Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [156] Sprężyny tylne, wzmocnione

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie [156] Sprężyny tylne, wzmocnione

    Koledzy, z góry przepraszam, bo pewnie temat był poruszany, ale wyszukiwarka mnie tu chyba nie lubi, bo nigdy nic nie moge znaleźć.

    Mam problem z tylnym zawieszeniem. Zmieniałem juz 3 razy sprężyny z tyłu na oryginalne lub jakieś inne(średnio raz w roku zmieniam). Z każdymi jest ten sam problem.

    Auto za nisko stoi, i często dobija, a jak się coś załaduje to już w ogóle nieprzyjemnie się jedzie i dobija często, nie mówiąc juz w ogole co się dzieje po przypięciu przyczepy.

    Mam gaz i hak, więc trochę ciężaru więcej. Stąd moje pytanie. Czy ktoś ma sprawdzone, założone u siebie w podobnej sytuacji. Sprężyny które wyrównają wysokość tylu z przodem, i nie bedą dobijać przy obciążęniu, no i żeby wytrzymały chociaż z rok. Najlepiej prosiłbym o namiary na sklep.
    Albo może zna ktoś jakiś sposób żeby zwiększyć sztywność sprężyny? choć wołalbym zmienić a nie kombinować, tylko nie chce kupić kolejnych sprężyn które mi nić nie poprawią.
    Dobrze by było też gdyby bez obciążenia auto się prowadziło normalnie, nie było za twarde.

    tak przy okazji mam do sprzedania sprężyny na tył które sie okazały obnizające.

    Pozdrawiam
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    Gdzieś tam mam takie gumy, które się wsadza pomiędzy zwoje. Może o takim czymś pomyśl. Wiem, wiem - zaraz będą krzyczeć że to nie tak, że tak nie wolno itd, itp - no ale pomysł jakiś jest - tak? Przy okazji - amorki uratujesz jak tak bardzo ją obciążasz.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Amortyzatory mam nowe. niedawno zmieniane bo blachy zgniły i sprężyny poszły w dół ( uszkodzona opona..) wcześniej kiedyś spreżyna pękła w czasie jazdy i weszła w opone, podobnie opony do wymiany.. , nie mam szczęscia do tego tylnego zawieszania naprawdę. Wiec chciałbym kupić coś porządnego i o tym zapomnieć
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    kup gwint MTSa nawet, pewnie pomoze
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario595 Zobacz post
    Gdzieś tam mam takie gumy, które się wsadza pomiędzy zwoje. Może o takim czymś pomyśl. Wiem, wiem - zaraz będą krzyczeć że to nie tak, że tak nie wolno itd, itp - no ale pomysł jakiś jest - tak? Przy okazji - amorki uratujesz jak tak bardzo ją obciążasz.
    A po co krzyczeć...? Wystarczy poczekać aż któryś zwój (zbytnio obciążony bo przejmie pracę tych, które się nie będą uginać) pęknie i kolega się wyleczy z takich patentów.

    ---------- Post added at 09:00 ---------- Previous post was at 08:47 ----------

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Koledzy, z góry przepraszam, bo pewnie temat był poruszany, ale wyszukiwarka mnie tu chyba nie lubi, bo nigdy nic nie moge znaleźć.

    Mam problem z tylnym zawieszeniem. Zmieniałem juz 3 razy sprężyny z tyłu na oryginalne lub jakieś inne(średnio raz w roku zmieniam). Z każdymi jest ten sam problem.

    Auto za nisko stoi, i często dobija, a jak się coś załaduje to już w ogóle nieprzyjemnie się jedzie i dobija często, nie mówiąc juz w ogole co się dzieje po przypięciu przyczepy.

    Mam gaz i hak, więc trochę ciężaru więcej. Stąd moje pytanie. Czy ktoś ma sprawdzone, założone u siebie w podobnej sytuacji. Sprężyny które wyrównają wysokość tylu z przodem, i nie bedą dobijać przy obciążęniu, no i żeby wytrzymały chociaż z rok. Najlepiej prosiłbym o namiary na sklep.
    Albo może zna ktoś jakiś sposób żeby zwiększyć sztywność sprężyny? choć wołalbym zmienić a nie kombinować, tylko nie chce kupić kolejnych sprężyn które mi nić nie poprawią.
    Dobrze by było też gdyby bez obciążenia auto się prowadziło normalnie, nie było za twarde.

    tak przy okazji mam do sprzedania sprężyny na tył które sie okazały obnizające.

    Pozdrawiam
    Trochę dużo tych życzeń, ale w sumie mikołaj za rogiem

    Po pierwsze za dobijanie nie są tylko sprężyny odpowiedzialne. Pasowało by zmienić również amortyzatory i odbojniki na nich bo pewnie już nie są pierwszej młodości. Po drugie jeśli zapinasz przyczepę to musi być wyważona (równomierne rozłożenie mas przed i za osią) a nacisk na hak nie powinien przekraczać tego, co na tabliczce znamionowej (zazwyczaj 40-70 kg). Butla nie dociąża wiele auta bo raczej nie wozisz wtedy pełnego baku benzyny.

    Ogólnie dziwny ten przypadek bo ludzie na to się nie skarżą w sedanach. Możesz pokombinować ze sprężyną od SW ale wtedy Ci tył wywinduje lekko w górę więc nie wiem czy to dobry pomysł. Jeszcze bym sprawdził tulejki wahaczy tylnych bo one też są odpowiedzialne za sztywność zawieszenia.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    156 SW Q2 2.5v6, 164 2.0 Turbo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Miałem podobny przypadek w SW, dopiero zakup gwintu rozwiązał ten problem.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Amortyzatory i odbojniki nowe. Czyli w alfie to normalne ze jak sie jedzie w 4 osoby to dobija zawieszenie na każdej większej muldzie? coś mi sie nei chce to to wierzyć.

    Nawet bez obciązenia samochód krzywo stoi. przerwa między kołem tylnym a nadkolem jest ma na oko 2 cm. a jak są pasarzerowie z tylu albo delikatny ladunej to juz jest równo z nadkolami.
    Czyli typowe obajwy padnietych sprężyn, ale moje sprężyny mają poł roku... oryginały z aso. Stad moje pytanie, chce kupić coś co bedzię troche trwardsze.

    Co do sprezyn z SW słyszelem z kilku zródeł ze są te same co w sedanie, ale jak nie są to bym się skusił.

    Ile kosztuję taki gwint, i czy jeździ się tak samo jak na zwyklym? ( nie jest jakis sztywny bardzo) ale szkoda mi wyrzucać nowe amortyzatory, bo do gwintu są chyba inne przeciez?
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    156 SW Q2 2.5v6, 164 2.0 Turbo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Amortyzatory i odbojniki nowe. Czyli w alfie to normalne ze jak sie jedzie w 4 osoby to dobija zawieszenie na każdej większej muldzie? coś mi sie nei chce to to wierzyć.

    Nawet bez obciązenia samochód krzywo stoi. przerwa między kołem tylnym a nadkolem jest ma na oko 2 cm. a jak są pasarzerowie z tylu albo delikatny ladunej to juz jest równo z nadkolami.
    Czyli typowe obajwy padnietych sprężyn, ale moje sprężyny mają poł roku... oryginały z aso. Stad moje pytanie, chce kupić coś co bedzię troche trwardsze.

    Co do sprezyn z SW słyszelem z kilku zródeł ze są te same co w sedanie, ale jak nie są to bym się skusił.

    Ile kosztuję taki gwint, i czy jeździ się tak samo jak na zwyklym? ( nie jest jakis sztywny bardzo) ale szkoda mi wyrzucać nowe amortyzatory, bo do gwintu są chyba inne przeciez?
    Wg różnych katalgów sprężyny tylne sedan/kombi są takie same ale w oryginale chyba było rozróżnienie sedan czy sw. Co do gwintu to jest twardo. A powiedz czy zmieniałeś tylne poduszki amorków?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Chyba nie wymieniałem, bo nic mi z tyłu nie stukało, tylko ze starości zgniły blachy które trzymaja sprężyny. A czy te poduszki mają jakiś wpływ? Jak je sprawdzić?

    W eperze znalazlem następujące numery sprężyn: 60613563,60662479, 60656313 Einbach, 60664019 Reina do sedana wszsytkie oraz do 60671075 SW.
    Teraz mam pytanie, kto jakie zakładał do siebie z jakimi rezultatami? bo ja kupowałem tą pierwsza, i ona jest za miękka i szybko siada.

    Czy ktoś zakładał sprężyne z SW do sedana?

    Nie dodałem ze przez jakiś czas było w miarę ok, ale bardzo szybko zawieszenie siadło.

    Co do masy to trochę jest więcej, bo sama butla waży z 30 kg, do tego gaz, hak waży 15 kg, poł baku paliwa dla zdrowia pompy, zapas itp.

    Edit:
    Sprawdziłem masy sprężyn w eperze nie wiem na ile to miarodajne ale zwykla waży 1,5 kg a do SW 2 kg więc na logikę powinna być sztywniejsza sporo.
    Tylko czy ktoś to sprawdzał w praktyce.
    Ostatnio edytowane przez Kacper_agh ; 01-12-2011 o 17:15
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    To mógłby mi ktoś powiedzieć czy można założyć sprężyny od SW do sedana?
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

Podobne wątki

  1. Sprężyny tylne sedan
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 22:35
  2. [33] Sprężyny tylne
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-04-2008, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory