Strona 152 z 158 PierwszyPierwszy ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,511 do 1,520 z 1578

Temat: JTS - badania testowe dla ustalenia parametrów - prośba o wzięcie udziału w testach.

  1. #1511
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Nie ciekło z przewodu wspomagania, napinacz wieloklinowego działał, a więc mogłam załączyć klimatyzację.

    Klima:
    Zaczęło się od tego, że z przesłanych mi logów wynikało, że mimo włączonej klimatyzacji nie działał wentylator. Sprawa została zażegnana i dostałam info, że jest ok. wentylator działa, dodatkowo nabito klimatyzację.
    W drodze powrotnej okazało się, że wentylator działa tylko na jałowym i niskich prędkościach samochodu, na włączonej klimie. W jeździe był odłączany przez sterownik. Klima działała, dobrze chłodziła wnętrze, po ECT się zorientowałam. Byłam na diagnostyce układu, czynnik został uzupełniony, po ciśnieniach i parametrach, które odczytywali potem, wydaje się, że jest ok. i że jest szczelnie. Ciśnienia, odpowiednio 2 i 17. 135 g odzysk, 4 ml oleju. Na ile takie testy są informatywne, w sensie szczelności - nie wiem.
    - Inna sprawa, że zastanawiam się, czy sterowanie wentylatorami na klimie nie powinno odbywać się z użyciem więcej zmiennych niż ciśnienie z presostatu, że bierze pod uwagę vss albo obciążenie? Nie wiem, czy na załączanie wiatraka ma znaczenie nastaw w klimatroniku – czy nawiew na max czy min? Ale skoro ma na ciśnienie to pewnie może i tak. Takie znalazłam dla jakiegoś samochodu, wynika, że oprócz jałowego, wiatrak może działać, lub nie. Problem w tym, że dotąd – nie miałam takich długich interwałów odłączeń wentylatora na klimie, przynajmniej w czasie testów. Nie wiem co o tym sądzić i czy w ogóle się tym zajmować, skoro klima dobrze chłodzi? Mam inne problemy...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jakieś_sterowanie_went_na_klimie.png
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	54.7 KB
ID:	232936

    - w trakcie tej mojej jazdy, TP weszła w tryb 0. Musi, więc to mieć z tym związek. Może to jednak jest „voltage saving”, nie wiem. Tak, bez klimy i po diagnostyce, stała na 11.

    Nie resetowałam parametrów, wykasowałam tylko p0430. Pojawił się kolejny na 1000 rpm, na klimie. Nie jest to naturalne załączenie monitora kata przez ECU. To wg mnie jest tak, że ECU jakby „omyłkowo” załącza monitor kata, ponieważ rozpoznał za duże obciążenie. Nie tylko sygnały z sond patrzy, ale też obciążenie. Nie wiem, czy tu nie trzeba zacząć poszukiwań,

    Po ok. 1300 km trzeba było uzupełnić 0,3l oleju. Monitoruję dalej, po kolejnych 500 km, poziom się nie zmienił.
    - ciśnienie oleju na zimnym, na rozruchu 5,8 bara, na jałowym rozgrzanym oleju do 100st, 1,8 bara. Na 4 krpm – jeszcze nie wiem.
    - temp. oleju nie przekroczyła 110 st. Na działającym went. na klimie jest niższa o 10st, tak ok. 100st vs ok. 110. Tylko, że max w stałej jeździe jechałam na 3 krpm.
    - nie wiem czy mam jeszcze jakiś wyciek, czy nie. Po stronie pasażera od brzegu miski olejowej, wahacz, to co pomiędzy jest zaolejone. Na podłodze plam nie mam, ale takie jest. Nie wiem, czy pozostałość po poprzednich wyciekach, czy coś tam się sączy, ale nie kapie na podłogę. Nie jest to olej z wspomagania, nie jest czerwone. Tyle, że nic mi płynów żadnych nie ubyło. Pojadę na serwis, żeby umyli może i wtedy będę patrzeć.
    - zużycie paliwa, jeszcze nie mam oszacowane.
    Wibracje na kierownicy są. Na razie się nie zastawiam nad tym, bo nie wiem, czy jednak nie poduszki, silnik wg mnie się nieco przesuwa podczas przyspieszania. Nie wiem na jakie mi w LDZ wymienili, ale pewnie są nie oryginalne. Może to, to, a może nie. Nie wiem. Jeszcze podotykam na jałowym różne, czy wibrują.

    Napięcie na aku siadło mocno, co na pewno wpływa na sterowanie. Nie mam na to pomysłu, 4 różne montowane nowe alternatory. .. Zostaje chyba ori. To niżej na pewno też, bo tam jest gorąco. Klemy też są gorące. Ale obciążenie chyba jest za duże, i alternatora chyba ma jakieś opory. To był problem wcześniej, ale nie aż taki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reg_nap.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	61.0 KB
ID:	232937

    Testu spalin jeszcze nie wykonałam.

    Pojeżdżę i znowu sprawdzę parametry za kilka dni. W przyszłym tygodniu ruszę się i wykonam badania oscyloskopowe, obejrzę świece i pewnie aczkolwiek niechętnie wykonam pomiar kompresji statycznej. Mimo, że szczerze mówiąc przeraża mnie konieczność ponownego badania całego samochodu. Trochę, a nawet więcej niż trochę mam dość.

    Co Ty myślisz? Bo tam nic nie ma oprócz silnika, wtrysków i katalizatorów...

    5_6_08_17_GTJTS.zip

    080817_GTJTS.zip

    090817_GTJTS.zip
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 09-08-2017 o 09:36

  2. #1512
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    To tłumaczy dlaczego w takich sytuacjach ECU kończy monitor katalizatora przed monitorem sond lambda.

    W trybie voltage saving ECU nie steruje TP, oscyloskop powinien pokazać brak pulsacji. TP jest wtedy w trybie domyślnym, co w praktyce oznacza, że opada bezwiednie podczas opadania obrotów, hamowania. Nie podtrzymuje obrotów nieco ponad 1000, tylko od razu schodzi do biegu jałowego. Może to skutkować przypadaniem obrotów, lub ich falowaniem podczas hamowania, ale nie musi. TP reaguje na pedał gazu. Nie wiem tylko, czy będzie wtedy na 0. 0 to jest nieprawidłowość.

    Mogę sprawdzić jakie jest ciśnienie oscyloskopem. Znalazłam zależność między ciśnieniem a napięciem. Ale chłodzi b. dobrze przy 40stC, więc raczej nie ma takiej potrzeby na razie.

    Wycieku żadnego raczej nie ma, lało, więc z wahacza i miski ślady się usunęły, a tam gdzie zostało, to nie kapie, raczej uflejone jest.

    Ciśnienie oleju na 4 krpm takie jak na rozruchu na zimnym silniku – 5,8 bara. Generalnie nie wychodzi poza 5,8 bara, ale jest stabilne. Potem jest niezależne od temp. stoi. Przed 80st dochodzi do 6 bar na niskich obrotach, potem nie wiem. Na jałowym przy 90st – 2 bary. Tak czy owak na 4 krpm jest nieco za niskie, wg elearna powinno być powyżej 6 bar. Jest to o tyle dziwne, że na latających panewkach, a jednej startej do czerwoności ciśnienie było 6,7, na tej samej pompie. Ta sama pompa do końca dawała ciśnienie powyżej 6 bar, nawet zegar to zapamiętał. Teraz to się zmieniło. Na jałowym w grudniu było ponad 3 bary niezależnie od temp. oleju, ale na 4krpm było 6,7. Olej jest 10W60, filtr ricambi. Nie wiem.

    Spalanie – trasa i miasto, mniej więcej pół na pół, z wyliczenia wyszło 9,6 l/100km, komputer pokazał 9,4 l/100 km. To z całego baku. W samym mieście i samej trasie, jeszcze nie wiem. Może być tak, że utrzyma normę. W trasie jak wracałam spalanie było wyższe, niż jak jechałam drugi raz. Zalewana jest VP racing. Drugi raz, to szacowałam na ok. 6l spalanie po tym jak zeszła wskazówka po 250km. Ale wymaga to powtórzenia. W mieście pali zdecydowanie więcej, zwłaszcza na klimie, ale przy takim napięciu na aku to oczywiste. Szacuję na klimie na 11-15l/100, bez klimy ok. 10l/100. Ładnie widać, jak zmienia korekcję, gdy wydłuży czas wtrysku. Za mało pomiarów.

    Test spalin:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	test_spalin2_1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	60.3 KB
ID:	233086
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	test_spalin2_2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	233087

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	test_spalin1_1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	53.6 KB
ID:	233088
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	test_spalin1_2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	47.7 KB
ID:	233089

    2x powtarzane, w różnych miejscach. Test 1 (2_1, 2_2 - po jeździe wjechałam, ale olej miał 95st). Test 2 (1_1, 1_2) czekałam, ale test był wykonany po załączeniu wentylatora. Problem jest taki, że diagnosta 1 najpierw dodał gwałtownie gazu i poszedł czarny dym. Nawet powiedział, że trupa badał nie będzie… bo mu zachrzani sondę... Tak, więc gwałtowne dodanie gazu powoduje czarny dym, jak przytrzymał, to dym miał tendencję do zanikania chyba. Taką miałam myśl, że ECU potrzebuje trochę czasu, żeby skompensować, czy ustawić dawkę paliwa, sama nie wiem…. HC nie było czuć, zapachu oleju też chyba nie, paliwa też nie. Sadza wylatuje. W jeździe nie widzę, ale nie otwierałam gwałtownie przepustnicy, bo silnik jest na docieraniu… Mam wrażenie, że czasem przy dodaniu gazu jest taki jakiś dźwięk, ale jeszcze nie wiem. Na zimnym na jałowym nie kopci, czuć HC nim się dobrze rozgrzeje, potem już nie. Diagnosta powiedział, żeby ją na wyższych obrotach przegonić, ale jest na docieraniu. Nie wiem, czy 2300 km łącznie to wystarczy.

    Stosując kryterium tego Pana: http://download.deccats.com/POP/DEC_3_fold_brochure.pdf , czyli calc.FT plus/minus 10% to nie jest zasilanie wtrysku. Niemniej jednak zwracałam też uwagę na pewne wartości ciśnienia paliwa. Muszę chyba sprawdzić w jeździe na max otwarciu TP jakie są parametry przepływu i parametrów paliwowych. Tego nie wiem.
    - Podciśnienie w kolektorze ssącym mierzyłam zegarem, tak dawała HC, że odpuściłam dalsze testy. Było 0,4, a podczas gwałtownego dodawania gazu pikowało do 1. Zgodnie z danymi to oznacza problem pierścień – tuleja. Nie ma danych dla JTS, niemniej jednak jest to silnik wolnossący.
    - Przy wymianie oleju, pobiorę próbkę i wyślę na analizę oleju. Innego pomysłu nie mam.
    - reszta to uzupełnienie logów, o te stany, których brakuje i parametry i badania oscyloskopem, na razie bez Px. Może chociaż oscylogramy się zmieniły na poprawne.

    Będzie ciężka usterka, zapłon nie wypada, jakby sterownik nie mógł dostroić silnika, wciąż zmieniają się warunki. Fatalna usterka – ECU nie reaguje gwałtownie kompensacją, przynajmniej w zakresie mieszanek uwarstwionych. Zastanawiałam się nad ciśnieniem na pompie, w odniesieniu do odpowietrzana baku paliwa. Teraz gdy tankowałam, tam było podciśnienie spore. Nie wiem, czy może to powodować złą pracę pompy paliwa i na razie uważam, że wciąż jest problem z przepływem powietrza.

    Wibracje są w środku – na silniku, wentylatorze, rurze dolotu, kolektorze ssących i tym co za nim, kolektorze wydechowym. Na aku, skrzynce bezpieczników, zbiorniczku wyrównawczym, sprężarce klimatyzacji nie ma wibracji. One czasem się minimalizują, w sensie odczucia na kierownicy. Jestem umówiona na kontrolę poduszek i sprawdzenie, ale w tej sytuacji, nie wiem, czy wpierw nie trzeba wykluczać innych rzeczy, jak w dislu.

    Nic, zbadam, zobaczę, ale nie mam po roku czekania dobrego nastroju. Zawsze lubiłam GT, ale nie mam funu z jazdy, mam cały czas w głowie myśl, czy przyciera się silnik. Może przesadzam, ale w grudniu przeczucie i obserwacje były słuszne, aż za słuszne. Nie chcę otwierać kolejny raz silnika, to jest pewne, ale muszę kilka razy otworzyć TP na max i pojechać kilka minut na mieszance jednorodnej.

    Skoro nigdy nie było czarnego dymu, może trzeba być dobrej myśli. Jest to dla mnie element nowości. W dislu czarny dym - zasilanie wtrysku i kompresja do sprawdzenia.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 12-08-2017 o 01:07

  3. #1513
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Nie znajduję specjalnego związku z zaworem VIS a podciśnieniem w kolektorze ssącym,mimo, że wraz z kolektorem stanowią elementy układu podciśnieniowego. W „komorze” zaworu jak przeczytałam powinien być zaworek zwrotny, który zapobiega wyrównywaniu się ciśnień. Tylko, że on wypuszcza podciśnienie już wtedy, gdy w kolektorze nie ma podciśnienia, a to znaczy, że działa. Tyle, że nie powoduje zwiększenia przepływu…
    - tylko, że wiem jak jest dokładnie zbudowany i jak te kanały w kolektorze idą. Jak?

    Nie wiem, czy kopci w jeździe, jechałam w nocy, ale chmury raczej za sobą nie zostawiam. Na pewno ECU steruje na wyższych obrotach na dopalanie paliwa, o czym świadczy przyspieszenie zapłonu. A jeśli tak to nie ma mocy… Tak nie wiem do końca czemu on ten zapłon może przyspieszać..

    Ale to problem przepływu albo zapłonu, z moich szacowań momentu obrotowego. Tyle, że zapłon jest kompensacją mieszanki na lambda 0,85 podczas przyspieszania. Na razie stawiam na przepływ, Od momentu przełączenia fazy rozrządu - silnik zaczyna tracić moc, bo nie ma odpowiedniego przepływu powietrza, tak mi się wydaje.
    - wysoka kompresja dynamiczna - przyspieszenie zapłonu może spowodować spalanie stukowe, spadek mocy i wzrost temp. silnika. Tylko, że gdyby ECU wykrył spalanie stukowe, raczej powinien zapłon opóźnić.
    - niska kompresja – spadek mocy, bez spalania stukowego.
    - w sumie, nie wiem. Nie zastanawiałam się nad tym, tyle, że z ciśnień silnika to raczej będzie wynikało, tak przynajmniej było przed naprawą…. Dlatego…
    - tankuję wysokooktanowe paliwo, jak się ma do kompresji dynamicznej, w sensie ciśnienie vs spalanie, nie wiem...

    To są możliwe przyczyny za niskiego podciśnienia w kolektorze ssącym, na jałowym:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nieprawidłowe_podciśnienie_w_kolektorze_przyczyny.png
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	213.5 KB
ID:	234121

    Pojechałam chwilkę na wyższych obrotach i otworzyłam przepustnicę na max. Za tydzień jak będę jechać, powtórzę testy. Biorąc pod uwagę, jak się zachowuje to podciśnienie podczas max otwarcia TP i parametry olejowe, zostają chyba fazy, kompresja. Bez badania kompresji dynamicznej się chyba nie obejdzie… Na razie nie używałam oscyloskopu, ale muszę zobaczyć co się zmieniło, jak wygląda balans i rozkład sił na wale, itd... a co nie zmieniło się ... Tak trochę i się boję, i przez to nie chce mi się zaglądać, ale zmieniło się coś. Nie chce mi się, bo nie ma to znaczenia, i tak każdy warsztat czy zakład tego nie weźmie pod uwagę. Kompresja statyczna... ale ona jest, może być co najwyżej za wysoka.

    Logi_GT_250817.zip
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 27-08-2017 o 21:00

  4. #1514
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Parametr rozgrzewanie silnika – zmiana w MES na wykonane, oznacza, że ECU zarejestrowało maksymalną dopuszczalną temperaturę w zakresie specyfikowanych obrotów i czasie. Nie dotyczy biegu jałowego, bo badane jest przy najwyższej wydajności pracy układu wodnego. W powiązaniu z logiką działania wskaźnika w kabinie w GT – jest to b. ważny parametr i ma niekorzystne znaczenie rokownicze. Obala to też kilka mitów...

  5. #1515
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - pogromcy mitów ?
    - tak na marginesie to mam prośbę o wykonanie i podanie na forum spisu PID-ów z auta.
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...bluetooth.html
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #1516
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - pogromcy mitów ?
    Tak.
    A o jaki mit chodzi? I czy musi być poprzez telefon?

    Mam iOS i nie mam bezprzewodowego interfejsu. Na iOS jest inna aplikacja, OBD car doctor, ale to będą te same PIDy SAE, może być najwyżej różnica w ilości. Większość SAE ma jeden numer, komunikacja jest tylko inna. Nie wszystkie są obsługiwane przez sterownik. FIAT ma też niestety swoje PIDy i każdy może mieć swoje. Istotne by je przetestować, te swoje.

    Jak może być inna aplikacja zgodna dla iOS?, to mogę próbować się łączyć i podać spis, o ile nowsza aplikacja na telefon może pokazać więcej PIDów niż scanxl, scanmaster i modiag, łącznie. Tzn. że apki są dla nowszych samochodów i pokazują co innego. Bo jak te same, to nie ma sensu telefonu angażować. Nie wiem jak z Iphonem i interfejsem?

    Mogę spisać z PC-towych programów, ale żeby dotrzeć do numerów, musiałabym patrzeć przez terminal. To mogę zrobić prawie od ręki, jutro, albo w sobotę, wtedy ruszam zlogować GT po 10kkm i wymianie świec.

    SAE, czy wszystkie zgodne?
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 23-11-2017 o 13:07

  7. #1517
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS
    Postów
    17

    Domyślnie

    6 lat ciągłej walki i dążenia do celu godne podziwu, ale czy nie lepiej było zastosować jakieś standalone np. megasquirt (nawet na alfaowners próbowali zmniejszyć restrykcje softu, żeby nie sypał co chwile check'ami) wywalić wszystko co zbędne czujniki i te dziadowskie śniedziejące kostki, katy, wałki balansowe, nawet zmienić blok na ten z 1.8TS (lżejszy bez miejsc na wałki balansowe). Zablokować/usunąć wariator, może sportowe wałki. Były mocne silniki bez zmiennych faz rozrządu np c20xe 150km 196Nm (bez kata 20xe 156/203). Bez tych wszystkich wynalazków a spalanie podobne. Normy emisji spalin zniszczyły motoryzacje.
    Przeglądając fora alfy doszedłem do wniosku że w tym samochodzie praktycznie wszystko może się popsuć: wałki, panewki, wariator, lambdy, katy, cewki, wtryskiwacze, alternator itp. A najgorsze to, że nowe silniki nie trzymają normy(JTS miały przeważnie około 150km te z problemami nagaru nawet 120, natomiast 2-litrowe TS'y jakieś 140) Czy naprawde jest aż tak źle ??

  8. #1518
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    Parametr rozgrzewanie silnika – zmiana w MES na wykonane, oznacza, że ECU zarejestrowało maksymalną dopuszczalną temperaturę w zakresie specyfikowanych obrotów i czasie. Nie dotyczy biegu jałowego, bo badane jest przy najwyższej wydajności pracy układu wodnego. W powiązaniu z logiką działania wskaźnika w kabinie w GT – jest to b. ważny parametr i ma niekorzystne znaczenie rokownicze. Obala to też kilka mitów...
    Poza namiętnym korzystaniem z translatora by udawać eksperta wszystko poza tym OK?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #1519
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał TooToo Zobacz post
    6 lat ciągłej walki i dążenia do celu godne podziwu, ale czy nie lepiej było zastosować jakieś standalone np. megasquirt (nawet na alfaowners próbowali zmniejszyć restrykcje softu, żeby nie sypał co chwile check'ami) wywalić wszystko co zbędne czujniki i te dziadowskie śniedziejące kostki, katy, wałki balansowe, nawet zmienić blok na ten z 1.8TS (lżejszy bez miejsc na wałki balansowe). Zablokować/usunąć wariator, może sportowe wałki. Były mocne silniki bez zmiennych faz rozrządu np c20xe 150km 196Nm (bez kata 20xe 156/203). Bez tych wszystkich wynalazków a spalanie podobne. Normy emisji spalin zniszczyły motoryzacje.
    Przeglądając fora alfy doszedłem do wniosku że w tym samochodzie praktycznie wszystko może się popsuć: wałki, panewki, wariator, lambdy, katy, cewki, wtryskiwacze, alternator itp. A najgorsze to, że nowe silniki nie trzymają normy(JTS miały przeważnie około 150km te z problemami nagaru nawet 120, natomiast 2-litrowe TS'y jakieś 140) Czy naprawde jest aż tak źle ??
    Pisząc najkrócej jak się da, mam inne zdanie w wielu punktach tu wymienionych. Nadrzędna dla mnie jest poprawna kompensacja i emisja spalin, a ona jest możliwa, podobnie jak to, że nie walą błędami.
    - nie wiem, jaką ma teraz stratę mocy. Jestem przed hamowaniem, innymi badaniami, z logów ze stratą mniejszą niż przed 1 remontem i po 1 remoncie. Szukam wiarygodnej hamowni 4x4, z możliwością podpięcia mojego laptopa na jeden pomiar, aby mieć porównanie z tym co pokazuje sterownik. Po Nowym Roku.
    - nie byłoby lepiej,
    - co dalej, nie wiem, zależy od wyników - nie czy, a ile straty i dlaczego, i tempo zmian. Realiów w szlifierniach nie zmienię.

    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    Parametr rozgrzewanie silnika – zmiana w MES na wykonane, oznacza, że ECU zarejestrowało maksymalną dopuszczalną temperaturę w zakresie specyfikowanych obrotów i czasie. Nie dotyczy biegu jałowego, bo badane jest przy najwyższej wydajności pracy układu wodnego. W powiązaniu z logiką działania wskaźnika w kabinie w GT – jest to b. ważny parametr i ma niekorzystne znaczenie rokownicze. Obala to też kilka mitów...
    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Poza namiętnym korzystaniem z translatora by udawać eksperta wszystko poza tym OK?
    - Sugerujesz, abym teraz pojechała do mechanika i kwestionowała poprawność pracy układu chłodzenia w GT? Wiem, że nie muszę.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 31-12-2017 o 03:19

  10. #1520
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    Pisząc najkrócej jak się da, mam inne zdanie w wielu punktach tu wymienionych. Nadrzędna dla mnie jest poprawna kompensacja i emisja spalin, a ona jest możliwa, podobnie jak to, że nie walą błędami.
    - nie wiem, jaką ma teraz stratę mocy. Jestem przed hamowaniem, innymi badaniami, z logów ze stratą mniejszą niż przed 1 remontem i po 1 remoncie. Szukam wiarygodnej hamowni 4x4, z możliwością podpięcia mojego laptopa na jeden pomiar, aby mieć porównanie z tym co pokazuje sterownik. Po Nowym Roku.
    - nie byłoby lepiej,
    - co dalej, nie wiem, zależy od wyników - nie czy, a ile straty i dlaczego, i tempo zmian. Realiów w szlifierniach nie zmienię.
    Co do emisji spalin to nawet starsze auta mogą spełniać normy euro4 -gdzieś czytałem artykuł o mercedesie z lat 90 po wymianie katalizatora na jakiś universalny ceramiczny spełniał normy euro 4. Spalanie także może być "niskie" np moje drugie auto opel manta z 1979 z 2litrowym cihem spala praktycznie tyle samo jak nasze JTS.

    Jak sądzisz czy przy przebiegu 92k km mógł paść katalizator, w ostatnim czasie już 2 raz mam check - błąd na 2 katalizatorze. Tylko i wyłącznie ten błąd, po skasowaniu wraca po przejechaniu około 200km. Czy to może te wadliwe połączenia sond lambda (nie pokazuje błędów na nich).

Podobne wątki

  1. Reset parametrów, logi i ich ocena-prośba o pomoc
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 18:53
  2. Prośba o pomoc ocena parametrów - falowanie obrotów 2.5 V6
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 12:06
  3. Prośba o sprawdzenie parametrów
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 20:26
  4. Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:47
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory