Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: którą wybrać 156 czy 147?

  1. #1
    matti090
    Gość

    Domyślnie którą wybrać 156 czy 147?

    Witam. zamierzam kupić Alfę z rocznika 99/00 tylko nie wiem która jest tańsza w utrzymaniu.
    mam kilka pytań więc jeśli moglibyście mi odpowiedzieć to byłbym wdzięczny.
    1. które silniki są lepsze benzynowe czy diesel?
    2, który samochód ma wytrzymalsze zawieszenie?
    3. ile tyś km mniej więcej wytrzymuje zawieszenie?
    4. jak sprawdzić stan zawieszenia przy zakupie, jakie są pierwsze objawy że zawieszenie jest do naprawy?
    5. na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?
    dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    1- Kto jeżdzi dieslem powie ci że lepszy diesel. kto benzyna powie że benzyna.
    2- Zawieszenie jest identyczne, ( to tak jak Golf - Bora ) różnica w budzie.
    3- trudno powiedzieć. Zależy gdzie sie jeżdzi dziury powiatu, czy autostrady pod Berlinem.
    4-5 długo by się rozpisywać. poszukaj w historii działu.

  3. #3
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    1. które silniki są lepsze benzynowe czy diesel?
    ja posiadam 2.0 TS frajda z jazdy jest super przyspieszenie , elastyczność też ok natomiast jeżeli benzyniakiem alfy chcesz poszaleć to będziesz częstym klientem stacji benzynowej

    2, który samochód ma wytrzymalsze zawieszenie?
    tego nie jestem w stanie powiedzieć bo nigdy nie miałem do czynienia ze 147
    3. ile tyś km mniej więcej wytrzymuje zawieszenie?
    4. jak sprawdzić stan zawieszenia przy zakupie, jakie są pierwsze objawy że zawieszenie jest do naprawy?
    w 156 na progach zwalniających będzie słychać tak zwane "kwikanie" jak bedzie słychać to skumasz o co chodzi , najczęściej lecą drążki stabilizatora i wahacze , wybity amor sam wyczujesz
    5. na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

    przy 156 na temp. silnika jeżeli temp nie bedzie rosła albo nadmiernie bedzie rosła to do wymiany termostat albo zapchane węże jakimiś syfem , druga sprawa to zawieszenie to o czym wspominałem wcześniej , jeżeli auto jest sprowadzane i sprzedawca sadzi ze serwisowana zadzown do najbliższego ASO podaj nr nadwozia i w ciagu paru min sprawdzą czy przebieg jest autentyczny , podobno też awarie elektryki (szyby lusterka ) się zdarzają warto to sprawdzić

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał matti090
    Witam. zamierzam kupić Alfę z rocznika 99/00 tylko nie wiem która jest tańsza w utrzymaniu.
    jak już myślisz o tańszym utrzymaniu to napewno jeśli chodzi o silnik to bierz diesla.

    Cytat Napisał csscss
    Kto jeżdzi dieslem powie ci że lepszy diesel. kto benzyna powie że benzyna.
    pewno tak, ja np.do tej pory miałem dwie Alfy w benzynie i teraz wiem iż chcę następną ale tylko w dieslu i to 2.4
    Musisz poprzeglądać forum i poczytać wypowiedzi posiadaczy diesla i benzyny.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  5. #5
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garos
    Kto jeżdzi dieslem powie ci że lepszy diesel. kto benzyna powie że benzyna.
    Alternatywą dla diesla jest jesczcze instalacja gazowa. Kto jezdzi na gazie ten z kolei powie że gaz najlepszy.Mamy wtedy osiągi benzyniaka i jezdzimy tanio jak dieslem.
    Co do zawieszenia to wystarczy po dziurach przejechać się. Na pewno będzie słychać stukot jeśli są luzy.Alfa 147 mam mniejszy bagażnik, jest nowsza konstrukcyjnie i droższa od 156.Pozatym mechanicznie wiele się nie różni.Ja bym brał jednak 147.
    Ciekawostka co do 147: zauważcie jak malo jest postów na temat tego modelu.Ciągle tylko 166, 156.

  6. #6
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem co rozumiesz przez słowo nowsza konstrukcyjnie. Przecież to ta sama technika w innym opakowaniu. Tyle tylko że pierwsza wyszła 156 a 147 na niej bazuje. Całe zawieszenie jest identyczne. a że mało jest listów o 147 wynika z tego że mało póki co w nich maniaków alfy, zazwyczaj użytkuja je nadal panie ( moja koleżanka też przykadowo jeżdzi 147 )

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar arturo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 156 2,4 JTD 2001r
    Postów
    115

    Domyślnie

    Miałem taki sam dylemat ale po otwarciu bagażnika w 147 rozwiały się wszystkie moje wątpliwości .Na wakacje z trzyosobową rodzinką ciężko by było się zapakować
    Co do silnika to jako użytkownik od ośmiu lat diesli wybrałem 2,4 JTD i nigdy benzyny nie będe miał chyba,że jakiegoś potwora ponad 300KM

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Zdecydowanie 156, benzyna i lać nie mniej niż 98 oktan
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  9. #9
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał csscss
    Nie wiem co rozumiesz przez słowo nowsza konstrukcyjnie. Przecież to ta sama technika w innym opakowaniu. Tyle tylko że pierwsza wyszła 156 a 147 na niej bazuje. Całe zawieszenie jest identyczne. a że mało jest listów o 147 wynika z tego że mało póki co w nich maniaków alfy, zazwyczaj użytkuja je nadal panie ( moja koleżanka też przykadowo jeżdzi 147 )
    Nowsza konstrukcyjnie tzn. jest to nowsza konstrukcja, zaprojektowana po 156.Proste, prawda?To że powstała na bazie 156 to każdy wie.147 jest bardziej miejska i damska to fakt.Właśnie może faktycznie na jej temat jest tak mało postów.

Podobne wątki

  1. 147 - Którą wybrać?
    Utworzone przez Polini w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 08:38
  2. 2.2 JTS vs 1.9 JTDM - którą Alfę wybrać?
    Utworzone przez geekboy68k w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 08:28
  3. [Brera] Brera 3.2 / 1.8 / 1.7 którą wybrać
    Utworzone przez nokimochi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 16:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory