Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: alfa156 szarpie przerywa

  1. #1
    andri25
    Gość

    Domyślnie alfa156 szarpie przerywa

    Witam mam problem, mianowicie moja Alfa szarpie zdarza jej sie to najczesciej przy gwaltownym dodawaniu lub odejmowaniu gazu, czasem występuje to rowniez przy zmianie biegów. Staje sie to dość wkurzajace bylem u mechanika cieszacego sie dobra sławą w moim miescie to powiedzial mi ze to sprawa elektryki i cos z obrotami i on sie tym nie zajmuje. Miał ktos podobny problem? Wie ktos jaka moze byc tego przyczyna?

  2. #2
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    podpinal pod komputer? Jezeli nie to pierwsze co to podepnij alfe pod komputer i wszystko sie dowiesz. Mozliwe ze padl przeplywomierz.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody 25
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gostyń wlkp.
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 - 155 KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    moze byc przeplywomiez moga byc swiece albo kable wysokiego napiecia lub tez nie szczelny kolektor ssacy , albo jeszcze jest opcja ze cos jest nie tak z przepustnica ( np.zabrudzona jest i wystarczy przemyc benzynka). A powiedz kolego czy drzy Ci zbyt mocno silnik na biegu jalowym i czy slychac z silnika popierdywanie?? Jesli tak to zajmij sie najpierw sprawa przewodow wysokiego napiecia a jak to nie zda egzaminu to nastepnie cewki lub swiece.

  4. #4
    andri25
    Gość

    Domyślnie

    ok jade jutro na komputer, bo dzis jade po zimówki. Młody 25 nie odczuwam jakiegos zbyt mocnego drżenia ani dziwnych dźwięków

  5. #5
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    zobacz czy Ci przewód od podciśnienia nie spadł(idzie on pod przepustnicą i wchodzi w kolektor ssący.

  6. #6
    Macioł
    Gość

    Domyślnie

    Mam identyczny problem. Wymienione przewody, cewki, świece, silniczek krokowy, przepływomierz przepustnica wyczyszczona na glanc a jak problem był tak nadal jest... :/ Jak zimny na luzie kuleje i faluja niergularnie obroty a jak temperatura podskoczy do okolo 80-90stopni (co trwa okolo 20min :/) chodzi troszke rowniej jeszcze nie jest to.. Mechanicy rozkładają rece :/ jeden jeszcze ostatnio wydedukował coś ze gdzieś dostaje lewe powietrze przytykał kawałek kartki do tlumika i ze niby cos tam zaciągalo a niby powinno wypychać tylko.. Może ktoś z kolegów znał by odpowiedz na moje problemy lub miał już taki przypadek?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli to tylko zwykłe falowanie to tematów o tym jest wiele.
    Nikt nie wynalazł na to złotego środka, ale zwykle pomaga reset ECU- przynajmniej na jakiś czas.
    Ostatnio doszliśmy do wniosku, że tylko upgrade ECU załatwi problem.
    Natomiast jeśli samochód szarpie, nie ciągnie jak należy, to często winny jest przepływomierz.
    To, że go czyściłeś nic nie znaczy - tam jest w środku elektronika, która pada i żadne czyszczenie nie pomoże.
    Najlepiej podmienić od kogoś na chwilę sprawny, żeby mieć całkowitą pewność.

  8. #8
    Macioł
    Gość

    Domyślnie

    To, że go czyściłeś nic nie znaczy - tam jest w środku elektronika, która pada i żadne czyszczenie nie pomoże.

    Przepływomierz wymieniony tylko przepustnica czyszczona ale i tak nie chodzi jak powinien... :/

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A robiłeś reset ECU.
    Po wymianie krokowego reset jest niezbędny?
    Teoretycznie można zrobić tylko reset krokowego, ale najlepiej ECU - to załatwia sprawę wszystkiego.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Koledzy Pomocy.... w końcu dopadło i moją Alfinę :-(
    Silnik 1.9 JTDm 150KM

    Na biegu jałowym czasami delikatnie szarpnie silnikiem, zaniepokoiło mnie to więc zabrałem Alfinkę na przejażdżkę. Podczas przyspieszania również szarpie/przerywa..... po chwili piiib i GO TO DEALER...

    No więc podpięcie pod ALFAOBD i.... błąd P0204
    - wtryskiwacz cylindra 4...... (o mało nie dostałem zawału serca)

    korekty na biegu jałowym w normie (do 0.5) na wszystkich wtryskiwaczach (no chyba że zaczyna poszarpywać to wtedy coś tam "skaczą")
    natomiast podczas przyspieszania (gaz w podłodze i wtedy silnik szarpie/przerywa) korekta na 4 cylindrze dochodzi do +5!!!

    Podpowiedzcie jaki jest najłagodniejszy scenariusz a jaki najgorszy, czy poradzę sobie z tym sam, czy raczej warsztat?

Podobne wątki

  1. 1.9 JTDm 16v - Szarpie/Przerywa gdy nagrzany.
    Utworzone przez Astin w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 18:23
  2. [33] 1.7 IE szarpie/przerywa/gaśnie na niskich obrotach
    Utworzone przez AR_156 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 08:11
  3. [155] 155 szarpie przerywa przy 4,5tys obr/min na 5 biegu
    Utworzone przez dugi_opole w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 21:23
  4. 2.0 TS przerywa, szarpie
    Utworzone przez 16v w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 20:24
  5. (166) przerywa i szarpie
    Utworzone przez pedro w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 02:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory