Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Pomocy wymieniłem wszystko i dalej puka w zawieszeniu

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Rybnik / Bielsko Biała
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8
    Postów
    30

    Domyślnie

    ja miałem tak ze wymieniłem całe zawieszenie z przodu (12czesci) i było idealnie przez 1000 km potem zaczeło stkuać i z każdą 100km coraz gozej i po długim szukaniu na diagnostyce wyszło że puściła śróba która trzymie całosć przedniego zawieszenia tzw kołyska chyba bo nie pamiętam jak sie to nazywało a odczucia były takie że byłem pewien że wachacze stukają.

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Tutaj się zgodzę z przedmówcą mnie też to spotkało - miałem niedokręconą śrubę od dolnego wahacza i było słychać stuki.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Właśnie też jestem po wymianie i też stuka (nie wymieniałem sam) na większych nierównościach. Na przykład na równym bruku jest OK, ale jak najadę na większą nierówność pojawia się stuk podobny do zużytego wahacza.
    Zastanawiałem się jeszcze nad sprężyną-czy jest cała.

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 2000r Cosmo-blu
    Postów
    18

    Domyślnie

    koledzy ma podobny temat, wymienione całe zawieszenie przód na TRW, oprócz amorów i właśnie przede wszystkim przy skręcaniu słyszę delikatne stuki...

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rado
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa 156 1.8 16V
    Postów
    54

    Domyślnie

    Najczęstszym powodem stukania w zawieszeniu przednim są właśnie gumy stabilizatora,wymieniamy wahacze,łączniki a nie wymieniamy gum chyba ze względu na nie zbyt ciekawy dostęp.U mnie było podobnie zawias z przodu wymieniony poza gumami i dalej stukało po wymianie gum stabilizatora nastąpiła cisza
    Radomski Klub Alfa Romeo
    www.Alfa.Radom.pl

  6. #16
    Legion86
    Gość

    Domyślnie

    Ja wymienilem wachacze ok 4 tyg temu i od pewnego czasu po wymianie samochod zaczal mi tanczyc na drodze:/ lekkie znieksztalcenie jezdni i kierownica skreca gdzie jej sie podoba:/CO MOZE BYC TEGO PRZYCZYNA?(przed wymiana nie bylo tego problemu)prosze o pomoc

  7. #17
    Luc156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Legion86 Zobacz post
    Ja wymienilem wachacze ok 4 tyg temu i od pewnego czasu po wymianie samochod zaczal mi tanczyc na drodze:/ lekkie znieksztalcenie jezdni i kierownica skreca gdzie jej sie podoba:/CO MOZE BYC TEGO PRZYCZYNA?(przed wymiana nie bylo tego problemu)prosze o pomoc
    a zbierznosc zrobiona po remonciku kolego???

    skorzystam z okazji i spytam o maglownice bo mam tez auto po wymianie wszystkiego z przodu i tez stuka z prawej strony i mechanik mi powiedzial no i zapomnialem jak to sie zwie....
    z maglownicy wychodzi i jest do kola przykrecone na sforzniu i tym sie zbierznosc ustawia to tak w skrocie ...
    jak to ramie sie nazywa calosc co z magla wychodzi???
    i czy lewe i prawe jest takie samo?
    Ostatnio edytowane przez Luc156 ; 18-01-2012 o 20:11 Powód: ups

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek25011 Zobacz post
    Kolego powiem tak jak za cały komplet wahaczy przednich zaplaciles 500zl to pewnie kupiles ten szajs z allegro FAST czy jak mu tam.
    Ja tez wlczylem z zawieszeniem i jezdzilem po stacjach djagnostycznych i mowili ze wszystko jest ok.a wymienione mialem wszystkie wahacze a dalej pukalo w koncu z polecenia goscia z KOSMAZU to taka firma ktora naprawia zawiasy w autach trafilem na stacje diagnostyczna PZMot na ul.BOWID w Koszalinie i tam jest taki młody kolo w okularach zbadał auto i wyszło ze to tuleje stabilizatora sa wyrobione no i mial racje. Tobie tez polece ta stacje i tego goscia bo robi to dokladnie.No i pozdrawiam kolege z Koszalina
    Dodam jeszcze ze jak kupilem alfke to tez ten syf z allegro byl tam nazywaly sie fast górne a dolne Qap czy jakos tak.
    Kolego - nim zaczniesz coś nazywać szajsem, może najpierw to przetestuj. Taka zwykła prosta zasada. Ja mogę nazwać szajsem obecne TRW czy Lemfordery, bo wytrzymują mniejsze dystanse, niż Fasty. I co Ty na to?
    Jeśli w 156 jest wymieniony cały zawias z przodu + zregenerowany KOMPLETNY stabilizator (a nie tylko wymienione łączniki) to nie ma prawa tam nic pukać.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rado Zobacz post
    Najczęstszym powodem stukania w zawieszeniu przednim są właśnie gumy stabilizatora,wymieniamy wahacze,łączniki a nie wymieniamy gum chyba ze względu na nie zbyt ciekawy dostęp.U mnie było podobnie zawias z przodu wymieniony poza gumami i dalej stukało po wymianie gum stabilizatora nastąpiła cisza
    U mnie właśnie stukały stabilizatory. Tylko miałem szczęście trafić na kumatego diagnostę , który to bezbłędnie zdiagnozował.
    Koszt tulejki 6zł + 110zł za robociznę na stronę w ASO.
    Moja Bella

  10. #20
    bodzio8324
    Gość

    Domyślnie

    też miałem podobnie, zawias zmieniony a tu czasem coś postukuje, podjechałem na trzepaki a tam diagnosta mówi mi że wszystko dobrze, a jakby było dobrze to by nie stukało, po wymianie gum na stabilizatorze już nic nie stuka.

Podobne wątki

  1. Wymieniłem silnik ale nie wszystko pasuje :(
    Utworzone przez bbrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 16:13
  2. Wymieniłem przepływomierz i dalej problem
    Utworzone przez Kazimierz1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 12:04
  3. Wymieniłem wszystko w swojej Alfie...
    Utworzone przez lukash0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 21:39
  4. Wymieniłem górne wahacze, a dalej stuka
    Utworzone przez alfatita w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 07:46
  5. [145] Coś wali, stuka, puka, z przodu w zawieszeniu
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory