Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Objawy do wymiany wysprzęglika albo pompy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie Objawy do wymiany wysprzęglika albo pompy

    Panowie jakiś czas temu wymieniłem sprzęgło bo cieżko chodziło przez 1-2 miesiące było super jak w masełko ale teraz znowu lipa sprzęgło dalej ciężko chodzi. Komplet sprzęgła VALEO, myślałem że to sprzęgło trafione ale to mechanik wykluczył, dzisiaj wymienil dla pewnosci płyn hamulcowy i przepłukał cały układ, niestety nie na wiele to się zdało - więc obstawia wysprzęglik albo pompę ale uwielbiam te albo... czy któraż z tych części może mieć wpływ na to, ze pedał chodzi cieżko? szczególnie jak troche popracuje. Biegi wchodzą normalnie, sprzęgło się nie ślizga, itp. tylko cieżko chodzi. Co zauważyłem że jak sobie jade i zmieniam bieg, np, z 3 na 4 lub ine kombinacje to czasem sprzęgło wciska się lekko?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Mechanik dobrze mówi - jak się dobierze do układu to będzie wiadomo.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Nom fak, że ciężko jak się czegoś nie widzi obstawić co jest zepsute ale może ktoś miał takie objawy bo tak średnio wpakować kase za wymianę wysprzęglika i to nie bedzie to chociaż to tańsza opcja niż pompa.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    u mnie jak padł wysprzęglik to na szlag, i koniec biegu nie wrzucisz żadnego twardego sprzęgła nie było, może odpowietrzyć jeszcze raz skrzynie
    teraz se przypomniałem że na wolnych było słychać lekko łożysko, po wciśnięciu sprzęgła znikało, miałem tak około roku aż padł wysprzęglik

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiepas96 Zobacz post
    u mnie jak padł wysprzęglik to na szlag, i koniec biegu nie wrzucisz żadnego twardego sprzęgła nie było, może odpowietrzyć jeszcze raz skrzynie
    teraz se przypomniałem że na wolnych było słychać lekko łożysko, po wciśnięciu sprzęgła znikało, miałem tak około roku aż padł wysprzęglik
    Nom wlaśnie a u mnie wszystko gra poza tym cieżko chodzącym sprzęgłem - może to jednak pompa a jak się odpowietrza tą skrzynie?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    nie wiem jak to wygląda w jtd ale pewnie podobna zasada jak odpowietrzanie hamulców

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiepas96 Zobacz post
    nie wiem jak to wygląda w jtd ale pewnie podobna zasada jak odpowietrzanie hamulców
    Ja się na tym kompletnie nie znam ale chyba do cholery mechanik taką podstawową rzecz uczynił tym bardziej, że wczoraj wymieniał płyn hamulcowy i płukal caly układ.

  8. #8
    Juljan
    Gość

    Domyślnie

    Odpowietrznik masz przy wysprzęgliku, jedna osoba odkręca odpowietrznik, druga pompuje pedałem sprzęgła, jak już sam płyn leci, przytrzymac pedał w podłodze, dokręcic odpowietrznik. Czynnośc ze trzy razy powtórzyc. Bynajmniej ja tak robiłem po zmianie pompy i wysprzęglika i gitara. Na koniec uzupełni płyn jak są braki.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juljan Zobacz post
    Odpowietrznik masz przy wysprzęgliku, jedna osoba odkręca odpowietrznik, druga pompuje pedałem sprzęgła, jak już sam płyn leci, przytrzymac pedał w podłodze, dokręcic odpowietrznik. Czynnośc ze trzy razy powtórzyc. Bynajmniej ja tak robiłem po zmianie pompy i wysprzęglika i gitara. Na koniec uzupełni płyn jak są braki.
    A czemu wymieniałeś pompe i wysprzęglik - jakie miałeś objawy bo już mnie qrwica strzela tyle kasy wsadzone w jeden podzespół i zero poprawy - tzn. była na 1-2 miesiące. I żeby czlowiek chociaż wiedział że wymiana wysprzęglika albo pompy by pomogła ale wpakować kolejne 5 stów i może dalej będzie dupa!

  10. #10
    Juljan
    Gość

    Domyślnie

    A u mnie to stało się tak, że podczas jazdy zrobiłem krótki postój, auto nie zgaszone chodziło na luzie, po wejściu do auta chcąc wrzucic jakikolwiek bieg się nie dało. Opisałem problem na forum i poradzili żeby zobaczyc pompe i wysprzęglik więc wymieniłem, ale i tak skończyło się wymianą sprzęgła. Koszt wymiany wysprzęglika i pompy wyszedł mnie jakieś 220zl plus płyn i własna robota.

    ---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 20:08 ----------

    No niby zawsze się zaczyna od najprostszych czynności, ale fakt, nie sposób też ładowac nie wiadomo ile kasy, i nie zawsze za pierwszym razem trafi się akurat w sedno problemu niestety ;/

Podobne wątki

  1. [145] Wspomaganie - wycie mimo wymiany pompy
    Utworzone przez marieczko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 08-02-2015, 14:00
  2. Jakie są objawy zepsutej pompy wody??
    Utworzone przez don_majkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 12:00
  3. [155] Reperaturki wysprzęglika i pompy 2.0 8v
    Utworzone przez Gregu155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 20:46
  4. Wymiana pompy sprzęgła i wysprzęglika - 2.4 JTD 10v 150 KM
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 13:21
  5. Opis wymiany pompy wspomagania
    Utworzone przez vinnare w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 07:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory