Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [156] V6 Pipe Pytania

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie [156] V6 Pipe Pytania

    po wyjeciu tłumika szmerów nie wsadzajać zamiennika tego z V6 sypła mi się skrzynia biegów,. Pytanie dotyczy się tego czy mogło być to powodem nie wsadzenia zamiennika ;|/ czy poprostu czysty pech. Wciskając pedał sprzegła nie natykam żadnego opru praktycznie nie potrafie wbić żadnego biegu a wsteczny skrzypi i jak już wejdzie zatrzepie całym autem. Boże ide popłakać w kąt bo nie wiem co robić. Pomóżcie choć troche co teraz mam robić został mi mechanik heh na którego akurat nie mam kasy a autko mi potrzebne ;(

    Pozdrawiam !
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: V6 Pipe Pytania

    Cytat Napisał DzIdEx7
    po wyjeciu tłumika szmerów nie wsadzajać zamiennika tego z V6 sypła mi się skrzynia biegów,. Pytanie dotyczy się tego czy mogło być to powodem nie wsadzenia zamiennika ;|/ czy poprostu czysty pech. Wciskając pedał sprzegła nie natykam żadnego opru praktycznie nie potrafie wbić żadnego biegu a wsteczny skrzypi i jak już wejdzie zatrzepie całym autem. Boże ide popłakać w kąt bo nie wiem co robić. Pomóżcie choć troche co teraz mam robić został mi mechanik heh na którego akurat nie mam kasy a autko mi potrzebne ;(

    Pozdrawiam !
    Nie no, nie ma o co płakać. Musisz zdiagnozować samochód, żeby określić koszt naprawy. Tak po omacku raczej niewiele osób Ci pomoże. Jaki przebieg ma Twoja 156? Może po prostu rozsypało się już sprzęgło...
    Natomiast nie ma na to żadnego wpływu demontaż tłumika szmerów.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Też mi to wygląda raczej na awarię sprzęgła a nie skrzyni - nie wrzucaj biegów na siłę bo wtedy możesz dopiero uszkodzić skrzynię. Natomiast tak jak napisał kolega Alces1 - to co zrobiłeś z nie ma wpływu na sprzęgło czy skrzynię.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Alfa ma 74 tys. przebiegu i faktycznie może jescze od początku nie było sprzęgło wymieniane co do tego czy tłumik mógł być przyczyną to tak myślałem że to nie mogło mieć wpływu bo byłoby bez sensu ale akurat pech chcuał że trafiło po wymianie a z biegami już wcześniej miałem problemu z wbijaniem ale jeszcze nie tak to było wadliwe jak jest teraz :/
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał DzIdEx7
    Alfa ma 74 tys. przebiegu i faktycznie może jescze od początku nie było sprzęgło wymieniane co do tego czy tłumik mógł być przyczyną to tak myślałem że to nie mogło mieć wpływu bo byłoby bez sensu ale akurat pech chcuał że trafiło po wymianie a z biegami już wcześniej miałem problemu z wbijaniem ale jeszcze nie tak to było wadliwe jak jest teraz :/
    może synchronizatory poleciały? Może oleju w skrzyni nie ma? Jak widzisz - to wróżenie z fusów. Przy podanym przez Ciebie przebiegu (jeśli jest faktyczny, bo jak na ten rocznik to niewielki), sprzęgło nie powinno o sobie dawać znać, że coś jest nie tak, nie mówiąc już o całkowitej klęsce.
    Musisz podjechać do mechanika, a najlepiej zaholować samochód, żeby dodatkowych zniszczeń nie było...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    właśnie ze szkrzyni mam poważniejszy wyciek ponoć ciśnienie wypchało silikon między przegrodą silnika a skrzynia czy z tego powodu pedał sprzegła nie reaguje bo że nie wchodzą biegi to napewno jest od tego ale pedał to nie mam pojecia czy on działa na zasadzie ciśnienia oleju w skrzyni czy jak. I jeszcze jedno pytanie do Ciebie co to są te syntezatory? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi



    Pozdrawiam !
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Coś mi wygląda, że masz pęknięty docisk sprzęgła, albo duży wyciek płynu - sprawdź zbiorniczek z płynem hamulcowym. Natomiast zupełnie nie rozumiem, skąd masz informacje o jakimś silikonie między silnikiem a skrzynią biegów. Jak cieknie olej na łączeniu skrzyni i silnika, to puścił uszczelniacz (tzw. simering) wału korbowego silnika, albo wałka sprzęgłowego skrzyni biegów. Jakby na to nie patrzeć, to i tak czeka Cię wyjęcie skrzyni i wtedy wszystko będzie jasne. No i oczywiście nie próbuj z tym jeździć, bo uszkodzisz koła zębate w skrzyni i popadniesz w jeszcze większe koszty. A synchronizatory (a nie syntezatory) służą do wyrównania prędkości obrotowych kół zębatych po to, żeby biegi płynnie wchodziły. Synchronizowane są wszystkie biegi z wyjątkiem wstecznego.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    ale strzeliłeś w 10 bo w zbiorniczku nie ma ani kropelki (tylko co to moze znaczyć?)
    Jeszcze jakbyś mógł mi napisać jakie będą koszty tych simeringów bo na bank będą do wymiany i ogólnie wszystko bo podejrzewam że wiesz wszystko co belli się stało ?

    Wieeeeeelkie dzięki Pozdro!
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Simering to taki duży gumowy pierścień uszczelniający w metalowej obudowie. Simeringi nie są drogie - na ogół około 20-30 zł zależnie od wielkości i marki samochodu. Gorzej z ich wymianą, bo w Twoim przypadku (jeżeli jest tak, jak napisałeś) trzeba będzie wyjąć skrzynię biegów, a to już koszt ok. 200-300 zł zależnie od warsztatu. Ponadto, jeżeli masz już większy przebieg, to przy okazji dobrze byłoby wymienić sprzęgło i ewentualnie łożysko wyciskowe, a to już duży koszt - szczegóły znajdziesz w ofertach różnych sklepów.
    Co do ubytku płynu, to tak na odległość trudno jest postawić celną diagnozę, bo cieknąć może wiele elementów - w alfie jest sprzęgło hydrauliczne. Na razie pooglądaj wszystko z zewnątrz - może nie będzie tak źle. Jeżeli sam nigdy takich prac nie wykonywałeś, to i tak musisz jechać do warsztatu, a tam będą wiedzieli co robić i podadzą Ci orientacyjny koszt naprawy.
    Radzę też sprawdzić bardzo dokładnie cały układ hamulcowy, bo może być, że wyciek właśnie jest tam, a sprzęgło jest OK i nic nie trzeba przy nim robić. Niestety w alfie nie ma odrębnych zbiorniczków dla układu sprzęgła i hamulcowego.

  10. #10
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DzIdEx7
    ale strzeliłeś w 10 bo w zbiorniczku nie ma ani kropelki (tylko co to moze znaczyć?)
    Wg mnie też docisk, ale zaraz skoro nie ma ani kropli w zbiornicznu to znaczy że z hamulcami tez chyba coś nie tak. Jeżeli się nie mylę to ten sam układ i płyn jest ten sam. Napewno płyn musisz uzupełnić i zobaczyć gdzie cieknie, odpowietrzyć cały układ.
    Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale układ hamulcowy też jest chyba zapowietrzony, tak? Możesz mieć wyciek np na przewodzie hamulcowym co nie oznacza, że od razu musisz zrzucać skrzynię. Jeżeli nie ma płynu to nie ma hydrauliki i sprzęgło nie zadziała i będzie miękkie. Odbija tylko sprężyna, gdyby jej nie było pedał by spadł w dół.
    Mam nadzieję, że nie jeździsz tym autem?

    Przebieg 74tys jak na 98 trochę dziwi, ale jeżeli jest wiarygodny to sprzęgło powinno być OK.

    Jeżeli jestem w błędzie z tą hydrauliką to niech mnie ktoś oświeci... nie chcę wprowadzać cię w błąd, ja zacząłbym od tego. Dolał płynu i naciskał raz na sprzęgło raz na hamulec, przy otwartym zbiorniczku. Jeżeli jest wyciek powinieneś zobaczyć gdzie. A na pewno jest bo przecież płyn nie wyparował.

Podobne wątki

  1. [33] Wydech X pipe
    Utworzone przez Kozi w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 08:41
  2. [156] V6 pipe - co i jak
    Utworzone przez Szef w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 07:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory