Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zamiana koła dwumasowego na jednomasowe

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    Bravo 1.4 T-JET 150
    Postów
    109

    Domyślnie Zamiana koła dwumasowego na jednomasowe

    Witam jak w temacie chciałem zorientowac sie czy taka operacja jest wykonalna . Wyczytałem ze w wersjach jtd do 105km mozna je zastapic jednomasowym , ale co dalej jakie sprzegło czy to samo zostaje . Jestem poprostu ciekaw czy ktos na forum przerobił taki temat . jesli tak to niech opisze jak i z czego zastapił

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vivaldi
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 1.9JTD 16V
    Postów
    62

    Domyślnie

    Czy jest to możliwe to nie wiem. Ale tarczę sprzęgła też byś musiał wymienić. Z mojego niewielkiego doświadczenia wiem, że jak jest koło dwumasowe to nie ma tłumienia drgań w tarczy sprzęgła. Jak jest zwykłe koło to sprężyny tłumiące drgania są w tarczy.

  3. #3
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Wieczorem machnę Ci PW co i jak

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    zeby mniej rzezbic, moznaby sie zorientowac czy by nie pasowalo od Doblo np z 2001 roku, byl tam 1.9 D z kolem zamachowym po prostu sprzeglo na sprezynach, tak jak wyzej napisane by musialo byc, zeby skrzynia po tylku nie dostala - 71734908 sprzeglo OEM oraz zamach 71787752 - ten zestaw mam na mysli
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Temat już był na forum. Ja osobiście nie polecam bo jeździłem dwoma autami z takim patentem i uwierzcie mi, że nie jest to warte takiej męki, jaką przechodzi cała karoseria, silnik i układ przeniesienia napędu. Zresztą obydwa te zamienniki z Valeo zostały zareklamowane i reklamację uwzględniono a sam pracownik BOK tej firmy potwierdził, że to małe nieporozumienie jest.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    Bravo 1.4 T-JET 150
    Postów
    109

    Domyślnie

    http://polishcartrader.co.uk/pl/comp...9jtd13jtd.html chodziło mi tylko o ten artykuł gdzie wyraznie napisane ze mozna zastapic koło dwumasowe wiec byłem ciekaw , co i jak a wiem ze polak potrafi

  7. #7
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Jest jeszcze opcja od 1.8TS

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    Bravo 1.4 T-JET 150
    Postów
    109

    Domyślnie

    czyli spoko praktycznie mozna włozyc od 1.8 TS tylko ze jest ale tam jest prawie o 100Nm mniej, wiec jak by cos takiego jezdziło ? myślałem ze ktos na forum przerobił ten temat i sie wypowie jak to jezdzi i sie spisuje

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kastner Zobacz post
    czyli spoko praktycznie mozna włozyc od 1.8 TS tylko ze jest ale tam jest prawie o 100Nm mniej, wiec jak by cos takiego jezdziło ? myślałem ze ktos na forum przerobił ten temat i sie wypowie jak to jezdzi i sie spisuje
    A czy ja nie pisałem, że to poroniony pomysł? Gdyby się sprawdzało to już byś miał na allegro całą masę takich zestawów. Nawet Valeo się wycofało z tych wynalazków więc odpuście sobie. Chyba, że ktoś lubi, jak mu się trzęsie całe auto podczas rozpędzania z np 1800 obr. Przy momencie jakie generują JTD ( i jego nagłym przyroście) oraz drganiach obecność takiego patentu nie jest wymysłem fabryki. Jeździłem z takim czymś w passacie, golfie IV (zaadaptowane z leona 90KM) oraz w sprinterze 316CDi i nie mam zamiaru opisywać po raz któryś jak źle to działało...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 19-11-2017, 00:26
  2. Zmiana koła dwumasowego na jednomasowe. JTD
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 17:48
  3. [JTD] Konwersja koła dwumasowego na jednomasowe - sztywne
    Utworzone przez crackers w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 07:46
  4. Proszę o oględziny koła dwumasowego
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:22
  5. Wymian koła dwumasowego w 2.4
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory