Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Brak mocy na zimnym silniku w TS-ach

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie

    hej. sorki ze odgrzewam kotleta.... mam ten sam objaw co posto powyżej.... że od 50stopni auto dopiero żyje. Ale to niejest to najgorsze, najgorzej jest rano zaraz po odpaleniu gdy nie da się przez około minutę ruszyć autem bo go dławi jakby brakowało paliwa/powietrza... FES nic nie wykałał... przepływka, świece wymienione, sonda raczej nic nie ma do tego ale jest też nowa. Co ciekawe to po nagrzaniu na wolnych obrotach chodzi nierówno, jakby nie na wszystkie gary chodziła, ale jak sie da na gaz to normalnie reaguje. Jak włącze klimę to dużo równiej chodzi, ale i tak nie tak jak powinna-mam porównanie z drugą taką alfą.

    co ciekawe mam niedawno montowany gaz- i objawy na wolnych na gazie są takie same jak na benzynie (co eliminowałoby wtryski benzyny z listy ewentualnych usterek )

    może ktoś ma pomysl?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    rozjechana mapa benzynyi gazu?

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie

    ostatynio bylem na regulacji gazu i nic gosciu nie mowil ze mapy sa zle... dokalibrowal mapy z gazu i tyle, na gazie chodzi ciut lepiej.....

  4. #14
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    jeżeli mapa benzyny była słaba i do niej reguluja gaz to nic dziwnego, że tu i tu lipa.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie

    no dobra, to teraz kto mi powie skad wytrzasnąć taką mape i jak to zarzucić na kompa. Dysponuję FES'em, Unidiagiem oraz interfejsem rzecz jasna.

    Prosiłbym bardzo o podpowiedzi....

  6. #16
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Mapa jest w ECU, jak zresetujesz kompa to będzie się robiła na nowo. jeśli benzynę masz w porządku to zrobi sie dobra mapa. jeśli nie wszystko działa jak powinno to będzie słaba.
    Dopiero do mapy benzynowej reguluje się mapę gazową,.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie

    aaa to sorry zle zajarzyłem, no to takie cuś już robiłem jeszcze zanim gaz miałem zamontowany, później przejechane było kilka tysięcy na benzynie, poczym zamontowałem gaz. Zaznaczam, że z problemem borykam się baaaardzo długo, tamtejszy reset opisany przed chwilą przezemnie nie przyniósł skutków.

    - - - Updated - - -

    w sumie to jeszcze coś-ten problem z ruszaniem i temp że do 50st muł -miałem tak na nowym przepływomierzu magnetti marelli czy jak się to pisze. Dziś założyłem stary bosch'a który leżał mi w domu (miałem kilka, metodą prób i błędów wybrałem najlepszy) no i uwaga- działa normalnie, normalnie pali normalnie ma moc odrazu itp. Nie ma już tego dziwnego mulenia do 50 stopni. Ale co do tych map-myślałem, że reset ecu pomoże wtedy na dolegliwości inne - nie równą pracę na biegu jałowym , chodzi poprostu jakby nie na wszystkie baniaki, zaznaczam moc ma itp, no i przy dojeżdżaniu do skrzyżowania mocno faluje, czasem gaśnie.

    Z tym falowaniem oraz z nierowna praca na wolnych borykam się odkąd auto kupiłem. Przekładałem różne graty z drugiej alfy też TS i guzik, nic nie trafiłem. Na dzień dzisiejszy nie pokazuje żadnych błędów w FES

    co można dalej przeszukać?

  8. #18
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Magneti Marelli nie jest oryginałem i nie jest też dobrym zamiennikiem, dlatego większość z uzytkowników wybiera Boscha.
    JEst duża szansa, że problem, leży w przepływce, gdyż tam zamontowany jest czujnik temperatury powietrza zasysanego.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS 155KM 2000r.
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rcel Zobacz post
    Witajcie,

    Dlaczego dubluję temat?:

    W żadnym który jest na forum sprawa nie zostaje rozwiązana, zaczynają się wcinać inni z podobnymi ale innymi problemami (falujące obroty) i w żadnym nie ma osoby która by napisała że rozwiązała problem.

    Pacjent:
    Alfa Romeo 156 2.0TS 1997rok

    Objaw:

    Zimny silnik - odpala normalnie i na jałowym chodzi normalnie. Ruszam i do czasu rozgrzania się silnika do 50°C jest dramat na obrotach do około 3k tylko jak dam gaz do dechy to wydaje się działać lepiej. Inny ciekawy objaw, z trudem rano wyjeżdżam na ulicę, wciskam na dwójce gaz do połowy, czuję się jak bym miał rozłożony spadochron który mnie hamuje ale po około 200m takiej żenującej jazdy nagle jedno szarpnięcie do przodu, drugie i nabiera mocy (pedał gazu jest cały czas w jednej pozycji), niestety dojeżdżam do świateł i przy ruszaniu znów jest to samo. Jak silnik nagrzeje się do 50°C jest o niebo lepiej ale nadal czuję jak by w tym przedziale obrotów miał o wiele mniejszą moc. Dla porównania mój brat ostatnio kupił sobie alfę 156 1.6TS 2000r dałem mu się przejechać moją (nagrzaną) i stwierdził że "cienko się zbiera".

    Co zrobiłem do tej pory:

    Wymiana oleju, filtra(kabinowy, olejowy, powietrza), rozrządu, przepływomierz (oryginalny nowy boscha), tłumik końcowy, świece(NGK), jedną cewkę zapłonową (reszta sprawdzona i wydaje się być ok), przewody do świec dopalających + nowe te gumy które idą od cewki do świecy boscha, oryginalny nowy termostat. Ostatnio odpiąłem wąż od przepustnicy i zerknąłem wszystko wydaje się być czyste. Robiłem reset parametrów, i mam stały dostęp do kompa diagnostycznego Launch x431 oraz laptopa z licencjonowanym alfadiagiem żadnych problemów nie pokazują*1

    Czego się naczytałem na forum:
    Przepływomierz - Wymieniony nie pomogło.
    Sonda lambda - przecież na zimny nie działa sonda to jak może być za to odpowiedzialna?
    Świece - Wymienione nie pomogło.
    Jakieś ekologiczne bzdety i trzeba zrobić Moda ECU - Czyli chcecie powiedzieć że tak jest od zawsze, nawet jako nowy miał takie problemy z ruszaniem? BTW mam wersję 155KM więc przed zmianą softu na 150KM która miała ograniczyć emisję szkodliwych substancji i zmieścić się w normach.

    Dodatkowe informacje:

    Tu robiłem wcześniej pomiary:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...tml#post524092
    (Pisałem tam że przepływka była dobra ale mimo wszystko ją później dla spokoju wymieniłem)


    Jakie inne problemy występują a nie mają związku z głównym problemem ale może znacie odpowiedzi:

    *Nie działają poduszki, świeci się ciągle kontrolka czerwona + pomarańczowa i na cholerę nie mogę się podłączyć ze sterownikiem ani komputerem Launch x431 ani poprzez niebieski kabel i licencjonowany AlfaDIAG
    *Dość głośny wydech, coś jak by w pewnym przedziale obrotów dotykało wydechu i dzwoni, mimo że byłem u mechanika i wymienił mi poduszkę na silniku i jakąś siatkę na tłumiku.
    *Tydzień temu zauważyłem że jak na jałowym biegu dodam gazu do odcięcia to silnik naturalnie się nieco rusza i jak puszczę gaz to trochę spalin wydobywa się gdzieś na końcu kolektora który łączy się z pierwszą rurą tłumika, ale tylko tak sie dzieje jak dam gaz do odcięcia.
    *1Czasami na kompie pojawia się błąd obwodu wentylatora. Klima (wentylator klimatyzacji) w losowych momentach się wyłącza! i jeszcze jak mam klimę włączoną i akurat działa to jadąc jak nacisnę pedał sprzęgła obroty spadają i lekko falują, spadają do obszaru tego zakolorowanego i wyżej czyli obroty nie są stałe, co dziwne jak stanę to ten efekt ustaje.

    Ze swojej strony obiecuję nie porzucić tematu i dokładnie opisywać co robię i sprawę do końca doprowadzić, będę zbierał wasze sugestie i je wykonywał w miarę możliwości.

    Proszę się nie podpinać ze swoimi problemami!! Jak masz tak samo i nie rozwiązałeś problemu to nie musisz o tym nas informować, subskrybuj temat i wykonuj co koledzy podpowiadają.



    Sprawdziłbym dokładnie czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Wg mnie to uszkodzona grzałka sondy lambda , więc sonda do wymiany - to wręcz standardowa usterka jak ktoś ma LPG
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [156] brak mocy na zimnym silniku 1.9 JTD
    Utworzone przez Dawid923 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 18:44
  2. Brak mocy na zimnym silniku
    Utworzone przez mkmara w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 13:04
  3. Brak mocy na zimnym silniku
    Utworzone przez luki158 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 07:37
  4. Brak mocy na zimnym silniku 2.0 TS
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 20:38
  5. Na zimnym silniku brak mocy.
    Utworzone przez Konik w dziale 156
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory