Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Jak wymienić podświetlenie wskaźnika paliwa i temperatury chłodnicy?

  1. #1
    nurerdin
    Gość

    Domyślnie Jak wymienić podświetlenie wskaźnika paliwa i temperatury chłodnicy?

    Witam,
    poszperałem trochę na forum, ale nic nie znalazłem nic na ten temat, wyszukiwarka też nic nie pomogła. Na zegarze od paliwa i temp. wody w chłodnicy (156 1,9 JTD 2001r.) nie mam podświetlenia. Jak mniemam każdy z zegarów ma swoją żarówkę, bo na zegarze z godziną podświetlenie jest. I stąd moje pytanie jak takie żaróweczki wymienić. Pewnie trzeba zdjąć całą obudowę środkowej konsoli. Czy jest to gdzieś na forum opisane? Możecie dać jakieś porady jak się do tego zabrać?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    każdy wskaźnik am swoją żarówkę czyli takie mała 1,2W wkładane w plastikowe uchwyty a do ich wymiany musisz zdemontować cały plastik konsoli czyli wyjąć radio, popielniczke i mieszek od biegów tam masz wszystkie śrubki a same zegary odkręcasz 4 śrubkami i od tyłu wymieniasz zaróweczki

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    No to czeka Cię trochę zabawy Tak jak wspomniałeś trzeba cały panel środkowy rozebrać Na początek ściągasz mieszek zmiany biegów tam masz kilka wkrętów, później otwierasz popielniczkę i też ją odkręcasz bo pod nią też są wkręty, późnej idąc wyżej wyciągasz radio i wykręczasz 2 wkręty na krzyżaka, i 2 na imbusa, jak już to odkręcisz to delikatnie opuszczasz cały panel w dół, bo u góry trzymają go 2 zatrzaski. Tu masz wszystko ze zdjęciami: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob..._pokretel.html

  4. #4
    nurerdin
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Czarek. Tak jeszcze dla pewności sprawdziłem czy nie ma aby od tego oświetlenia jakiegoś bezpiecznika, ale nic nie znalazłem, więc to muszą być żarówki. W następny weekend zabieram się za to

    O, dzięki Tomek

  5. #5
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurerdin Zobacz post
    Dzięki Czarek. Tak jeszcze dla pewności sprawdziłem czy nie ma aby od tego oświetlenia jakiegoś bezpiecznika, ale nic nie znalazłem, więc to muszą być żarówki. W następny weekend zabieram się za to

    O, dzięki Tomek
    Ja to kiedyś zrobiłem przez otwór po radiu. Ale łapę miałem nieźle poharataną.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar broneq
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    WIELICZKA
    Auto
    Toyota Corolla E11 3D - prawie WRC 1998
    Postów
    26

    Domyślnie

    Mam właśnie taki sam problem i też sporo mi zeszło czasu na poszukiwaniu odpowiedniego tematu (może dałoby się dodać tagi do tamtego temu bo jest już zamknięty i nie łatwo go znaleźć) ! U mnie nie pali się tylko żarówka podświetlenia wskaźnika paliwa (ale oczywiście ta pomarańczowa jędza się świeci ) w konsoli środkowej. Ale moja 156 jest już po lifcie środka. Mam nadzieję, że te wskazówki ze wspomnianego przez tomek921 tematu odnoszą się także do nowszych 156.
    Ostatnio edytowane przez broneq ; 13-01-2012 o 13:50 Powód: uzupełnienie

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    broneq wg mnie po za różnicą w panelu klimy reszta jest identyczna. Też mi się coś kojarzy, że był temat opisujący demontaż tego panelu w środku po FL, dotyczył on chyba zmiany podświetlenia ale ręki sobie nie dam uciąć.

  8. #8
    Gresus
    Gość

    Domyślnie

    W 156 po lifcie ramka od zegarów wychodzi po lekkim odchyleniu konsoli od klimy nie trzeba aż tyle rozkręcać.
    Panowie a gdzie takie żaróweczki można zakupić ?

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pedro
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    WL?ocL?awek, Poland
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gresus Zobacz post
    W 156 po lifcie ramka od zegarów wychodzi po lekkim odchyleniu konsoli od klimy nie trzeba aż tyle rozkręcać.
    Panowie a gdzie takie żaróweczki można zakupić ?
    w miesnym

  10. #10
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gresus Zobacz post
    W 156 po lifcie ramka od zegarów wychodzi po lekkim odchyleniu konsoli od klimy nie trzeba aż tyle rozkręcać.
    Panowie a gdzie takie żaróweczki można zakupić ?

    Na stacji benzynowej / w sklepie elektrycznym / motoryzacyjnym.

    pytaj o żarówki T5 1,2W

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	t5.jpg
Wyświetleń:	3148
Rozmiar:	21.2 KB
ID:	51633

Podobne wątki

  1. podświetlenie wskaźnika paliwa
    Utworzone przez Bouli Punk w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 22:18
  2. Podświetlenie wskaźnika paliwa AR 156
    Utworzone przez slider2002 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 08:19
  3. Podświetlenie wskaźnika paliwa
    Utworzone przez kasprol w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 14:48
  4. [GTV] Jak wymienić żarówkę podświetlenia wskaźnika temperatury?
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 16:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory