Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Brak mocy na zimnym silniku w TS-ach

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1997r
    Postów
    61

    Lightbulb Brak mocy na zimnym silniku w TS-ach

    Witajcie,

    Dlaczego dubluję temat?:

    W żadnym który jest na forum sprawa nie zostaje rozwiązana, zaczynają się wcinać inni z podobnymi ale innymi problemami (falujące obroty) i w żadnym nie ma osoby która by napisała że rozwiązała problem.

    Pacjent:
    Alfa Romeo 156 2.0TS 1997rok

    Objaw:

    Zimny silnik - odpala normalnie i na jałowym chodzi normalnie. Ruszam i do czasu rozgrzania się silnika do 50°C jest dramat na obrotach do około 3k tylko jak dam gaz do dechy to wydaje się działać lepiej. Inny ciekawy objaw, z trudem rano wyjeżdżam na ulicę, wciskam na dwójce gaz do połowy, czuję się jak bym miał rozłożony spadochron który mnie hamuje ale po około 200m takiej żenującej jazdy nagle jedno szarpnięcie do przodu, drugie i nabiera mocy (pedał gazu jest cały czas w jednej pozycji), niestety dojeżdżam do świateł i przy ruszaniu znów jest to samo. Jak silnik nagrzeje się do 50°C jest o niebo lepiej ale nadal czuję jak by w tym przedziale obrotów miał o wiele mniejszą moc. Dla porównania mój brat ostatnio kupił sobie alfę 156 1.6TS 2000r dałem mu się przejechać moją (nagrzaną) i stwierdził że "cienko się zbiera".

    Co zrobiłem do tej pory:

    Wymiana oleju, filtra(kabinowy, olejowy, powietrza), rozrządu, przepływomierz (oryginalny nowy boscha), tłumik końcowy, świece(NGK), jedną cewkę zapłonową (reszta sprawdzona i wydaje się być ok), przewody do świec dopalających + nowe te gumy które idą od cewki do świecy boscha, oryginalny nowy termostat. Ostatnio odpiąłem wąż od przepustnicy i zerknąłem wszystko wydaje się być czyste. Robiłem reset parametrów, i mam stały dostęp do kompa diagnostycznego Launch x431 oraz laptopa z licencjonowanym alfadiagiem żadnych problemów nie pokazują*1

    Czego się naczytałem na forum:
    Przepływomierz - Wymieniony nie pomogło.
    Sonda lambda - przecież na zimny nie działa sonda to jak może być za to odpowiedzialna?
    Świece - Wymienione nie pomogło.
    Jakieś ekologiczne bzdety i trzeba zrobić Moda ECU - Czyli chcecie powiedzieć że tak jest od zawsze, nawet jako nowy miał takie problemy z ruszaniem? BTW mam wersję 155KM więc przed zmianą softu na 150KM która miała ograniczyć emisję szkodliwych substancji i zmieścić się w normach.

    Dodatkowe informacje:

    Tu robiłem wcześniej pomiary:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...tml#post524092
    (Pisałem tam że przepływka była dobra ale mimo wszystko ją później dla spokoju wymieniłem)


    Jakie inne problemy występują a nie mają związku z głównym problemem ale może znacie odpowiedzi:

    *Nie działają poduszki, świeci się ciągle kontrolka czerwona + pomarańczowa i na cholerę nie mogę się podłączyć ze sterownikiem ani komputerem Launch x431 ani poprzez niebieski kabel i licencjonowany AlfaDIAG
    *Dość głośny wydech, coś jak by w pewnym przedziale obrotów dotykało wydechu i dzwoni, mimo że byłem u mechanika i wymienił mi poduszkę na silniku i jakąś siatkę na tłumiku.
    *Tydzień temu zauważyłem że jak na jałowym biegu dodam gazu do odcięcia to silnik naturalnie się nieco rusza i jak puszczę gaz to trochę spalin wydobywa się gdzieś na końcu kolektora który łączy się z pierwszą rurą tłumika, ale tylko tak sie dzieje jak dam gaz do odcięcia.
    *1Czasami na kompie pojawia się błąd obwodu wentylatora. Klima (wentylator klimatyzacji) w losowych momentach się wyłącza! i jeszcze jak mam klimę włączoną i akurat działa to jadąc jak nacisnę pedał sprzęgła obroty spadają i lekko falują, spadają do obszaru tego zakolorowanego i wyżej czyli obroty nie są stałe, co dziwne jak stanę to ten efekt ustaje.

    Ze swojej strony obiecuję nie porzucić tematu i dokładnie opisywać co robię i sprawę do końca doprowadzić, będę zbierał wasze sugestie i je wykonywał w miarę możliwości.

    Proszę się nie podpinać ze swoimi problemami!! Jak masz tak samo i nie rozwiązałeś problemu to nie musisz o tym nas informować, subskrybuj temat i wykonuj co koledzy podpowiadają.


  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    W Ostrowie masz servis Fiata .Nie próbowałeś skorzystać z ich pomocy? Przynajmniej diagnoza.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1997r
    Postów
    61

    Domyślnie

    Nie, na razie na diagnozie byłem tylko w Bosch service, i nic szczególnego mi nie powiedzieli a sporo zapłaciłem. ASO to dla mnie ostateczność ale na pewno o niej pomyśle jak tylko przed zimą zrobię progi i podłogę;/ niestety to pięta achillesowa Alf.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    W Ostrowie robiłem rozrząd w swoim JTS-ie. A tylko dla tego że żaden rozgarnięty niezależny warsztat samochodowy nie podjął się robić JTS-a.
    Byłem mile zaskoczony usługą w tym servisie.Ceny za robociznę porównywalne z niezależnymi warsztatami (360zł robocizna za wymianę rozrządu ) .Może ceny materiałów trochę wyższe ale to sprawa dyskusyjna , oni twierdzą że robią na oryginałach. Na wszystko dają fakturę i jakąś gwarancję.Na czas usługi jeśli jest dłuższy niż jeden dzień można dostać bezpłatnie auto zastępcze (korzystałem Fiat Panda nie myślałem że to takie udane autko).
    Nie wiem jakie mają doświadczenie w automatyce , ale widząc jaki tam mają przemiał tych aut powinni sobie poradzić.
    Z reszta zanim wstawisz im auto ustal wcześniej cenę .Ja tak zrobiłem . W tedy nie ma zaskoczenia przy kasie.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1997r
    Postów
    61

    Domyślnie

    Mówisz o tym serwisie na ul Poznańskiej za Lotosem?

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Zaraz sprawdzę na fakturze i ci odpisze

    ---------- Post added at 20:11 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

    ASO FIAT ALFA ROMEO-Krotoszyńska 18 tel (62)735 50 55

  7. #7
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    W TS ze steronikiem M1.5.5 jest taka wada oprogramowania.
    Rozmawiałem z diagnostką z ADF we Wrocławiu i z innymi osobami, które powiedziały mi, że często przy pierwszym odpaleniu auta "po nocy" występuje takie zamulenie. Wszytskie eleektroniczne części są sprawne jednak ECU nie ogarnia się z informacjami które dostaje. Po jakimś czasie to ustępuje.
    Objaw rzadziej występuje w zimę, a częsciej latem gdy noce są cieplejsze niż 12 stopni Celsjusza. Serwisant z ADF mówił, że po odpaleniu zgasić auto i uruchomić jeszcze raz.. wtedy pomaga. Zmiana oprogramowania która była przewidziana dla tych sterowników nie przyniosła względnej poprawy. Niech żyje Bosch
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cholera, może i jest wada, ale jak problemy się nasilają, to obstawiam przepustnicę - u mnie tak było. na początku słaba reakcja na gaz na zimnym, szarpnięcie w pewnym momencie i jazda. potem przygasanie na zimnym, a jak teraz całkiem padł elektrozawór przepustnicy, dopiero jest kontrolka, błąd i dramat, tzn do 70 stopni gaśnie, mruga marchewa, niższe są obroty na jałowym, reakcja na gaz jest dopiero po ok. 50% wciśnięcia. zwłaszcza na zimnym, szarpanie, kiedy próbuję normalnie trzymać gaz - ale autko leci 170 bez problemu (pewnie może więcej ale tyle drogi nigdzie nie mam).
    Czyszczenie przepustnicy nie pomogło I faktycznie, wystarczyło że silnik złapał kilkadziesiąt stopni, a potem auto się znowu odpaliło i wyczuwalna była różnica.
    Także ja obstawiam przepustnicę - niestety nie wiem jak ją sprawdzić, jak pada to się dowiesz dopiero, kiedy padła.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 31-07-2011 o 21:45
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - ekologiczne bzdety, ładnie to sformułowałeś.
    - być może ze twoje auto (ECU) nie załapało sie na upgrady robione w swoim czasie przez ASO albo było wgrane przez poprzedniego użytkownkia inna wersja oprogramowania.
    - tę inną wersję może Ci pokazać Unidiag.
    - moja 156 miała moc na zimnym silniku i wcale nie potrzebowałem zapalać ją i gasić 16 X.
    - i powodzenia w zmaganiach.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1997r
    Postów
    61

    Domyślnie

    W końcu po ponad roku mogę odpowiedzieć że nie ma się czym przejmować. Po wymianie przepływomierza cały czas odczuwam efekt spadochronu i mniej mocy ale tylko do czasu rozgrzania się silnika do tych 50°C później jest już GIT.
    Podejrzewam że tak jest komputer zaprogramowany aby nie wchodził zbyt łatwo na wysokie obroty na zimnym silniku, to sensowne bo nawet instrukcja o tym mówi. Teraz nawet czasami jak jadę ze stała prędkością to odczuwam ten moment kiedy silnik dostaje pełną moc i zbiega się to z włączeniem się wentylatorów na max-a jak się ustawi temperaturę na Auto i Gorącą.

Podobne wątki

  1. [156] brak mocy na zimnym silniku 1.9 JTD
    Utworzone przez Dawid923 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 18:44
  2. Brak mocy na zimnym silniku
    Utworzone przez mkmara w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 13:04
  3. Brak mocy na zimnym silniku
    Utworzone przez luki158 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 07:37
  4. Brak mocy na zimnym silniku 2.0 TS
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 20:38
  5. Na zimnym silniku brak mocy.
    Utworzone przez Konik w dziale 156
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory