Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Pomocy wymieniłem wszystko i dalej puka w zawieszeniu

  1. #1
    bartek78
    Gość

    Domyślnie Pomocy wymieniłem wszystko i dalej puka w zawieszeniu

    Witam posiadam alfe romeo 156 2.0jts w maju wymieniłem całe zawieszenie to znaczy wszystkie wachacze z przodu do dzisiaj zrobiłem ok3000tys kilometrów tak mi zaczeło pukać z przodu że az się przestraszyłem pojechałem na stację diagnostyczną na sprawdzenie tam fachowcy wzieli na szarpaki poruszali trochę łomikami i stwierdzili ze to nie wachacze tylko końcówki drążka i tak zaczełem wymieniać i jeżdzić na stacje na sprawdzenie, wymieniłem wszystko drążki kierownicze końcówki łączniki tuleje i dalej wali byłem na czterech stacjach i wszyscy twierdzą że to nie wachacze mówia że może amortyzatory ale mi przed wymianą wachaczy na nowe tak samo pukało i skrzypiało nie wiem juz co robić czy kupować nowe wachacze pomóżcie może znacie jakieś dobre firmy z ktorych mógłbym kupić inne wachacze.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    a sprawdzaleś poduchy stabilizatora ? mi też nieźle napierniczają

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    1. Jakie wachacze kupiłeś?
    2. Wymieniałeś gumy na stabilizatorze? (jak nie - masz pierwszego podejrzanego)
    3. W jakim stanie maglownica? Magiel też może tak strzelać.
    4. Kiedy strzela, co to za odgłosy? W jakim stanie poduszki silnika masz?

    W alfie po wymianie zawieszenia i postawieniu auta na koła trzeba dokręcić śruby dolnych wachaczy. Jesli ktoś tego nie zrobił - zrób to.

  4. #4
    bartek78
    Gość

    Domyślnie

    Teraz to już nie pamiętam jakiej marki ale było to w maju kosztowały za komplet 500zł i na początku nie pukało a teraz po nocce skrzypią a póżniej pukanie nawet na delikatnej dziurce a maglownica chyba jak wymieniali drążki i końcówki to by sie kapneli że coś z nią jest nie tak a poduszki silnika nie wiem byłem na czterech stacjach diagnostycznych i nic nie stwierdzili ale słyszałem że szarpaki wcale nie muszą wykryć rozwalonego wachacza

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar krzysiek25011
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    okolice Koszalina/Sławno
    Auto
    alfa romeo 156 1.9jtd 98r 105km
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek78 Zobacz post
    Teraz to już nie pamiętam jakiej marki ale było to w maju kosztowały za komplet 500zł i na początku nie pukało a teraz po nocce skrzypią a póżniej pukanie nawet na delikatnej dziurce a maglownica chyba jak wymieniali drążki i końcówki to by sie kapneli że coś z nią jest nie tak a poduszki silnika nie wiem byłem na czterech stacjach diagnostycznych i nic nie stwierdzili ale słyszałem że szarpaki wcale nie muszą wykryć rozwalonego wachacza
    Kolego powiem tak jak za cały komplet wahaczy przednich zaplaciles 500zl to pewnie kupiles ten szajs z allegro FAST czy jak mu tam.
    Ja tez wlczylem z zawieszeniem i jezdzilem po stacjach djagnostycznych i mowili ze wszystko jest ok.a wymienione mialem wszystkie wahacze a dalej pukalo w koncu z polecenia goscia z KOSMAZU to taka firma ktora naprawia zawiasy w autach trafilem na stacje diagnostyczna PZMot na ul.BOWID w Koszalinie i tam jest taki młody kolo w okularach zbadał auto i wyszło ze to tuleje stabilizatora sa wyrobione no i mial racje. Tobie tez polece ta stacje i tego goscia bo robi to dokladnie.No i pozdrawiam kolege z Koszalina
    Dodam jeszcze ze jak kupilem alfke to tez ten syf z allegro byl tam nazywaly sie fast górne a dolne Qap czy jakos tak.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek25011 ; 22-11-2011 o 21:07

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Osobiście na 99% obstawiam, że to są gumy pod stabilizatorem. Dwa lata temu też wymieniłem całe zawieszenie (bez amorów i drążków) i cały czas pukało. Wymieniłem potem dwie gumy pod stabilizatorem i jak ręką odjął. Kup te gumy i wymień. Jeśli chodzi o skrzypienie to podejrzewam, że kiepska guma był użyta przy wykonaniu tulei wahaczy i przy obecnych warunkach atmosferycznych dostały wilgoci i sobie skrzypią. Miałem tam w poprzednim komplecie wahaczy - bodajże właśnie FAST. P.S. jak wymieniałeś drążki i wahacze to zalecam zrobić zbieżność. Pozdrawiam. Zawarte w moim poście informacje nie są teoretyczne tylko z doświadczenia.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja włąśnie mam podobna sytyację, wszystko git tylko cos stuka czasem na zakrętach, stabilizator wymieniony i dalej to samo, wyszło ze magiel sie kończy i to jest powodem stukania

  8. #8
    bartek78
    Gość

    Domyślnie

    Witam ja byłem na trzech stacjach w elektrowni na morskiej w bodexie i u makulskiego wszędzie mi mówili że jest ok.Też właśnie słyszalem o tej stacji koło zordu pojade tam i sprawdzę a gumy stabilizatora mam kupione tylko u makulskiego nie chcieli mi wymienić po powiedzieli że trzeba całą zawiechę trzeba zwalać i jest to dużo roboty pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek78 Zobacz post
    u makulskiego nie chcieli mi wymienić po powiedzieli że trzeba całą zawiechę trzeba zwalać i jest to dużo roboty pozdrawiam
    To zejebiści mechanicy tam są
    Chyba, że nie chcieli Cie naciągać ze względu na roboczo-godziny

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar krzysiek25011
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    okolice Koszalina/Sławno
    Auto
    alfa romeo 156 1.9jtd 98r 105km
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek78 Zobacz post
    Witam ja byłem na trzech stacjach w elektrowni na morskiej w bodexie i u makulskiego wszędzie mi mówili że jest ok.Też właśnie słyszalem o tej stacji koło zordu pojade tam i sprawdzę a gumy stabilizatora mam kupione tylko u makulskiego nie chcieli mi wymienić po powiedzieli że trzeba całą zawiechę trzeba zwalać i jest to dużo roboty pozdrawiam
    Kolego nie musisz całego zawieszenia zwalac to kit jakis ja zrobilem to sam w garażu bez kanalu bo za wymiane mi powiedzial 150pln w KOSMAZIE na ul.Lnianej a ze ja taki żydek jestem to stwierdziłem ze sam zrobie i powiem ci ze nigdy wiecej bo kupa roboty tam jest.Jak juz zbadasz i bedziesz wiedzal ze to te tuleje staba to podjec do Kosmazu im to zajmie pewnie ze 2h a koszt nie taki straszny bo jak wspominalem mi powiedzieli 150pln za sama robote bo gumy mialem swoje.Ale podjedz tam na ta stacje diagnostyczna niech zbadaja u mnie szarpakiem nie wykryl nic i kazal mi wysiasc z auta i bujac a on tam na dole podglądał i wybadał.
    Jak cos to daj znac bo jestem ciekawy jak sie temat potoczy.Sorki za błedy.Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Wymieniłem silnik ale nie wszystko pasuje :(
    Utworzone przez bbrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 16:13
  2. Wymieniłem przepływomierz i dalej problem
    Utworzone przez Kazimierz1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 12:04
  3. Wymieniłem wszystko w swojej Alfie...
    Utworzone przez lukash0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 21:39
  4. Wymieniłem górne wahacze, a dalej stuka
    Utworzone przez alfatita w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 07:46
  5. [145] Coś wali, stuka, puka, z przodu w zawieszeniu
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory