Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Magiczne kierunkowskazy !!

  1. #1
    jasiomen
    Gość

    Wink Magiczne kierunkowskazy !!

    Witam!!!
    Wiem wiem tematów z kierunkowskazami jest wiele! czytałem i juz miej więcej wiem co jest grane, ALE. Ja mam dosc dziwny problem, otoz !
    Do pracy ma ok 10 km, dojezdzam autem, od dwoch tygodni mniej wiecej na 7 km kierunkowskazy sie wyłączają , dosłownie nie świeca!. Dodam ze dzieje sie to tylko na tym 3km odcinku. Przed! po odpaleniu dzialaja normalnie , PO dojechaniu tez !! .
    Robiłem kilka experymentow, wyjeżdżałem wcześniej jezdzilem kiedy padalo kiedy byla mgla, świeciło słonce, jeździłem tamtędy po południu, wieczorem, w nocy, z zona , bez , nawet psa zabierałem . Dzieje sie to tylko rano !
    Pozdrawiam
    156 jtd 00

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Trójkąt Bermudzki trzeba to zgłosic do TVN program "Nie do wiary"

    A tak na serio to rozumiem, ze przez te 3 km tylko nie dzialą do 7-go i ponad 10-ty dzialają - wychodzi na to, że dzieje się to zaraz po rozgrzaniu silnika tak kombinuje ale co to ma wspólnego z dzialaniem kierunków???? Jaja - nie wiem spróbój na początek wymienić bezpieczniki bo innych pomysów nie mam. A awaryjne na tym odcinku dzialąją? A zacznij jechać na 6 km na awaryjnych czu będzie jakaś reakcja. I napisz co i jak. Pozdr.

  3. #3
    jasiomen
    Gość

    Domyślnie

    Avaryjne tez nie dzialaja, nic , nawet nie cyka pod kierownica. Martwica na kilka chwil--- od momentu kiedy sie wyłączają mam jakies 4 zakrety, dojezdzam na miejsce wyłączam silnik włączam ponownie i jest ok. Jutro sproboje jechac na avaryjnych !.
    Pozdro

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Alex
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    ALFA 156 1,8TS 144KM 1998 Czarna Strzała
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiomen Zobacz post
    . Jutro sproboje jechac na avaryjnych !
    Tylko nie stwórz zagrożenia ruchu statków powietrznych i lądowych- bo niebiescy koledzy ze srebrnej 159 nie są zbyt litośni w Legnicy - 6 punktów i 500 zł

    Chętnie bym zobaczył to cudo lecz wydaje mi się ze może to mieć związek z wilgotnościa powietrza nad ranem?! Może jakieś styki zaśniedziały i pod wpływem wilgotności chwilowo po jakims czasie nie przewodzą prądu, może auto kupiłeś na giełdzie w Lubiniu- tamtejsi handlarze to nieprawdopodobni magicy!
    Może było sprowadzane z zachodu? 95% wszystkich improtów to auta zazwyczaj bite- a niektóre modele nie lubia bicia Czy podłączenie do komputera wykazało jakies błędy?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    można na początek sprawdzić przekaźnik pod kierą, wyczyścić jego styki

  6. #6
    jasiomen
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Wlasnie przyjechalem, i sprawa wyglada tak samo, tzn wlaczam autko jest git jade kilka kilometrow ( dzisiaj troszke szybciej wysiadly ) i padaczka. MAm pod zad 4 ronda na drugim juz nie mrugalo.
    A co do autka to faktycznie bylo sprowadzane z holandi , ale juz 2 lata nim jezdze i nic sie nie dzialo ( tzn nic z kierunkami ). Przekaznik wyciagalem juz kilka krotnie wszystko wyglada OK, na ppoczatku myslalem ze jakies drgania powoduja ze nie styka cos, ale to musialo by sie dziac caly czas, a to tylko rano. Wiec koncepcjia z wilgotnoscia mi sie zdaje prawdopodobna. Tylko jak teraz temu zaradzic? , kupno drugiego przekaznika podejzewam ze nic nie da. A i jak teraz jest tam wilgoc to czy wiekszych klopotow nie bedzie zima ?.
    Pozdro

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Alex
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    ALFA 156 1,8TS 144KM 1998 Czarna Strzała
    Postów
    147

    Domyślnie

    Jeśli jeździłeś 2 lata bezproblemowo to zwracam wszelkie honory. By mieć pewność że to od wilgoci to przydał by się mglisty mocno dzień lub dość spory deszcz... wtedy będzie jasne że coś nie styka. Ale znalazłem coś co może Cię zainteresować...

    http://www3.alfaromeo.pl/spolecznosc...25bfa0bf9e574f

    tam chyba znajdziesz rozwiązanie

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    prosta sprawa jak drut
    Odpal auto załącz któryś kierunek, niech mruga a Ty patrz czy i kiedy przestanie w ten sposób zobaczysz czy usterka jest powodowana zniwelowaniami terenu czy to też zależy od czasu ich pracy. Pytanie 2 jak one wysiądą i je włączasz to słychać to pstrykanie przerywacza i czy kontrolka od nich na zegarze działa??
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  9. #9
    jasiomen
    Gość

    Domyślnie

    Zrobie jak mowisz!
    A co do warunkow atmosferycznych to faktycznie od jakis 2 tyg wystepuja dosyc geste mgly. Moze to to, tylko dziwne ze kiedys nic sie nie dzialo hmm??.
    Po "wysiadnieciu " kierunkow, dzieje sie NIC, tzn nie ma zadnego cykania, ani kontrolka sie nie swieci. To samo jest z avaryjnymi.
    Pozdro

Podobne wątki

  1. wtryski albo inne magiczne usterki
    Utworzone przez kbilski w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 08:58
  2. kierunkowskazy w 156
    Utworzone przez elrey w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 16:02
  3. kierunkowskazy
    Utworzone przez jack147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 13:16
  4. kierunkowskazy
    Utworzone przez kangoo3 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 15:22
  5. Kierunkowskazy
    Utworzone przez piotrek1110 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory