Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa Romeo 156 po stłuczce czy mogę zamontowac nowe poduszki po wystrzale ?

  1. #1
    glusio
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 po stłuczce czy mogę zamontowac nowe poduszki po wystrzale ?

    Witam wszystkich , mam dylemat od niedawna mam Alfę kupiona po stłuczce ma wystrzelone 2 poduszki pasarzera i kierowcy (juz kupione nowe i załorzone razem z nową deską, bo stara pękła przy zaślepce poduszki w fotelach nie wystrzeliły , za to zablokowały się pasy (kierowcy i pasarzera) mam pytanie czy wymieniac pasy i czy jak wymienie wszystko będzie działac (oczywiscie jestem świadomy że musze podjechac na komputer aby usunac błąd airbag-u) czy musze jeszcze cos wymienic jakies sensory ? sterowniki ?
    'Prosze o poradę i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał glusio Zobacz post
    Witam wszystkich , mam dylemat od niedawna mam Alfę kupiona po stłuczce ma wystrzelone 2 poduszki pasarzera i kierowcy (juz kupione nowe i załorzone razem z nową deską, bo stara pękła przy zaślepce poduszki w fotelach nie wystrzeliły , za to zablokowały się pasy (kierowcy i pasarzera) mam pytanie czy wymieniac pasy i czy jak wymienie wszystko będzie działac (oczywiscie jestem świadomy że musze podjechac na komputer aby usunac błąd airbag-u) czy musze jeszcze cos wymienic jakies sensory ? sterowniki ?
    'Prosze o poradę i pozdrawiam
    Zależy jaką masz konfigurację airbag, ale w minimalnej opcji wymieniasz:
    - poduchy;
    - napinacze;
    - centralkę.
    Samo skasowanie nic nie da bo licznik crash zanotował wystrzał (upraszczając).
    Tylko wymiana. Na bezpieczeństwie się nie oszczędza.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #3
    glusio
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz , poduszki wymieniłem , napinaczy własnie szukam również wymienie tylko nie wiem gdzie i jak wygląda ta centralka którą również mam wymienic . Czy trzeba będzie podpinac pod komputer po wymianie tych elementów? mam jeszcze jeden problem który powstał chyba po wypadku nie działają kierunkowskazy, wycieraczki i światła awaryjne bezpieczniki w kabinie sprawdzone co jeszcze sprawdzic ?
    dziękuje za pomoc

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Zależy jaką masz konfigurację airbag, ale w minimalnej opcji wymieniasz:
    - poduchy;
    - napinacze;
    - centralkę.
    Samo skasowanie nic nie da bo licznik crash zanotował wystrzał (upraszczając).
    Tylko wymiana. Na bezpieczeństwie się nie oszczędza.
    a jak to sie ma do firm flashujacych centralke czyli usuwanie crashdata z pamieci eeprom ? ciekaw jestem czy komus udalo sie to sprawdzic empirycznie..

    w FES znalazlem w opcjach airbagu parametry -> "interwencja napinaczy" i "interwencja bocznych airbag", zatem takie flashowanie centralki powoduje zresetowanie tych parametrow do zera ?

    nie moge za to znalezc takich parametrow dla poduszek kierowcy/pasazera

  5. #5
    glusio
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie , poduszki wymieniłem , pasy(napinacze) też teraz tylko pozostało mi podpiąc sterownik który znalazłem w tunelu środkowym, w okolicy pedału gazu przed zainstalowaniem poduszek i pasów odpiełem kostke ponieważ balem się że nowe poduszki zostaną uszkodzone, czy moje obawy były słuszne ? wymontowałem na chwile obecna ten sterownik i widac że był rozbierany tzn brakuje 1 śrubki z 3 trzymających dekielek . Czy bez obaw mogę podłączyc ten sterownik czy lepiej nie ?
    pozdrawiam co jeszcze wymienic i zrobic aby już nie paliła się kontrolka od poduszek ?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał hiacynto Zobacz post
    a jak to sie ma do firm flashujacych centralke czyli usuwanie crashdata z pamieci eeprom ? ciekaw jestem czy komus udalo sie to sprawdzic empirycznie..

    w FES znalazlem w opcjach airbagu parametry -> "interwencja napinaczy" i "interwencja bocznych airbag", zatem takie flashowanie centralki powoduje zresetowanie tych parametrow do zera ?

    nie moge za to znalezc takich parametrow dla poduszek kierowcy/pasazera
    Jak wrzucisz nowy wsad to śladu nie będzie. Ale nie wiadomo, czy i jak zadziałają czujniki przyspieszenia przy ponownym zderzeniu.

    ---------- Post added at 13:41 ---------- Previous post was at 13:40 ----------

    Cytat Napisał glusio Zobacz post
    Witam ponownie , poduszki wymieniłem , pasy(napinacze) też teraz tylko pozostało mi podpiąc sterownik który znalazłem w tunelu środkowym, w okolicy pedału gazu przed zainstalowaniem poduszek i pasów odpiełem kostke ponieważ balem się że nowe poduszki zostaną uszkodzone, czy moje obawy były słuszne ? wymontowałem na chwile obecna ten sterownik i widac że był rozbierany tzn brakuje 1 śrubki z 3 trzymających dekielek . Czy bez obaw mogę podłączyc ten sterownik czy lepiej nie ?
    pozdrawiam co jeszcze wymienic i zrobic aby już nie paliła się kontrolka od poduszek ?
    Lepiej poszukaj sprawnego.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ZIMA1987
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 TDI Sportwagon 115 KM; Alfa Romeo 155 1,9 TDI 90 KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Odnośnie niedziałających kierunkowskazów to był już ten temat wcześniej poruszany.
    Musisz sprawdzić przekaźnik od awaryjnych i kierunków (jest jeden) lub przerywacz, który znajduję się pod kierownicą.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Koledze ze Szczecina chyba się tematy pokręciły...

    Btw Sportwagon TDI

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ZIMA1987
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 TDI Sportwagon 115 KM; Alfa Romeo 155 1,9 TDI 90 KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Koledze ze Szczecina chyba się tematy pokręciły...

    Btw Sportwagon TDI
    Doczytaj kolego to będziesz wiedział, że temat dobry a model nie ma znaczenia!

Podobne wątki

  1. [33] Nowe poduszki amortyzatorów przód nie pasują
    Utworzone przez Alfa33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 23:33
  2. Co wymieniac po wystrzale poduszki?
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 16:27
  3. Poduszki amortyzatora tylnego do alfa romeo 156.. co sądzicie ?
    Utworzone przez Sebuchooo88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 14:51
  4. Nowe poduszki silnika 156 jtd
    Utworzone przez AlfaBravo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 19:52
  5. Blad poduszki po wystrzale napinaczy
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2010, 12:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory