiaturki - to rozumie się po zakupie używanego. Zwracać uwagę na nagar. Lejemy oczywiście wysokiej jakości paliwo o które niestety w PL ciężko... Na forum tam piszą, że jeżeli JTS to tylko "po Giugiaro" - chodzi im o wersję 156-stki po pełnym FL. Wcześniejsze jak piszą "to loteria". Najczęstsze awarie oprócz ubytków mocy (nagar, układ zapłonowy, przepływka etc.) to zaniedbania, awarie układu smarowania, tego JTS nie wybaczy na pewno.

    Potem część ludzi pisała, że dla nich istnieje tylko TS lub V6 Busso, że od dziada pradziada jeździli TS'ami i innych motorów nie wyobrażają sobie, że JTS'y nie wyszły (nie tylko te 2.0 bracia TS'a) ale także te "holdenowskie". To mogą być subiektywne odczucia poszczególnych user'ów, jednak pamiętać należy że trochę TS'ówi JTS'ów tam jeździ. Generalnie użytkownicy JTS'ów pisali, że są zadowoleni z motoru, w części forum poświęconych JTS'owi przewija się najczęściej problem nadmiernego zużycia oleju. Z tego co piszą włości często trzeba dopasować olej do swojego motoru, co sprawdza się u kolegi niekoniecznie sprawdzi się u Ciebie. Opisane są historie jak zmianą oleju wyeliminowano jego zużycie w TS'ach.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Nie róbcie z JTSa kolejnego Selespeeda...Ktoś przeczytał, usłyszał...

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Bez przesady Nikt nie ma takiego zamiaru. Trzeba się tylko liczyć z tym przy zakupie używanego egzemplarza, że motor mógł być zaniedbywany przez poprzedniego user'a. W Polsce sami wiecie jak to jest, ktoś kto o AR nie ma pojęcia to pojedzie do warsztatu "u Zdzicha", a tam "Panie, przecie to zwykły silnik, lejemy z beki co mamy" i potem różne przykre historie się zdarzają. Trzeba pilnować oleju, robić wszystko na czas i użytkować auto zgodnie z zaleceniami to problemu nie będzie. W przypadku Alfy Romeo największy problem to poprzedni właściciel.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

Podobne wątki

  1. Badania na hamowni
    Utworzone przez kubaku w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 17:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory