Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Temat: Wymiana rozrządu w AR 156 1.9 JTD 16v 2007r

  1. #21
    Sebek92
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Bzdury piszesz o tym Renault.
    Jak dobry mechanik to sobie poradzi. aczkolwiek znaczenie sobie, to można było robić w silnikach z lat '80.
    masz racje pomyliły mi się silniki. 1.6 w scenic II 16v jak nie zablokujesz to jesteś w ciemnej dupie jak ruszysz, a bardzo marne szanse są że przy zakładniu paska jak nie będzie zablokowane nie przestawisz i niezależnie od tego jaki to będzie mechani

    a jeśli chodzi o znaczenie to ja zawsze w każdym aucie nawet jak są znaki sam znacze dodatkowo i przed odpaleniem sprawdzam czy wszystko jest ok...
    Ostatnio edytowane przez Sebek92 ; 20-11-2012 o 12:12

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Otóż to.
    Po prostu nie ma klinów na kołach i wszystko jest na ścisk.
    Nie zablokujesz, zapomnij o ustawieniu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #23
    Sebek92
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Otóż to.
    Po prostu nie ma klinów na kołach i wszystko jest na ścisk.
    Nie zablokujesz, zapomnij o ustawieniu.
    No dokładnie i chciałęm się dowiedzieć czy w alfie jest tak samo, ale mam znajomego w sklepie motoryzacyjnym obiecał mi ściągnąć te blokady to bym je dokłądnie pomierzył porobił zdjęcia i za pół litra i dwa piwa mi chłopaki dorobią jak będą mieć wymiary i zdjęcia, a będę miał pewność, że jest ok

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyna1
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    rzeszów
    Auto
    alfa 156 jtd 1.9 140km 2003fl
    Postów
    88

    Domyślnie

    witam wszystkich.
    w lecie mam zamiar wymienic sobie rozrzad u siebie w alfie 156 1.9 140km 16v. malo z tego co piszecie sie dowiedzialem wiec dlatego pisze. czy kolo na walku ssacym jest regulowane? czy sa na nim jakies oznaczenia ktore nie wymuszaja zastosowania blokad na walkach i jaki dokladnie czujnik zegarowy trzeba zastosowac zeby pasowal do tego silnika? tam jest jakas przedluzka z tego co wiem..
    dodam ze bede to robil pierwszy raz. nie lubie jak jakis mechanik mi mowi ze wie wszystko a prawda jest inna a w dodatku trzeba mu jeszcze zaplacic. prosze tez nie piszcie zebym to komus lepiej oddal bo nie o to chodzi na tym forum. duzo opisow jest ale do silnika TS lecz nie ma nic na temat jtd 16v. jezeli bedziecie tacy uprzejmi to prosilbym o wiecej informacji, zdiecia i filmy mile widziane. pozdrawiam

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Endriu Ka
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    156SW 1.9 JTD multijet 16V 140KM
    Postów
    225

    Domyślnie

    Mi mechanik wymienil kompletny rozrzad w 2h za 200pln,czesci moje.zadnych blokad. 156fl 1.9 jtdm 140KM

    Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyna1
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    rzeszów
    Auto
    alfa 156 jtd 1.9 140km 2003fl
    Postów
    88

    Domyślnie

    wszystko fajnie i pieknie. 200zl to nie duzo i tez bym sie za to nie bral ale mam jeszcze pare innych rzeczy po kolei do zrobienia i stad pomysl zeby sie za to zabrac samemu. chcialem jeszcze rozebrac kolektor dolotowy, wyczyscic go i prawdopodobnie wyciagnac klapy wirowe a potem zaspawac otwory. moj samochod juz ma prawie 200 000km przejechane i nie mam pewnosci jak dlugo posluza o ile juz sie z nimi cos nie dzieje bo przy obrotach ok 3200-4000 brakuje mi mocy. potem znowu ciagnie. nie wiem czy to przez to ale chcialbym miec spokuj. po drugie rozrzad trzeba sciagnac lub mozna ale i tak pasuje mi go wymienic bo nie wiem kiedy byl zakladany, obroty na biegu jalowym na obrotosciomierzu dochodza mi do 1000 wiec stwierdzilem ze to moze byc przyczyna bo juz tak mialem kiedys w peugeocie 406 na bezyne. po wymianie rozrzadu widac bylo ze obroty mi spadly. po trzecie jezeli trzeba by bylo sciagac pokrywe zaworow do zablokowania walkow to wtryski dalbym do regeneracji. lubie fachowa robote i nie lubie sie spieszyc. moge to robic nawet tydzien tak zeby bylo to dobrze zrobione. za to wszystko napewno troche bym musial mechanikowi zaplacic. moge kupic sobie narzedzia ktore przeciez sprzedam w tej samej cenie, chodzi mi tutaj o klucz dynamometryczny, blokady i miernik polozenia tloka. widzialem rozne filmy i instrukcje ze zdieciami na temat TSow i nie jest to wcale trudne a jtd podobno jest latwiej zrobic. brakuje mi tylko wiedzy w co dokladnie sie musze zaopatrzyc, czym sie rozni naprzyklad ten miernik polozenia tloka od innych lub moze jest taki sam? bo jak rozgrzebie samochod to do sklepu mam kawal drogi i nie chcialbym sie tluc pol godziny autobusem do sklepu po jakas banalna rzecz. jestem uparty i juz sobie postanowilem ze sam to zrobie jak juz wiele innych rzeczy zrobilem w tym samochodzie.
    pozdrawiam

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wystarczą blokady i klucz dynamometryczny 20-100Nm. Blokujesz na blokadach i tyle.

    Twój silnik nie ma klap a czyszczenie kolektora ma sens tylko jak całkowicie zaślepisz EGR.

    Ja za 3 tyg. bedę to wszystko robić w GT.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Endriu Ka
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    156SW 1.9 JTD multijet 16V 140KM
    Postów
    225

    Domyślnie

    Czyli 156 fl 1,9 jtdm 16v 140KM nie ma klap ?

    Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyna1
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    rzeszów
    Auto
    alfa 156 jtd 1.9 140km 2003fl
    Postów
    88

    Domyślnie

    dziekuje jaboleq z tego co widzialem na forach itd to wydawalo mi sie ze klapy tam sa ale moglem sie mylic i moglo to chodzic o silnik w 159 chyba... jak bede nastepnym razem sciagal gorna oslone silnika to zwroce na to uwage. jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anszej Zobacz post
    Czyli 156 fl 1,9 jtdm 16v 140KM nie ma klap ?

    Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
    W 156 nigdy nie było klap.
    W 147 i GT już tak.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. wymiana rozrządu
    Utworzone przez Barney_Chorzow w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 04-07-2016, 12:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:41
  3. [147] 2.0 twin spark 2001 wymiana rozrządu problem z blokadą rozrządu
    Utworzone przez Lenix w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 12:19
  4. Wymiana rozrządu.
    Utworzone przez *Mlody* w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 07:46
  5. Wymiana rozrządu 1,9 JTD
    Utworzone przez piećka w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2007, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory