Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Opinie o prostownikach do akumulatorów

  1. #11
    MrNovember
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał palchon Zobacz post
    Może i się znasz na naprawie prostowników ale na ich zasadzie działania to już chyba nie bardzo
    Piszesz ze dobre z płynna regulacja a besztasz elektronike?
    Po pierwsze czytaj ze zrozumieniem. Tak, besztam elektronikę typu "podłącz pod klemy i wetknij wtyczkę do prądu a prostownik sam dobierze prąd ładowania". Takie automaty najczęściej padają a pisząc o płynnej regulacji miałem na myśli coś takiego jak np w tym prostowniku z mojego linka. Zajrzyj sobie pod obudowę jak to wygląda i ile tam "elektroniki" - prosty układ składający się z 4-5 elementów w tym mechanicznego potencjometru. Przez kila ostatnich lat nie zdarzyło mi się żeby ten regulator był uszkodzony, najczęściej uszkadzają się diody tak jak wcześniej pisałem, ale i to z winy użytkowników (zawilgocenie prostownika, pomyłki przy podłączaniu biegunów, ładowanie "na szybko" dużym prądem), więc wiem co piszę kolego. Napisałem "im mniej elektroniki w środku tym lepiej", czasy prostowników bez elektroniki minęły razem z układami selenowymi.



    Cytat Napisał palchon Zobacz post
    Ruska?? samoróbka przewiniesz trafo z taśmowej produkcji??
    mnie by się w tonie chciało bawić
    A mi się chce bawić i w większości przypadków udaje się to bez problemu. Są klienci, którzy innego sprzętu nie chcą, chociaż często przezwojenie dużego trafo kosztuje więcej niż prostownik ze sklepowej półki. Takim prostownikiem można naładować każdą baterię a czesto służą też do rozruchu.
    Poza tym znowu czytanie ze zrozumieniem się kłania - pisałem że najczęściej uszkadzają się tam diody lub układy selenowe, których wymiana nie jest droga, nie wymaga wiele pracy i wtedy jest to opłacalne dla każdego klienta.
    Ostatnio edytowane przez MrNovember ; 29-10-2011 o 13:48

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    sam mam taka samoróbke z regulacija od kolo 10 lat i nic poza zimnym lutem sie nie zdarzyło ,kiedy miałem jeszcze malucha potrafiłem auto zapalac na podłaczonym prostowniku ,zrób tak na tych nowinkach ( nie mowie o urzadzeniach do rozruchu )

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrNovember Zobacz post
    Tak, besztam elektronikę typu "podłącz pod klemy i wetknij wtyczkę do prądu a prostownik sam dobierze prąd ładowania".
    Problem w tym chyba że nie sam se dobierze,ale że jak przestaje działać to się problem pojawia.

    Płynna regulacja to cudny pomysł ale w takich urządzeniach jak zasilacz laboratoryjny, potencjometr z skokową regulacją jest trochę mądrzejszy ale to dalej potencjometr dodatkowe. Najprostsza i najlepsza konstrukcja to odczepy na uzwojeniu z solidnym przełącznikiem (najlepiej typu Łt stare solidne i można z tego tworzyć co się da).


    Cytat Napisał MrNovember Zobacz post
    Poza tym znowu czytanie ze zrozumieniem się kłania - pisałem że najczęściej uszkadzają się tam diody lub układy selenowe, których wymiana nie jest droga, nie wymaga wiele pracy i wtedy jest to opłacalne dla każdego klienta.
    a po 2 to nie wciskaj mi kitu ze dostaniesz takowy sprzęt do naprawy to wymieniasz na choćby diody a nie gotowy mostek za 5 zł
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    ja zakupiłem niedawno w lidlu za 69zł. Bardzo polecam.
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  5. #15
    MrNovember
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał palchon Zobacz post
    Najprostsza i najlepsza konstrukcja to odczepy na uzwojeniu z solidnym przełącznikiem (najlepiej typu Łt stare solidne i można z tego tworzyć co się da).
    Zgadzam się i dlatego pisałem, że warto naprawiać prostowniki made in ZSRR czy te stare poskie skrzyniowe prostowniki z regulacją za pomoca "pakieciaków" bo są praktycznie nie do zajechania.


    Cytat Napisał palchon Zobacz post
    a po 2 to nie wciskaj mi kitu ze dostaniesz takowy sprzęt do naprawy to wymieniasz na choćby diody a nie gotowy mostek za 5 zł
    Niczego Ci nie będe udowadniał bo nie ma takiej potrzeby, ale i pojedyncze diody i gotowe mostki wymienia się mniej więcej w propocjach 50:50, zależy od budowy i paramerów prostownika, czasem taniej wymienić 4 osobne diody niż dawać mostek. Seleny już dawno odeszły do lamusa. Tyle offtopu z mojej strony.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    A ja dalej mam selena z odczepami na pakieciakach .Już dawno przygotowałem sobie mostek żeby w razie czego zmienić , ale te cholery są tak mocne że nawet sprawdzanie czy jest podłączony do sieci za pomocą szczelania iskier krokodylkami znoszą bez problemu.
    Moja Bella

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    nikt z was nie zna zalet c7 bosch,ni ładnie

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Jest mały , poręczny , w pełni automatyczny.
    (no i jak : zdałem?)
    Moja Bella

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    prostownik ma być na lata,jeden wieczny i skuteczny, niz 30 po 30zł

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    To nie zdałem?
    Moja Bella

Podobne wątki

  1. Opinie GT 1.8
    Utworzone przez genero w dziale GT
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 08:36
  2. Opinie...
    Utworzone przez Kwazi w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 22:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory