Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Wpadający pedał hamulca alfa 156

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Pedał zazwyczaj wpada w następujących przypadkach:
    -zapowietrzony układ
    -puchnące lub nieszczelne przewody/zaciski
    -przepuszczająca pompa
    -wrzenie płynu układzie (stary płyn, albo nieodbijający grzejący się zacisk)
    Wybierz sobie co ci pasuje
    ja mam inny problem w innym autku, zapadal sie pedal hamulca trzeba bylo puscic i ponownie nacisnac wtedy hamowal juz po lekkim nacisnieciu, wykluczylem przepuszczajace przewody, zapowietrzenie, na przodzie tarcze ok z tylu bebny (autko bez absu), za to pompa byla wilgotna, no to pompa hamulcowa do wymiany, po wymianie hamuje bez zarzutow, tylko, ze teraz zaczyna porzadnie hamowac tak od polowy pedalu hamulca, a w alfie w zasadzie juz po lekkim nacisnieciu czuc opor i zaczyna hamowac, czy to moze byc spowodowane?

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Sprawdź, czy nie ma jeszcze gdzieś wycieków - włącznie z cylinderkami w tylnych hamulcach.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rado
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa 156 1.8 16V
    Postów
    54

    Domyślnie

    Po wymianie pompy hamulcowej na nową(włoska firmy AP) i ponownym odpowietrzeniu hamulce nadal bez zmian,pedał wpadający praktycznie w podłogę i słabe hamowanie,abs działający i wyczuwalny pod pedałem,odpowietrzane i od tylnego koła do przodu i od najbliżej położonego przy pompie- żadnych rezultatów... Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ? co może być przyczyną tej usterki? a może jest specjalna metoda odpowietrzania układu z abs w ts-ach? czytałem coś o metodzie odnośnie kręcenia kołami tylnymi by odpowietrzyć przód, ale nie jest to dokładnie opisane,czy jest to prawdą?
    Radomski Klub Alfa Romeo
    www.Alfa.Radom.pl

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Współczuje.
    Można się pochlastać z wściekłości.
    Moja Bella

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    A jak wyglądają z tyłu przewody elastyczne?? Może to ich wina?? Może też być tak, że jest jakiś brud gdzieś w układzie hamulcowym, który powoduje że zaraz za nim robi się bańka powietrzna i ciężko to odpowietrzyć. Spróbuj zrobić może jeszcze coś takiego - zdejm wszystkie 4 koła, odkręć odpowietrzniki i zostaw tak na jakąś godzinkę (oczywiście podstaw jakieś naczynie pod zaciski aby płyn sobie skapywał). Jak standardowe odpowietrzanie nie pomaga to może to pomoże

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Może warto by jednak skorzystać z wyspecjalizowanego warsztatu, dysponującego urządzeniem ciśnieniowym do odpowietrzania hamulców.
    Urządzenia takie wymyślono po to, aby nie było kłopotów z odpowietrzaniem układów hamulcowych z ABS.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rado
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa 156 1.8 16V
    Postów
    54

    Domyślnie

    Przy każdym kole przewód elastyczny wymieniony na nowy,hamulce tyle razy były odpowietrzane i tyle płynu przez nie przeleciało,że gdyby nawet jakiś brud gdzieś się zaplątał już dawno by został wypompowany.Jeśli chodzi o odpowietrzanie ciśnieniowe to byłem w warsztacie i tak właśnie odpowietrzali(za pierwszym razem kiedy pompa hamulcowa była wymieniona na używkę)nie dali razy odpowietrzyć hamulca, później Ci pseudo fachowcy wymyślili,że pompa abs-u uszkodzona i to po jej stronie leży wina i nie można odpowietrzyć układu,pompa abs-u została podmieniona na inną(o takim samym numerze boscha)stwierdzili,że hamulce odpowietrzone i wszystko ok,ale to była tylko ich teoria ponieważ hamulce wcale się nie poprawiły,pedał nadal wpada w podłogę...
    Radomski Klub Alfa Romeo
    www.Alfa.Radom.pl

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    To nie ma bata, masz zapowietrzone hamulce tylko teraz pytanie gdzie są zapowietrzone i co powoduje to zapowietrzenie hamulców...

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 1998r.
    Postów
    31

    Domyślnie

    zwróc uwagę na wysprzeglik sprzęgła u mnie jest on pod akumulatorem i też pracuje na płyn hamulcowy może tam masz przegnity stalowy wężyk i sie zapowietrza

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rado
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa 156 1.8 16V
    Postów
    54

    Domyślnie

    jutro jeszcze zerknę,ale gdyby był uszkodzony to tym samym płyn by uciekał,a jeszcze jedno orientuje się ktoś czy przy odpowietrzaniu hamulca sprzęgło również trzeba odpowietrzać?ze sprzęgłem wszystko ok,chodzi lekko bez problemowo
    Radomski Klub Alfa Romeo
    www.Alfa.Radom.pl

Podobne wątki

  1. Wpadający pedał hamulca
    Utworzone przez songo1s w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 07:45
  2. wpadający pedał sprzęgła
    Utworzone przez nauboczu w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 18:04
  3. Hamulce - powili wpadający pedał.
    Utworzone przez pwr79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 16:25
  4. Alfa 156 jtd-m. Wpadający pedał sprzęgła.
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 20:19
  5. Wpadający pedał gazu gdzie wtyczka obd2
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 14:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory