Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: bicie przy hamowaniu, tarcze?

  1. #1
    remik230
    Gość

    Domyślnie bicie przy hamowaniu, tarcze?

    hej,
    zacząłem odczuwac przy hamowaniu tzw. bicie, nie szarpie mi kierownicą, po prostu to słyszę. jak tylko puszczę pedał hamulca to bicie ustaje. podobno mogą to być tarcze. jeżeli tak to które, przód, tył? ja to słyszę z przodu, ale podobno drgania potrafią się tak rozchodzić że można się całkowicie pomylić, tym bardziej że ktoś pisał że zjechane przednie tarcze dają dodatkowo bicie na kierownicy, którego nie mam, ale czy bywa tak zawsze tego nie wiem. czy na podstawie tych symptomów o ktorych wspomniałem jesteście w stanie stwierdzić co to jest?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Zdejmij koło i sprawdź czujnikiem jakie masz bicie tarcz i wtedy będziesz wiedział, być może masz luzy na mocowaniu dolnego wahacza to też może powpdować stukanie.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krzysiek156
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.0 TS 155km 2000 rok
    Postów
    137

    Domyślnie

    mi mechanik powiedzial ze jak czuc drgania na kierownicy to napewno tarcze z przodu - i w moim przypadku mial racje

    U mnie stwierdzilem krzywe tarcze przy predkosci 170km/h, na moje nieszczescie, myslalem ze mi sie auto rozpadnie, do 100 km/h nie bylo praktycznie zadnych objawow

    sprobuj sie rozpedzic troche mocniej i jak wystapi bicie na kierownicy to na 99% przednie tarcze do wymiany

  4. #4
    Syl66
    Gość

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy w innym samochodzie a spowodowane było wadliwą pracą jednego zacisku hamulcowego(przycinający się tłoczek przez uszkodzoną osłonę), przez co na tarczy hamulcowej narosła warstwa rdzy. Rdza nie miała jednakowej grubości, dlatego przy hamowaniu odczuwalne były wibracje. Wymieniłem tarcze i klocki i objawy ustąpiły. Proponuję podjechać na stację diagnostyczną gdzie sprawdzą siłę hamowania. Słabsza siła na kole w porównaniu do drugiego na tej samej osi wskaże winowajcę. Należy sprawdzić działanie tłoczka jak i samego zacisku, ewentualnie jeżeli są to prowadnice walcowe zacisku.

  5. #5
    Markowicz
    Gość

    Domyślnie

    Jesli drzy kierownica i czujesz po dwoch stronach - to przod tarcze (albo miekie tarcze albo zatwarde klocki). Ja mialem podobneobiawy przy chamowaniu powyzej 70 km/h.

  6. #6
    remik230
    Gość

    Domyślnie

    co mogę jeszcze dodać to fakt, że bicie występuje przy hamowaniu juz z całkiem niewielkich prędkości typu 50-60 km/h. tak jak wspominałem na początku nie czuję ich na kierownicy, po prostu słyszę.

  7. #7
    Markowicz
    Gość

    Domyślnie

    To nie musi otnaczac bicia tarcz. Podjec do mechanika to napeno w moment znajdzie przyczyne.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    niskie cisnienie w przednich oponach tez robi takie objawy ale u ciebie to napewno tarcze, zobacz przez felge jakie mają progi

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek156 Zobacz post
    sprobuj sie rozpedzic troche mocniej i jak wystapi bicie na kierownicy to na 99% przednie tarcze do wymiany
    Czyś ty oszalał ? Podejrzewasz że ma uszkodzone hamulce i jeszcze mu się każesz rozpędzać.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Obi.Wan
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    AR 156 1.8TS
    Postów
    319

    Domyślnie

    Najlepszy sposób z czujnikiem, a czasem po dłuższej trasie jej nie myłeś bo jak dasz wodę na rozgrzaną tarcze to się wypręży i finał.

Podobne wątki

  1. Wibracje w czasie szybkiej jazdy i bicie przy hamowaniu ?
    Utworzone przez fcb_99 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 08:42
  2. Bije przy hamowaniu - krzywe tarcze?
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 18:54
  3. Bicie, krzywe tarcze?
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 14:36
  4. Bicie przy hamowaniu
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 07:46
  5. [145] PISK przy hamowaniu, a tarcze wymienione niedawno
    Utworzone przez BlaCkMagic w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 23:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory