Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [156] Przegrzewa się

  1. #1
    cysio
    Gość

    Domyślnie [156] Przegrzewa się

    Witam, Przeczytałem kilkanaście wątków na temat temperatur. Temat rzeka. Mam problem z przegrzewającym się silnikiem, wskazówka wędruje sobie za 90C.

    Problem w tym, że dzieje się to tylko czasami. Pół dnia auto jeździ z temperaturą w okolicach 90C, a czasem wskazówka wędruje na około 100C.
    Nie ma znaczenia, czy na zewnątrz jest 16 czy 28 stopni, nie ma znaczenia czy jadę z klimą czy bez.
    Wydaje mi się, że bardziej grzeje się na trasie przy wyższych prędkościach, lub przy bardziej dynamicznej jeździe, w korkach trzyma przysłowiowe 90, lecz też nie zawsze.
    Prawie zawsze na zimnym silniku wskazówka wędruje daleko poza 90, później po otwarciu termostatu spada i tutaj zaczynają się przygody, raz jest tak, raz jest tak.
    Silnik nagrzewa się powoli, normalnie, jak zawsze.

    Problem widoczny od wymiany termostatu (kilka miesięcy temu), wskazówka przekraczała 90, ale nie wędrowała nigdy tak daleko jak teraz, problem cały czas postępuje. Termostat Vernet. Czujnik temperatury wkręcany do niego chyba nie był zmieniany. Przy 40 stopniach w cieniu zachowuje się tak samo jak przy 15, tak więc warunki zewnętrzne odpadają.

    Pompa wody wymieniana około 50tys km temu, około 5 lat temu, podczas wymiany ostatniego rozrządu nie zmieniona.

    Chłodnica od wewnątrz w widocznych miejscach sypie się, po dotknięciu palcem lecą lamelki. Widać na niej przebarwienia zielone i/lub czerwone. Chłodnica ma 10lat, tyle ile samochód. Układ był sprawdzany w ASO pod kątem włączania się wentylatorów i pracy termostatu, tutaj wszystko jest podobno OK.

    Co zatem poradzicie mi zrobić?
    Pierwsze co przychodzi mi na myśl to chłodnica. Czy gdyby to była jednak chłodnica, to działo by się tak cały czas; czy od czasu do czasu tylko? Właśnie to mnie zbija z tropu.
    Czy termostat może się tak wieszać, że auto się przegrzewa? Czy wskaźnik w kabinie może tak przekłamywać, ale też tylko czasami?
    Ostatnio edytowane przez cysio ; 18-08-2011 o 14:25

  2. #2
    Maciek
    Gość

    Domyślnie

    Oj kolego powiem ci tak miałem ten sam problem i zaczeło się od uszkodzonej chłodnicy , potem wymiana termostatu , potem odpowietrzanie aż w końcu okazało się że padła uszczelka pod głowica . Obiawy niby te same masz co ja więc to całkiem możliwe .

  3. #3
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Jak długo to trwało u ciebie? Bo u mnie to się ciągnie kilka miesięcy, ale nasiliło się ostatnio.
    Czy przy uszczelce nie ubywałoby płynu? Mi nie ubywa nic.

  4. #4
    Maciek
    Gość

    Domyślnie

    u mnie się zaczeło wszystko w maju . Powoli zaczynał się grzać podjechalem do warsztatu wtedy stwierdzili ze chłodnica jest padnięta i coś tam z termostatem to zamontowali odrazu termostat . Potem wybuchła mi chłodnica , to wymiana . Potem znowu jak by termostat jak pojechałem na wymianę to okazało się że uszczelka wiec po prostu może masz początek tego co ja miałem .

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Podlacz kompa i zobacz jaka jest prawdziwa tempertura silnika bo kabinowy klamie.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. 2.4 JTD 140KM przegrzewa sie
    Utworzone przez apophis w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 11:55
  2. silnik sie przegrzewa?
    Utworzone przez alfagawrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 15:28
  3. JTD 115 przegrzewa sie
    Utworzone przez stalker1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 08:36
  4. Przegrzewa sie pomocy.
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 23:14
  5. czy silnik sie przegrzewa??
    Utworzone przez Pol alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 23:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory