Witam!

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny występowania błedu: P0235 Obwód czujnika A chwilowego zwiekszenia mocy turbodoładowania - wadliwe działanie.

Błąd pojawia się przy małych obrotach (na postoju). W postach na forum opisywane były przypadki pojawiania się tego błedu podczas jazdy przy większych obrotach. Poniżej zamieszczam wyniki odczytane z komputera. W chwili wystąpienia błedu nastąpiło zamknięcie EGR. Nie wiem czy jest to przyczyna błędu, czy jego efekt. Jeśli silnik jest na obrotach (a błąd jest skasowany) to błąd nie wyskoczy, ale jak chwilę popracuje na małych obrotch to znowu się pojawi błąd.

Dodam, że 156 1,9 jtd 16v (z 2004 r) kupiłem z tym błędem i przygotowuje ją do jeżdżenia. Wymieniłem: chłodnice (sypała się) + płyn, olej + filtr, filtr powietrza, filtr paliwa. Wyczyściłem EGR (nie był mocno zaklejony, wymieniony w 2009 roku) oraz czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym.
Planuję wymienić jeszcze przewody podciśnienia na silikonowe (orginalne nie wygladają na popękane, ale są twarde) oraz założyć zaślepkę EGR (tą z otworkami).

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	111.4 KB
ID:	31232