Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
Wyświetlany wątek znajduje się w dziale 156 - Alfa Romeo 156 zadebiutowała na rynku w 1997. Jest najbardziej udanym handlowo modelem Alfy z lat 90. 156 zdobyła wiele wyróżnień w tym najważniejsze - Car Of the Year 1998. Montowano w niej silniki Twin Spark, 2.5 V6 (Internation Engine of the Year 2000), 3.2 GTA, JTS, JTD i JTDm. Do dziś 156 jest najpopularniejszym modelem Alfy na polskich drogach.
    Użytkownik Romeo Avatar SEBEK
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Podziękowania za post / Lubię to
    Czas spędzony na forum
    10 d 19 h 11 m

Domyślnie Opinie o prostownikach do akumulatorów

Do tej pory miałem stary tradycyjyny prostownik z potencjometrem - niestety się uszkodził a jako, że takie coś się zawsze przyda postanowiliśmy z ojcem, ze trzeba zakupić nowy do garażu. czy ktoś korzystał z takich wynalazków jak prostownik automatyczny?, np.:
    http://moto.allegro.pl/ag103-prostow...893686914.html
    znalazłem też takie códo ale i cena códna:
    http://moto.allegro.pl/ladowarka-pro...848189924.html
    a moze standard:
    http://moto.allegro.pl/prostownik-la...875264842.html
    co byście polecali do akumulatorow disla.

Użytkownik Romeo Avatar Dariusz156
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Czas spędzony na forum
    21 d 55 m

Domyślnie

Pierwsze dwa od razu bym sobie odpuścił.
    To zabawki , naładują tylko kieszeń producentowi i sprzedawcy.
    Trzeci prawdopodobnie też zabawka.
    Moja Bella

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    156 1,9 power by Cinek 177KM
    Czas spędzony na forum
    37 d 21 h 8 m

Domyślnie

poszukaj czegoś z regulacją prądu ładowania i napięcia. Ja mam taki 4 zakresowy od 6-24v i od 2-10A Większym prądem niema co bo tylko zniszczysz aku. ja z reguły i tak ładuję 2 zakresem - 5A potem prostownik wykrywa stan naładowania i zmniejsza A im bliżej naładowania pełnego Aku

Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Czas spędzony na forum
    15 d 2 h 35 m

Domyślnie

Ja mam podobny do tego: http://moto.allegro.pl/niemiecki-pro...897976549.html, i nie narzekam kupiłem w lidlu za niecałe 70 zł i bardzo polecam.

Użytkownik Embrion
    Mieszka w
    Pomorze
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS
    Czas spędzony na forum
    1 d 9 h 41 m

Domyślnie

Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Do tej pory miałem stary tradycyjyny prostownik z potencjometrem - niestety się uszkodził a jako, że takie coś się zawsze przyda postanowiliśmy z ojcem, ze trzeba zakupić nowy do garażu. czy ktoś korzystał z takich wynalazków jak prostownik automatyczny?, np.:
    http://moto.allegro.pl/ag103-prostow...893686914.html
    znalazłem też takie códo ale i cena códna:
    http://moto.allegro.pl/ladowarka-pro...848189924.html
    a moze standard:
    http://moto.allegro.pl/prostownik-la...875264842.html
    co byście polecali do akumulatorow disla.
    Naprawiam prostowniki i wiem, że nie trzeba bardzo chcieć, żeby ten dzisiejszy sprzęt zniszczyć. Tak jak pisze Dariusz156 prostowniki z Twoich propozycji to bardziej zabawki, można je postawić na półce bo ładnie wyglądają - nagminnie padają w tym układy elektroniczne.
    - Przede wszystkim szukaj czegoś z płynną regulacją, nie żaden automat, zeby mozna było ładowanie ustawić manualnie.
    - Im mniej elektroniki w środku - tym lepiej. A już na pewno nie polecam kupowania sprzętu z cyfrowym amperomierzem - troche wilgoci i prostownik wariuje.
    - prostowniki 10 A w ogóle bym sobie odpuścił. Do diesla coś z minimum 15A prądem ładowania - oczywiście takimi prądami się nie ładuje, chodzi o zapas mocy transformatora (w tych "zabawkach" transformator często jest wielkości 2 pudełek po zapałkach, zresztą dzisiaj często dobrze ocenić prostownik po masie - im cięższy tym lepszy)
    - jezeli masz w domu jakiegoś "ruska" czy polski prostownik z czasów prl-u to poszukaj kogoś kto Ci go naprawi, czesto wymiana diód to 30 zł a taki sprzęt przeżyje te wszystkie współczesne wynalazki
    Dosyć udane są np te prostowniki stef-pol http://moto.allegro.pl/prostownik-st...881199099.html
    do domowego użytku może być, co prawda z winy użytkowników mogą padać diody, które są dosyć marnej jakości, ale za to naprawa tego sprzętu jest prosta i można sobie we własnym zakresie w domu wstawić w razie czego mocniejsze diody.
    O ile się używa zgodnie z wytycznymi producenta, to posłuży dłuższy czas.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Czas spędzony na forum
    11 d 22 h 31 m

Domyślnie

Ja mam prostownik z tesco za 30zł, ładuje prądem 4A co jest nawet mniej niż 1/10 prądu zalecanego. Dla akumulatora tylko lepiej. Po nocy pod prostownikiem nawet pusty akumulator działa aż miło. Ostatniej zimy naładował pół osiedla i nic mu nie jest.

Użytkownik Romeo Avatar SEBEK
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Czas spędzony na forum
    10 d 19 h 11 m

Domyślnie

Ja też za bardzo nie daje wiary tym wynalazkom automatycznym bo niestety teraz robią tak, żeby było tanio a nie dobrze ale znajomy kupił sobie takiego automata i chwalił - mówi, że ładowal potem sprawdził i full wypas - więc pytam o opinie bo mam dylemat

Użytkownik Romeo Avatar Dariusz156
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Czas spędzony na forum
    21 d 55 m

Domyślnie

Każdy nowo kupiony jakoś tam ładuje.
    Ja też jak MrNovember zajmuję się naprawami różnego rodzaju sprzętu elektrycznego prostowników też.
    Trzeba to zobaczyć żeby uwierzyć jakie gówno potrafią producenci włożyć w ładną obudowę.
    Moja Bella

Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Czas spędzony na forum
    3 d 7 h 6 m

Domyślnie

Witam.
    Ja dwa lata temu sprawiłem sobie coś takiego: http://moto.allegro.pl/solidny-mocny...874409988.html Solidny i dobry prostownik, jestem zadowolony, a zimą musiałem często ładować zanim nie wymieniłem sobie aku.
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Wpisów
    1
    Czas spędzony na forum
    7 d 14 h 54 m

Domyślnie

Cytat Napisał MrNovember Zobacz post
    - prostowniki 10 A w ogóle bym sobie odpuścił. Do diesla coś z minimum 15A prądem ładowania - oczywiście takimi prądami się nie ładuje, chodzi o zapas mocy transformatora (w tych "zabawkach" transformator często jest wielkości 2 pudełek po zapałkach, zresztą dzisiaj często dobrze ocenić prostownik po masie - im cięższy tym lepszy)
    Może i się znasz na naprawie prostowników ale na ich zasadzie działania to już chyba nie bardzo
    Piszesz ze dobre z płynna regulacja a besztasz elektronike?
    Ruska?? samoróbka przewiniesz trafo z taśmowej produkcji??
    mnie by się w tonie chciało bawić
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)