Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Brak ogrzewania.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie Brak ogrzewania.

    Chłopaki mam taki problem z moja piękną. Nie działa mi ogrzewanie, a dokładnie to chodzi o to że jak przekręcę pokrętło od temperatury na ciepło na max to i tak leci zimne powietrze z nawiewów. Tak jakby pokrętełko było zepsute i nie przełączało zimne-ciepłe. Gadałem ze znajomym i powiedział, że może to być też silniczek. Ale jak to sprawdzić i czy w ogóle może być tak że pokrętło się zepsuło? Dodam że nie działa mi też podświetlenie tego właśnie pokrętełka. Macie jakieś inne pomysły? W sobotę spróbuje to rozkręcić bo robi się coraz zimniej i ciężko tak jeździć.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cóż, podświetlenie ma niewiele wspólnego z jego działaniem Ciężko mi uwierzyć, żeby padł potencjometr, ja również przyczyn szukał bym w mieszalniku powietrza ciepłe-zimne. Masz alfę z klimą czy bez?
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Z klimą. Myślałem że są tam jakieś linki i może spadła któraś ale właśnie wersje z klimą mają silniczki a nie linki.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Tak, właśnie dlatego pytam. Więc musisz chyba pobawić się z mieszalnikiem
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    W sobotę będę chciał rozebrać konsolę środkową i spróbować coś z tym zrobić, a przy okazji podświetlenie naprawić. Tylko nie wiem gdzie ten silniczek od sterowania ogrzewaniem jest.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    No właśnie tego też nie wiem W każdym bądź razie jak rozbierałem konsolę centralną w celu wymiany podświetlenia (to co Ciebie czeka), to niczego takiego nie widziałem... Ale:
    Nad nogami pasażera masz dmuchawę i stamtąd musisz szukać mieszalnika aż do nawiewów
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  7. #7
    demon7791
    Gość

    Domyślnie

    Nie chce Cie straszyc ale to tez moze byc uszczelka pod glowica. Mialem taki przypadek, gazy z silnika sa w nagrzewnicy a nie plyn i ogrzewania nie ma.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    nie wiem jak u ciebie ale u mnie pod schowkiem /pasażer/można zanurkować i gołym okiem dojrzeć silniczka który ci padł są trzy jeden odpowiada za otwarcie ciepło zimno,sam dojrzysz który działa który nie,po ówczesnym przekręcaniu co masz na konsoli chyba ze padł ten który przerzuca ciepło zimno dwór nagrzewnica,u mnie trochę gimnastyki było ale rade dałem cały czas leciało zimno ...koszt 30 silniczek allegro plus przesyła,uzywany,robocizna godzin 3 ,6 piw do dziś ok/serwis fiat alfa 450zł silniczek 350zł wymiana a to co mnie zaskoczyło naj bardziej diagnoza 250zł

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Jutro z rana się za to zabiorę, ale aż się boje co z tego wyjdzie. Konsole środkową i tak muszę rozebrać żeby zrobić podświetlanie, ale będę też nurkował pod schowkiem bo pogoda coraz gorsza a bez ogrzewania to kiepsko Jeżeli będzie to silniczek to taki silniczek będę miał za grosze bo mam dobrego dostawce części m.in z mojej starej Alfy
    borsukmax a powiedz mi jak się dobrać do tego silniczka? Od dołu? U mnie prawdopodobnie nie działa ten od przełączania zimno ciepło, czyli pierwsze pokrętło od kierowcy.

    EDIT: No i po problemie, winowajcą okazał się silniczek. Ten który jest pod schowkiem, pierwszy z brzegu bo są tam dwa. Polecam odkręcić sobie schowek, o dużo lepszy dostęp. Kosz: 30 zł silniczek i godzinka pracy. I znów mam ciepełko w autku Dzięki panowie za podpowiedzi, temat do zamknięcia. Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez Lotek900 ; 10-10-2011 o 11:51

  10. #10
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Czesc

    Odgrzebuje stary temat, aby nie zakladac nowego. Mam problem z ogrzewaniem jak kolega wyzej, czyli mimo ustawienia pokretla od tem na max cieple, to i tak leci zimne. Prawdopodobnie padl mi rowniez silniczek od regulacji cieplo - zimne bo go nie slychac i tu moje pytanie:
    z tego co widze to sa dwa rodzaje silniczkow, jeden z trybikiem, drugi z jakims kolkiem, czy wie ktos moze ktory silniczek jest od regulacji cieplo - zimno?
    Zanim rozbiore wszystko chcialbym ten silniczek zamowic, tylko nie wiem ktory.

    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -


    Ok juz rozkrecilem wszystko i silniczek zalezny od cieplo - zimno to ten na dole i ma kolko a nie trybik.
    Diagnoza silniczek spalony, nowy juz zamowiony

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. brak ogrzewania
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 22:23
  2. [MiTo] Brak oświetlenia w bagażniku oraz brak ogrzewania tylnej szyby.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 11:49
  3. brak ogrzewania :/
    Utworzone przez danielM w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 23:38
  4. wymiana drzwi(lusterka)->brak temperatury->brak ogrzewania
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 14:57
  5. [156] Brak ogrzewania ;( (1.9 JTD)
    Utworzone przez Hitos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory