Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Pomocy ! Potrzebuję trochę fachowej pomocy przy zawieszeniu

  1. #1
    lestat
    Gość

    Domyślnie Pomocy ! Potrzebuję trochę fachowej pomocy przy zawieszeniu

    Witam wszystkich mam piękną Alfę 156 1,9 jtd 8v z 99 roku. oczywiście w kolorze Rosso. i teraz konkretny problem. Po wymianie amortyzatorów i elementów przedniego zawieszenia słychać bardzo głośne stuki. Dodam też, że wymieniłem również amortyzatory na nowe w komplecie z łożyskami , osłonami i odbojami. Na diagnostyce w trakcie sprawdzenia okazało się, że nowe amorty mają 62% sprawności. poza tym nie wiedzą gdzie stuka i puka.

    Moje pytanie dotyczy również tego czym różni się tzw. sport pakiet od zwykłego wyposażenia i czy w jego skład wchodzą elementy zawieszenia bo moim zdaniem jest ono bardzo sztywne. Pozdrawiam i czekam na pomoc

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    o SP były teamty - tak - w SP jest utwardzone i obniżone
    nowe wykazały 62% ??? Ale tu sporo zależy od sposobu pomiaru i sprzętu ( w twoim przypadku właśnie to "sportowe" mogło spowodować zaniżenie wskazań )

    p.s.
    w większości przypadków stuka coś wahaczy albo łączniki albo tulejki na stab. --- dobry diagnosta wyłapie skąd








  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Nie zawsze SP to obnizone i usztywnione. Ja mam 156 SW SP i mam zwykłe seryjne zawieszenie. Po numerach sprawdzając są to jeszcze amorki i sprężyny na których moja wyjechała z fabryki (192000km).
    Co to stuków to może być również przekładnia kierownicza lub jeden z elementów wymienionych przez kolegę bociana.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał czesany Zobacz post
    Nie zawsze SP to obnizone i usztywnione.
    a to nie wiedziałem tego
    wg mojej wiedzy było inaczej








  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Za mało danych - stukać może wiele rzeczy. Nie wiemy jak stuka, w jakich warunkach i jakie elementy wymieniałeś...

  6. #6
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    łożyska w kołach wymieniałeś ?? bo więcej tam nie ma łożysk tutaj nie ma klasycznego mcpersona.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestat Zobacz post
    poza tym nie wiedzą gdzie stuka i puka.
    To mi sie podoba najbardziej jak sam nie dojdziesz to kazdy nie potrafi... hhehe stukac moze:
    sworzen wachacza, popuszczona przekladnia, tuleje wachaczy, przegub, popuszczona kolyska hmm cos by sie jeszcze znalazlo ale... opisz dokladniej jak koledzy pisza w jakich okolicznosciach stuka, czy na malych dziurach, duzych, przy malej predkosci wiekszej? na skreconych kolach itd. pozdrowki
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Może głupie pytanie, ale czy był sprawdzany stabilizator?
    On potrafi naprawdę nieźle stukać - szczególnie na poprzecznych nierównościach.

  9. #9
    lestat
    Gość

    Domyślnie

    na małych dziurach i szybkim wjechaniu na nie. A wymieniłem komplet amortyzatorów z łożyskami , odbojami i osłonami, wahacze górne i dolne , łączniki stabilizatora i gumy na stabilizatorze a i tak samochód jest bardzo sztywny i twardy, da się zamienić sprężyny i trochę go zmiękczyć? dodam, że opony mam 225/55/r16. w dziale nasze belle dodamłem zdjęcie.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    raczej zwiazku ze stukami to chyba nie ma ale zalecany rozmiar 16stek do alfy to opony 205/55 R16

Podobne wątki

  1. Potrzebuję pomocy przy zakupie AR 159
    Utworzone przez Tomczyk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 23:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory