Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Diagnoza amortyzatora

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Domyślnie Diagnoza amortyzatora

    witam , cos mi puka z prawej strony z przodu jak jade po nieruwnosciach , wierzyc mi sie nie chce zeby tak wariowal wahacz , moze poduszka na amorze tak wali, jak ja sprawdzic ?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    U mnie takie objawy wykazała guma stabilizatora, i to on mi tak łomotał na nierównościach.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody 25
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gostyń wlkp.
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 - 155 KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    kolego a jak jedziesz to czujesz to rumotanie w nogach tzn w miejscu gdzie trzymasz nogi czy typowo odglos pochodzi od strony kola?? Jesli czujesz to w nogach tzn ze masz zuzyta gume stabilizatora ( ja u siebie przed chwila skonczylem je wymieniac obydwie jakby co ) a jesli slychac tylko odglos z okolicy kola to moze byc winny amortyzator a dokladnie moze byc samo tloczysko amortyzatora albo czpien wahacza dolnego lub gorny wahacz. A wracajac do gumy to jak chcesz to moge napisac ci jak je wymienic ( choc trzeba sie troche nameczyc przy tym ) to daj znac. Widze ze kolega z Leszna jest to bardzo blisko mnie wiec jakby co to pisz na priv do mnie to pomoge w czym bede umial i sie znal pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Młody 25 ; 06-10-2011 o 21:46

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Młody 25 Zobacz post
    a jesli slychac tylko odglos z okolicy kola to moze byc winny amortyzator a dokladnie moze byc samo tloczysko amortyzatora
    Dokładnie tak było u mnie .
    Moja Bella

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Młody 25 Zobacz post
    jak chcesz to moge napisac ci jak je wymienic ( choc trzeba sie troche nameczyc przy tym ) to daj znac.
    Możesz napisać każdy skorzysta, a mi się też przyda. Thx

  6. #6
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    a nie latwiej wymienic lacznik stabilizatora? Za dwa sztuki dalem okolo 85zl co moim zdaniem nie jest duzo a wiem ze mam cos nowego w zawieszeniu

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    Łączniki to swoją drogą, ale gumy tak samo są bardzo ważne.

  8. #8
    alfadrian
    Gość

    Domyślnie

    ja też bede potrzebował wymiane gum stabilizatora kompletnie sie na tym nie znam jak ktos to robił i by opisał dokładnie , chetnie bym przeczytał i wział sie za to. Albo jak ktos na slasku ma czas , checi i sluzy pomocą byl bym wdzieczny )
    Ostatnio edytowane przez alfadrian ; 07-10-2011 o 08:30

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    PW mosz








  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody 25
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gostyń wlkp.
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 - 155 KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Krotki opis wymiany gum stabilizatora przedniego przy AR 156 2.0 '98 r. : odkrecamy obydwa kola ( przod ) odkrecamy obydwa laczniki stabilizatora tak zeby stabilizator byl luzny , nastepnie odkrecamy obydwie obejmy gum stabilizatora ( dojscie jest w sankach od dolu a sruby maja srednice fi 8 - klucz 13 ) kiedy wyciagniemy odkrecone juz sruby to musimy wiekszym wiertlem np wiertlo 10 lub 11-12 rozwiercic te obejmy ale tez od dolu poniewaz obejmy gum sa zgrzane z nakretka razem wiec nie jest sie w stanie ich wyciagnac pojedynczo. Kiedy juz rozwiercimy otwory od srub to trzeba jakims cienkim przecinakiem albo srubokretem je rozbic zeby odskoczyla dolna obejma od gornej i wtedy mamy wieksze pole manewru. No i najgorsza czesc pracy to jest wydobycie obydwoch obejm i wyjecie gum - przy tym wlasnie potrzeba troche cierpliwosci i wysilku. A kiedy juz je wydobedziemy i zalozymy nowe to najpier najlepiej zalozyc gume i na nia od razu zalozyc gorna czesc obejmy i razem wsuwac na swoje miejsce( bo gdybysmy zalozyli najpierw gume to gornej obejmy bysmy nie zalozyli poniewaz nie ma tak duzo miejsca) , kiedy juz wsuniemy na miejsce to nalezy uniesc tak stabilizator aby moc wsunac pod gume ta dolna czesc obejmy, gdy juz wsuniemy dolna czesc obejmy i mamy gorna i dolna rowno to wystarczy skrecic ale pamietajac o tym zeby rowno gwint w nakretce i srubie zalapal ( najlepiej miec kogos do pomocy) i tak samo robic po drugiej stronie stabilizatora Ale uwaga!!! Nalezy te sruby tak rozwiercic aby starac sie nie uszkodzic gwintu w nakretkach. Poniewaz kiedy uszkodzilby ktos gwint zbyt mocno to wtedy juz trzeba wspawac inne nakretki a to znowu wiaze sie z dluzszym czasem naprawy. Jakby co to pytac i bede staral sie odpowiedziec mozna pisac na prywatnie do mnie a jak ktos bedzie chcial wiecej info to moge podac wtedy nr tel. Wymienialem rowniez inne rzeczy mechaniczne przy swojej AR wiec jakby co to sluze dobra rada Pozdrawiam i powodzenia zycze
    Ostatnio edytowane przez Młody 25 ; 07-10-2011 o 14:40

Podobne wątki

  1. [146] diagnoza
    Utworzone przez mario333 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 23:18
  2. Diagnoza
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 15:09
  3. Diagnoza 1.9 JTD CF2 105 PS
    Utworzone przez skipas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 17:14
  4. Diagnoza termostatu
    Utworzone przez matys641991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 08:57
  5. [155] AR 155 diagnoza
    Utworzone przez mlodyt86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory